دکوراسیون اداری مدرن 

همان طور که توجه به طراحی دکوراسیون داخلی منازل و ساختمان‌ های مسکونی از اهمیت بالایی برخوردار است، طراحی داخلی محیط‌ های اداری و دفاتر کاری نیز دارای اهمیت ویژه ای است. چرا که نوع دکوراسیون داخلی ادارات، نحوه چیدمان مبلمان و همچنین انرژی فضای داخلی ادارات بر نحوه عملکرد کارکنان و افزایش بهره ‌وری از آن ها تأثیر مستقیم داشته و از این‌ رو باید به نوع دکوراسیون داخلی محیط های اداری نسبت‌ به نوع فعالیت و خدمات آن توجه شود.

منظور از دکوراسیون اداری، طراحی و چیدمان دفاتر و تمامی بخش‌ های اداره است که با توجه به نوع فعالیت شرکت و خدمات آن، جهت ایجاد تمرکز بیشتر در کارکنان و همچنین افزایش بهره‌ وری از فعالیت آن ها و ایجاد فضایی آرام اجرا می ‌شود.


اینجا بخوانید: تأثیر پارتیشن اداری بر راندمان کاری کارمندان


دکوراسیون اداری شامل سبک‌ های متفاوتی ست که از نوین‌ترین و جدیدترین سبک های آن می ‌توان به سبک دکوراسیون اداری مدرن اشاره نمود.

دکوراسیون اداری مدرن چیست؟ 

یکی از پرطرفدارترین سبک‌ های دکوراسیون اداری، طراحی فضای داخلی ادارات به سبک مدرن است. این سبک از دکوراسیون اداری مورد توجه بسیاری از کارفرمایان با فعالیت‌ های گوناگون شرکتی واقع شده است و به دلیل المان‌ های بسیار ساده به‌ کار رفته در این سبک، قابلیت سازگاری با انواع فضای داخلی ادارات را داراست. در سبک دکوراسیون اداری مدرن، خبری از تجهیزات و المان‌ های تجملاتی و طراحی شلوغی نیست، بلکه طراحی این سبک از دکوراسیون بسیار ساده و خلوت است.

در این سبک از رنگ‌ های بسیار ملایم و یا خنثی استفاده‌ شده و مبلمان اداری آن بسیار ساده و کاربردی هستند. نورپردازی در سبک مدرن دکوراسیون اداری، به‌ صورت مخفی انجام‌ شده و همچنین پارتیشن‌ های اداری که در این فضا ها به کار برده می‌شوند، پارتیشن هایی ساده و بسیار شیک و مدرن می ‌باشند. در طراحی دکوراسیون اداری مدرن، از المان‌ ها و فاکتور های گوناگونی استفاده می ‌شود که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

طراحی دکوراسیون اداری مدرن 

همان طور که ممکن است بدانید طراحی دکوراسیون اداری مدرن جزء سبک‌ های مینیمال و ساده است که از جمله عوامل تأثیرگذار در این سبک می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • رنگ

یکی از مهمترین عناصر و شاخصه‌ های شناخت سبک مدرن، استفاده از رنگ‌ های خنثی و بسیار ملایم در این سبک است. در این سبک در اجزایی چون دیوار ها، سقف، مبلمان و تجهیزات اداری، کف و همچنین پرده ها به‌ جای استفاده از رنگ‌ های شارپ و پررنگ، از رنگ‌ های روشن و بسیار خنثی استفاده‌ شده تا علاوه‌ بر ایجاد محیطی آرام، سبب حواس پرتی در کارکنان نشوند.

  • سبک مبلمان اداری

مبلمان اداری نیز دارای مدل‌ های متنوع و سبک‌ های گوناگونی هستند که هر کدام از ویژگی‌ ها، مزایا و معایب خاصی برخوردار هستند. مبلمان اداری که در سبک مدرن استفاده می ‌شوند، به‌ هیچ‌ عنوان تجملاتی و پر نقش‌ و نگار نبوده، بلکه بسیار دارای طراحی ساده، زیبا و شیکی هستند. مبلمان اداری شامل تجهیزاتی چون میز کارمندان، صندلی کارمندان، میز و صندلی مدیریت، میز کنفرانس، صندلی کنفرانس، فایلینگ ها و غیره بوده و تمامی این لوازم با توجه به تعداد کارمندان و همچنین نوع فعالیت شرکت خریداری شده و دارای لوازم جانبی و اضافه نخواهند بود همچنین از مبلمان اداری و تجهیزات هوشمند نیز در این سبک از طراحی داخلی استفاده می شود.

  • سبک پارتیشن اداری

یکی از مهمترین المان‌ ها در دکوراسیون اداری مدرن، استفاده از انواع پارتیشن‌ های اداری است. بسیاری از کارفرمایان و مدیران برای طراحی داخلی فضای اداره خود به سبکی بسیار نوین و جدید، به‌ جای استفاده از دیوار های ساختمانی و تیغه کشی، از انواع پارتیشن‌ های اداری به خصوص پارتیشن های شیشه ای استفاده کرده و دکوراسیون داخلی را به سبکی مدرن تبدیل می‌کنند.

پارتیشن اداری شیشه ای یکی از مهمترین عناصر در دکوراسیون مدرن به شمار رفته و دارای انواع متفاوتی از لحاظ تک‌ جداره و دو جداره، تمام قد و نیمه، و دارای انواع فریم لس و فریم دار هستند. کارفرمایان می توانند با توجه به سلیقه و نوع متراژ فضای ادارات، هر کدام از آن ها را انتخاب کرده و سفارش دهند. استفاده از پارتیشن‌های اداری علاوه‌ بر ایجاد نمایی بسیار شیک و منحصر به‌ فرد در طراحی داخلی ادارات، سبب ایجاد حریم شخصی برای کارکنان شده و همچنین عایق بسیار مناسبی برای صوت و حرارت نیز می باشند.


اینجا بخوانید: مقایسه پارتیشن فریم دار و فریم لس


  • استفاده از پنجره‌ های بزرگ

کارفرمایانی که قصد دارند فضای داخلی اداره خود را به‌ صورت مدرن طراحی کنند، سعی می‌ کنند ساختمان‌ هایی را انتخاب کنند که دارای پنجره‌ های بسیار بزرگی بود تا نور طبیعی به حد کافی به داخل محیط وارد شود. وجود نور طبیعی در محیط داخلی اداره، علاوه‌ بر تأثیر آن در دریافت انرژی کارکنان از نور طبیعی، سبب عدم خستگی زودرس و خواب‌ آلودگی آن ها شده و همچنین در طراحی دکوراسیون داخلی نیز بسیار تأثیرگذار است.

  • استفاده از آینه‌ های بزرگ

برخی از شرکت‌ ها که دارای متراژ کوچکی هستند، برای بزرگتر نشان‌ دادن فضای داخلی اداره، از انواع آینه‌ های بزرگ با اشکال هندسی متفاوت استفاده کرده تا علاوه‌ بر تبدیل طراحی داخلی به سبک مدرن، فضای محیط را بزرگتر نشان دهند.

  • تجهیزات اداری

در سبک اداری مدرن، طراحان سعی می‌کنند که از تجهیزات اداری بسیار ساده و کاربردی استفاده کرده و از تجهیزاتی که جنبه مصرفی نداشته و تنها برای دکور و اشغال فضای بیشتر هستند استفاده نکنند. تمامی این تجهیزات دارای نمایی بسیار ساده و مطابق با سایر المان‌ های دکوراسیون بوده و از طراحی‌ های نوین و به سبک امروزی و خلوت در آن ها استفاده می‌ شود.

  • نورپردازی

یکی دیگر از فاکتور های بسیار مهم در دکوراسیون اداری مدرن، چگونگی نورپردازی محیط داخلی اداره است. در دکوراسیون مدرن، از نورپردازی‌ های مخفی استفاده می شود که نور را به‌ صورت یکنواخت به تمامی بخش‌ های اداره پخش کرده و سبب عدم تمرکز در کارکنان نمی ‌شود. در این سبک از لوستر ها و آباژور های تجملاتی و دارای طرح‌ های شلوغ استفاده نشده بلکه از طرح‌ های بسیار ساده و خلوت، متناسب با سبک مدرن به کار برده می ‌شود.

  • استفاده از گیاهان

در طراحی داخلی ادارات به سبک مدرن از انواع گیاهان نیز برای دکوراسیون داخلی استفاده‌ می شود که علاوه‌ بر ایجاد حس مثبت در کارکنان و کارمندان، سبب نمایی دلپذیر و خوشایند حتی برای ارباب‌ رجوعان نیز خواهد شد.

علاوه‌ بر نکات گفته‌ شده، طراحی دکوراسیون ادارات به سبک مدرن، به متراژ اداره، نوع فعالیت و خدمات شرکت، تعداد کارکنان و تعداد ارباب‌ رجوع به‌ طور میانگین، میزان بودجه دقیق در اختیار و همچنین سلیقه کارفرمایان نیز بستگی دارد.

کارفرمایان و مدیرانی که قصد راه ‌اندازی شرکت و یا نوسازی فضای داخلی اداره خود را دارند، می ‌توانند برای طراحی داخلی اداری به سبک مدرن با استفاده از پارتیشن های اداری، با طراحان و کارشناسان دیکا آسیا تماس حاصل نموده و از خدمات این شرکت بهره‌مند شوند.

شرکت دیکا آسیا، طراح، تولید کننده و ارائه دهنده انواع پارتیشن اداری بوده و از مرغوب ترین و با کیفیت ترین مواد اولیه در تولید محصولات خود استفاده می کند. این شرکت از طراحانی بسیار مدرن، ماهر و باتجربه بهرمند است که پارتیشن های اداری را مطابق با نوع دکوراسیون اداری، متراژ فضا، سفارش کارفرمایان و تعداد کارمندان به نحوی کاملا مهندسی شده و اصولی طراحی کرده و اجرا می نمایند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در دیکا آسیا در تماس باشید و ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button