تاثیر پارتیشن اداری در مدرن سازی فضا

این روز ها کسب درآمد و یا بازپرداخت حقوق، تنها مؤلفه‌ ای نیست که کارمندان را به محل کار می‌ کشاند. در واقع کارمندان امروزه به مکانی برای شغل نیاز دارند که همکاری، خلاقیت و تبادل کلامی را تحریک کرده و در عین‌ حال اضطراب، استرس و فشار را در حین کار کاهش دهد. این اصل در تمامی شرکت‌ های خصوصی و نیمه‌ خصوصی، سازمان‌ ها و دفاتر اداری صدق کرده و جهت افزایش بهره‌ وری از فعالیت کارمندان و هدف شرکت بسیار مناسب است. در حالت ایده ‌آل، کارمندان مکانی را برای فعالیت می‌ خواهند که به انسان این امکان را بدهد تا در هر موقعیتی که می‌ خواهند، بتوانند تمرکز کرده و در صورت نیاز، بتوانند علاوه‌ بر تعامل با سایر کارمندان، حریم شخصی خود را نیز داشته باشند. بنابراین جهت آشنایی با تاثیر پارتیشن اداری در مدرن سازی فضا در ادامه با ما همراه باشید.

در گذشته ‌ای نه‌ چندان دور جهت ایجاد حریم‌ های شخصی برای فعالیت کارمندان، از دیوار های گچی و سیمانی استفاده می‌ شد. استفاده از این نوع دیوار های ساختمانی دارای محدودیت‌ های بسیار زیادی بوده و از جمله این محدودیت‌ ها می‌ توان به عدم جا به جایی آن‌ ها، تنوع بسیار کم در طرح و رنگ، عدم مدرن سازی در فضای داخلی ادارات، محدودیت در انتخاب طرح و رنگ و نوع دیوار و همچنین هزینه و زمان بسیار زیاد جهت خرید و اجرای آن اشاره کرد. اما می‌ توان گفت که امروزه سازه‌ های بسیار مفیدی جایگزین استفاده از دیوار های ساختمانی شده‌ اند که با نام انواع پارتیشن‌ اداری شناخته می‌ شوند. استفاده از پارتیشن‌ های اداری در محیط داخلی شرکت‌ ها و دفاتر، می‌ تواند فضای داخلی را بسیار مدرن جلوه کرده و نمای بسیار شیک و منحصر به‌ فردی را خلق نماید.

تاثیر انواع پارتیشن در مدرن سازی فضا های اداری

پارتیشن های اداری در سبک‌ ها، طرح و رنگ، ابعاد، انواع و مدل‌ های گوناگونی طراحی و اجرا می‌ شوند که هر کدام از این نوع پارتیشن‌ های اداری می‌ توانند به نوعی سبب مدرن سازی محیط داخلی ادارات شوند.

  • پارتیشن اداری شیشه ‌ای

متریال اصلی به‌ کار رفته در پارتیشن‌ شیشه ‌ای ، از انواع شیشه است و بارز ترین مزیت این پارتیشن‌ ها، توزیع نور طبیعی در داخل فضای اداری است. این‌ چنین مزیتی در دیوار های ساختمانی وجود نداشته و به‌ همین دلیل استفاده از پارتیشن‌ های اداری شیشه ‌ای، می‌ تواند علاوه‌ بر مدرن سازی فضای داخلی ادارات، سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی انرژی نیز شده و فضا های شخصی بسیار گوناگونی را به وجود آورد. همچنین کار فرمایانی که بنا بر نوع شرکت تمایل به ایجاد سبک مینیمالیستی در دفاتر کاری خود را دارند، استفاده از پارتیشن‌ های شیشه ‌ای گزینه ‌ای بسیار مناسب و راه‌ حلی عالی برای تغییر دکوراسیون داخلی می‌ باشد. با استفاده از دیوار های شیشه ‌ای، فضای داخلی از لحاظ تقسیم‌ بندی بسیار کارآمد بوده و همچنین علاوه‌ بر ارائه ظاهری بسیار مدرن و شیک، می‌ توانید به دلیل اشغال فضای کم توسط این دیوار های کاذب، از آن‌ ها برای تقسیم‌ بندی دفاتری با متراژ کم نیز استفاده نمایید.

از جمله مزایای استفاده از پارتیشن‌ های اداری شیشه ‌ای نیز می‌ توان به توزیع نور، دارای ظاهری بسیار مدرن و جذاب، اشغال فضای کمتر، نصب راحت و آسان، امکان جا به جایی و غیره اشاره نمود.

  • پارتیشن‌ های اداری عایق صوتی

در دفاتر و ادارات که مهار و یا جلوگیری کردن از پخش شدن صدا مورد نیاز است، استفاده از پارتیشن‌ های اداری عایق صوتی راه‌ حلی بسیار عالی می‌ باشد. این نوع از پارتیشن‌ های اداری برای جذب صدا طراحی شده ‌اند و علاوه‌ بر ایجاد حریم خصوصی، سطح بالایی از راحتی لازم را برای فضا های مجاور نیز فراهم می نمایند. پارتیشن‌ های اداری عایق صدا، جزء دیوار های کاذب بسیار انعطاف‌ پذیر بوده و استفاده از آن‌ ها در محیط داخلی ادارات، می‌ تواند در مدرنیته نشان‌ دادن فضای داخلی آن‌ ها نقش بسیار مهمی را ایفا کند.

از جمله مزایای استفاده از این نوع پارتیشن‌ های اداری نیز می‌ توان به ایجاد حریم خصوصی، عایق صدا، انعطاف‌ پذیری آن‌ ها، مقاوم در برابر آتش‌ سوزی، نصب و اجرای آسان، قیمت مناسب، تنوع در طرح و رنگ و متریال اشاره کرد.

  • پارتیشن‌ های اداری ترکیبی

اگر به‌ دنبال خلق دکوراسیون داخلی متفاوتی در دفاتر و شرکت خود هستید، استفاده از پارتیشن‌ های اداری که تلفیقی از متریال‌ های گوناگون هستند، می‌ توانند بهترین گزینه برای ایجاد یک طراحی داخلی مدرن باشند. به‌ عنوان مثال تلفیقی از متریال شیشه و روکش چوب، ام دی اف و شیشه، ام دی اف و فلز آلومینیوم، شیشه و فلز آلومینیوم و غیره می‌ تواند سبب ایجاد پارتیشن‌ های بسیار شیک و فضایی بسیار مدرن در محیط داخلی ادارات شوند.

از جمله مزایای استفاده از این نوع پارتیشن‌ ها نیز می‌ توان به ایجاد حریم خصوصی، توزیع نور در پارتیشن هایی که از متریال شیشه به کار برده شده‌ است، امکان توزیع خدمات، قیمت مناسب، ظاهری لوکس و بسیار مدرن و غیره اشاره نمود.

  • پارتیشن‌ های چوبی و یا ام دی اف

این نوع از پارتیشن‌ ها سبب ایجاد ساختاری دائمی که اغلب جهت تأمین حریم خصوصی و همچنین پنهان کردن مواردی مانند سیم‌ کشی‌ ها و لوله‌کشی‌ ها است استفاده می‌ شوند. در این نوع از پارتیشن‌ ها، از متریال هایی چون چوب طبیعی و ام دی اف با روکش های متفاوت و مقاوم استفاده‌ شده و به دلیل پوشش‌ دهی تجهیزات کوچک‌ تر داخل اداره، این تحولات بر خلاف دکوراسیون‌ های قدیمی ادارات، سبب طراحی داخلی بسیار مدرنی می شوند.

از جمله مزایای استفاده از این پارتیشن‌ ها نیز می‌ توان به ایجاد حریم خصوصی، قابلیت رنگ‌ آمیزی و ترمیم آسان، امکان توزیع خدمات، تنوع در طرح و رنگ، تک‌ جداره و دو جداره، اجرا به‌ صورت تمام قد و نیم قد و غیره اشاره نمود.

همانطور که گفته شد، پارتیشن‌ های اداری دارای تنوع بسیار گسترده‌ ای هستند و به‌ عنوان یکی از المان‌ های و پر کاربرد در داخل محیط‌ های دفاتر امروزی استفاده می‌ شوند. تمامی توضیحات ارائه‌ شده تا این قسمت از مقاله، در رابطه با خصوصیات و نوع پارتیشن هایی که بود که سبب مدرن‌ سازی فضای داخلی ادارات می‌ شوند.اما حال این سوال مطرح می‌ شود که استفاده از پارتیشن‌ های اداری شیشه ‌ای، عایق صدا، عایق حرارتی، تک‌ جداره و دو جداره، پارتیشن‌ های اداری ترکیبی، پارتیشن‌ های اداری چوبی و ام دی اف و غیره علاوه‌ بر مدرن سازی فضا، چه تأثیری را می‌ توانند در طراحی داخلی ادارات داشته باشند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که استفاده از هر نوع پارتیشن اداری، می‌ تواند طراحی داخلی ادارات را از سبک قدیمی به سبک جدید و نوین تبدیل کرده و سبب نمایی مدرن و بسیار خارق ‌العاده شود. همچنین وجود طراحی مدرن در فضای داخلی ادارات، می‌ تواند سبب افزایش بهره ‌وری در فعالیت کارمندان شده و آن‌ ها با عدم خستگی در طول کار، می‌ توانند با انگیزه بیشتری در راستای اهداف شرکت فعالیت خود را ادامه داده و با بهره‌ گیری از تجهیزات و فضای مدرن به‌ وجود آمده، سبب پیشرفت خود و شرکت شوند.


اینجا بخوانید: مهم ترین معیارها برای انتخاب پارتیشن در ادارات

کسانی که قصد خرید پارتیشن‌ های اداری با کیفیت و مرغوب را دارند، می‌ توانند با شرکت دیکا آسیا تماس حاصل نموده و از کارشناسان ما اطلاعات مورد نیاز خود را دریافت کنند.

در پایان

شرکت دیکا آسیا یکی از معتبر ترین مجموعه‌ های تولید کننده انواع پارتیشن‌ های اداری است و تمامی محصولات خود را با کیفیت بالا و قیمتی مناسب ارائه می‌ دهد. این مجموعه علاوه‌ بر تولید پارتیشن‌ های اداری، به واسطه طراحان به‌ روز و متخصص خود، خدمات طراحی آن‌ ها را نیز انجام داده و  پارتیشن‌ های بسیار مدرن و منحصر به‌ فرد را ایجاد می‌ نماید. جهت اطلاع از قیمت پارتیشن اداری با کارشناسان ما با شماره 02122968105 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button