مهم ترین معیار های انتخاب پارتیشن در ادارات

زمانی‌ که صحبت از دکوراسیون داخلی شرکت‌ ها و سازمان‌ های اداری می ‌شود، المان‌ ها و فاکتور های بسیار زیادی به ذهن ما خطور می‌ کند. از جمله این المان ها می ‌توان به مبلمان اداری، انواع تجهیزات اداری، انواع کفپوش ها و رنگ دیوار ها، نور پردازی، استفاده از گل‌ و گیاه و غیره اشاره نمود. یکی از مهم ترین المان‌ ها که امروزه در بسیاری از ادارات و شرکت‌ های کوچک و بزرگ جزء پرطرفدار ترین و پرکاربرد ترین فاکتور های دکوراسیون داخلی محسوب می ‌شود، انواع پارتیشن اداری است.

در ادامه این مطلب با بررسی مهم ترین معیار های انتخاب پارتیشن در ادارات همراه ما باشید.

پارتیشن اداری چیست؟

به دیوار های جدا کننده و کاذبی که از متریال هایی چون چوب، ام دی اف، شیشه و آلومینیوم ساخته می شوند، پارتیشن اداری می گویند. پارتیشن‌ های اداری در انواع تک جداره و دو جداره و همچنین در مدل‌ های ثابت و متحرک به‌ صورت تمام قد و نیمه، طراحی و اجرا شده و متناسب با فضای داخلی تمامی سازمان‌ های اداری هستند.

استفاده از انواع پارتیشن های اداری به‌ جای دیوار کشی و وجود دیوار های ساختمانی، علاوه‌ بر صرف هزینه و زمان بسیار کم، سبب ایجاد نمایی مدرن و بسیار شیک در طراحی دکوراسیون داخلی ادارات شده و همچنین فضای بسیار خصوصی و شخصی را برای کارمندان ایجاد خواهد کرد.

دلایل و معیار های بسیار گوناگونی برای انتخاب پارتیشن در ادارات وجود دارد که کار فرمایان بر اساس این معیار ها، پارتیشن‌ های مشخصی را انتخاب کرده و اجرا می ‌نمایند. از جمله این معیار ها می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود.

معیار های مهم در انتخاب پارتیشن‌ های اداری

از جمله نکات و معیار های مهم در انتخاب انواع پارتیشن های اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایجاد فضایی شخصی و خصوصی

یکی از مهم ترین معیار کار فرمایان برای انتخاب انواع پارتیشن جهت تفکیک سازی و تقسیم‌ بندی فضای داخلی اداره خود، ایجاد فضایی کاملاً خصوصی و شخصی برای کارمندان است. به‌ عنوان مثال در اداراتی با متراژ کوچک، استفاده از دیوار های ساختمانی علاوه‌ بر صرف هزینه و زمان بسیار زیاد، سبب کوچک‌ تر شدن فضا های داخلی شده و هیچ گونه زیبایی در دکوراسیون داخلی اداره نخواهند داشت. همچنین امروزه نیز فضای بسیاری از شرکت‌ ها به‌ صورت یکپارچه بوده و جهت حفظ تمرکز و افزایش دقت کارمندان در حین کار، از انواع پارتیشن‌ های اداری جهت تفکیک سازی این فضاها استفاده‌ شده و حریم بسیار خصوصی را برای کارمندان ایجاد می‌ کند.

 • بهره ‌مندی از نور بیشتر

از آنجایی که بیشتر ساعات کاری در شرکت‌ ها و ادارات، از صبح تا بعد از ظهر است و در این بازه زمانی خورشید هنوز غروب نکرده است. بهره‌ مندی افراد از نور طبیعی علاوه‌ بر افزایش سطح انرژی آن ها، سبب عدم خواب ‌آلودگی و خستگی در کارمندان شده و در دقت و تمرکز آن ها بر فعالیت خود بسیار تأثیرگذار است. بنابراین کار فرمایان جهت افزایش بهره‌ وری از فعالیت کارمندان، به‌ جای دیوار های ساختمانی از انواع پارتیشن‌ های اداری به‌ ویژه پارتیشن‌ های شیشه ‌ای جهت بهره ‌مندی بیشتر از نور طبیعی استفاده می کنند. پارتیشن های شیشه‌ ای از متریال شیشه ساخته‌ شده و به‌ همین دلیل نیز نور طبیعی و همچنین نور مصنوعی را به‌ خوبی از خود عبور داده و علاوه‌ بر ایجاد حریم شخصی، سبب صرفه ‌جویی در مصرف انرژی نیز خواهد شد.

به طور کلی و به دلایلی که در فوق ذکر شد، نور پردازی در محیط های اداری از اهمیت ویژه ای بر خوردار است. با مطالعه مقاله راهنمای نور پردازی در محیط های اداری با نکات مهم آن آشنا شوید.

 • ایجاد دکوراسیون داخلی زیبا

بسیاری از شرکت‌ ها و مجموعه ها به دلیل ارائه محصولات و خدمات خاص خود مانند شرکت‌ های تبلیغاتی سعی می‌ کنند که فضای داخلی شرکت خود را به‌ گونه ‌ای منحصر به ‌فرد چیده تا علاوه‌ بر جذب مشتری بیشتر، سبب افزایش انرژی کارمندان خود و افزایش حس اشتیاق در افکار نو آورانه و خلاقانه آن ها شوند. بنابراین کار فرمایان رو به استفاده از انواع پارتیشن اداری برده و مطابق با نوع دکوراسیون داخلی شرکت خود، هر کدام از پارتیشن‌ های اداری را انتخاب و اجرا می ‌نمایند.

پارتیشن‌ های اداری دارای سبک‌ های متفاوتی نظیر سبک مدرن و سبک کلاسیک بوده و در طرح‌ ها و رنگ‌ ها و همچنین ابعاد بسیار گوناگونی قابل سفارش و به‌ صورت ترکیبی از دو متریال نیز قابل ساخت هستند.

 • نظارت بر فعالیت کارمندان

یکی دیگر از مهم ترین معیار های کار فرمایان در انتخاب پارتیشن در فضای داخلی اداره خود، تسلط بر چگونگی فعالیت کارمندان است. به‌ عنوان مثال کار فرمایانی که قصد دارند علاوه‌ بر تفکیک سازی فضای داخلی اداره توسط پارتیشن‌ های اداری و ایجاد فضا های شخصی برای کارمندان، بر نحوه کار و رفتار آن ها نیز تسلط داشته باشند، می ‌توانند از انواع پارتیشن های شیشه ‌ای تک جداره و دو جداره استفاده کنند.

 • عایق صدا و حرارت

یکی از موضوعات بسیار مهم در فضای داخلی ادارات و شرکت‌ ها، به‌ خصوص فضا های پر تردد، وجود سر و صدای بسیار زیاد است. به‌ همین دلیل کار فرمایان می ‌توانند به‌ جای استفاده از دیوار های ساختمان، از انواع پارتیشن‌ های دو جداره استفاده کنند، زیرا این پارتیشن‌ ها علاوه‌ بر عایق بسیار مناسب در برابر صوت، در برابر حرارت نیز عایق بسیار مناسبی بوده و سبب حفظ دمای داخلی محیط خواهند شد. همچنین در دیگر موارد ایجاد سر و صدا نیز صدا هایی چون صحبت با تلفن، استفاده از کیبورد کامپیوتر، استفاده از دستگاه فکس، صحبت با دیگر همکاران و غیره نیز سبب ایجاد مزاحمت و اختلال در تمرکز سایر کارمندان شده که در چنین شرایطی با استفاده از پارتیشن‌ های اداری دو جداره، می ‌توان سبب عدم انتقال سر و صدا در فضا های به‌ وجود آمده شد.

 • هزینه مناسب

از جمله مهم ترین معیار کار فرمایان در انتخاب پارتیشن برای فضای داخلی ادارات، هزینه بسیار مناسب و مقرون ‌به‌ صرفه‌ بین المان‌ ها است. زیرا پارتیشن‌ های اداری دارای طول عمر بسیار بالایی بوده و به راحتی اجرا می ‌شوند. این پارتیشن‌ ها در داخل کارگاه ساخته‌ شده و در هنگام اجرا و نصب در فضای داخلی ادارات، به هیچ گونه ملاتی احتیاج نداشته، سبب کثیفی محیط اطراف خود نشده و هیچ گونه دور ریزی نیز نخواهند داشت. همچنین فضا های ایجاد شده توسط پارتیشن‌ های اداری، پس‌ از مدت‌ ها قابل تغییر بوده، این پارتیشن‌ ها قابلیت جا به جایی و تغییر فضا را داشته و به‌ صورت پارتیشن‌ های دست دوم نیز قابل فروش هستند. به‌ همین دلیل استفاده از این پارتیشن ‌ها به‌ جای تیغه کشی در داخل ساختمان بسیار مقرون ‌به‌ صرفه ‌تر بوده و جزء معیار های مهم برای انتخاب پارتیشن توسط کار فرمایان است.

مزایای استفاده از پارتیشن اداری

از جمله مزایای استفاده از پارتیشن های اداری می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • پارتیشن‌ های اداری در برابر فشار، ضربه، خط و خش و همچنین تغییر رنگ بسیار مقاوم هستند.
 • سطح رویی این پارتیشن‌ ها به‌ راحتی قابل تمیز شدن بوده و توسط یک دستمال نمدار به آسانی تمیز می ‌شوند.
 • نصب و اجرای پارتیشن‌ های اداری نسبت‌ به دیوار های ساختمانی بسیار سریع ‌تر و آسان ‌تر بوده و در هنگام نصب به هیچ گونه تجهیزات خاص و استفاده از ملات نیازی نخواهند داشت.
 • پارتیشن‌ های اداری در انواع رنگ‌ ها و طرح‌ های متفاوت و مطابق با سلیقه مشتریان در بازار وجود داشته و سبب عدم محدودیت در انتخاب نخواهند شد.
 • پارتیشن‌ های اداری از یراق آلات و فریم های بسیار با کیفیتی ساخته‌ شده و دارای دوام، ماندگاری و طول عمر بسیار بالایی هستند.
 • استفاده از پارتیشن‌ های اداری شیشه ‌ای علاوه‌ بر حفظ حریم شخصی، سبب استفاده از نور طبیعی، صرفه‌ جویی در انرژی و همچنین افزایش بهره‌ وری کارمندان خواهد شد.
 • پارتیشن‌ های اداری در سبک‌ های متفاوتی چون مدرن و کلاسیک وجود داشته و شما می‌ توانید آن ها را با نوع دکوراسیون داخلی اداره خود سفارش داده و اجرا نمایید.
 • پارتیشن‌ های اداری دو جداره عایق بسیار مناسبی در برابر صوت و حرارت بوده و سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی می ‌شوند.
 • استفاده از انواع پارتیشن اداری در فضای داخلی شرکت‌ ها، علاوه ‌بر ایجاد نمایی بسیار منحصر به ‌فرد و زیبا، مقرون ‌به‌ صرفه نیز می‌ باشد.

قیمت انواع پارتیشن اداری

المان‌ ها و فاکتور های بسیار زیادی در تعیین قیمت نهایی پارتیشن‌ های اداری تأثیرگذار هستند. از جمله این فاکتور ها می ‌توان به متریال به‌ کار رفته در پارتیشن اداری، کیفیت و مرغوبیت متریال، شرکت طراح و سازنده، سبک پارتیشن، نوع کاربرد پارتیشن مانند ثابت و یا متحرک بودن آن، تک ‌جداره و دو جداره و همچنین چگونگی اجرای آن به‌ صورت تمام قد و نیم قد و غیره اشاره کرد. مشتریان عزیز می ‌توانند جهت اطلاع از قیمت انواع پارتیشن اداری، با شرکت دیکا آسیا تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

در این مقاله تلاش شد مهم ترین معیار های انتخاب پارتیشن در ادارات مورد بررسی قرار گیرند تا در صورت لزوم راهنمای شما عزیزان در انتخاب پارتیشن اداری مورد نیاز شما باشند.

در پایان

شرکت دیکا آسیا به عنوان برترین طراح و تولید کننده انواع پارتیشن اداری طی سال ها سابقه معتبر خود در این زمینه از با کیفیت ترین و مرغوب ‌ترین متریال ها در تولیدات خود استفاده می ‌کند. این شرکت علاوه‌ بر طراحی و تولید انواع پارتیشن‌ های اداری به ویژه پارتیشن های شیشه ای ،خدمات نصب و اجرای آن را نیز توسط نصابان بسیار حرفه ‌ای و با تجربه خود به مشتریان ارائه داده و تمامی خدمات فروش و نصب را با ضمانت کامل به مشتریان خود عرضه می ‌کند. شما می ‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با چگونگی سفارش پارتیشن اداری، با شرکت دیکا آسیا تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button