پارتیشن آکاردئونی و ویژگی‌ های آن

پارتیشن‌ ها دیوار های غیر بار بری هستند که جهت تقسیم‌ بندی فضایی داخلی مکان‌ های گوناگون استفاده می‌ شوند. این دیوار های جداکننده از متریال‌ های گوناگونی چون شیشه، آلومینیوم، چوب و ام دی اف ساخته‌ شده و دارای انواع مدل‌ ها، کاربرد، طرح و رنگ‌ های متنوع هستند و در ابعاد و اندازه‌ های گوناگون اجرا می شوند.

پارتیشن‌ ها بر اساس اهداف مختلفی با توجه به نوع دکوراسیون داخلی و نوع نیاز افراد ساخته‌ شده اما هدف اصلی از اجرای آن‌ ها، تقسیم‌ بندی و تفکیک سازی محیط داخلی است. همانطور که گفته شد پارتیشن‌ ها دارای انواع گوناگونی هستند که از جمله مهم‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به پارتیشن‌ های آکاردئونی اشاره نمود.

پارتیشن آکاردئونی چیست؟

پارتیشن‌ های آکاردئونی جزء پانل‌ های دیواری تاشو محسوب شده که در امتداد یک سیستم ریلی و در یک مسیر سقفی متصل طراحی‌ شده و حرکت می‌ کنند. این پارتیشن‌ ها نیز جهت تقسیم‌ بندی فضای داخلی مکان‌ های گوناگون استفاده‌ شده و می‌ توانند در محیط داخلی جا به جا شوند. استفاده از پارتیشن‌ های آکاردئونی، راه‌ حل بسیار مناسب و مقرون‌ به‌ صرفه ای جهت تقسیم‌ بندی فضا های انعطاف‌ پذیر بوده و علاوه‌ بر استفاده از آن‌ ها در ساختمان‌ های مسکونی، در بسیاری از سالن‌ های اجتماعی، مهدکودک‌ ها، کلاس‌ های درس مدارس و همچنین در بیمارستان‌ ها و مراکز درمانی نیز استفاده می‌ شوند.

نصب و اجرای پارتیشن‌ های آکاردئونی بسیار راحت است و پس‌ از نصب نیز قابلیت جا به جایی در محیط را داشته و می‌ توان پس‌ از مدت‌ ها استفاده، آن‌ ها را به مکان دیگری جهت تقسیم‌ بندی فضا منتقل نمود. در پارتیشن ‌های آکاردئونی از متریال‌ های گوناگونی استفاده‌ شده و دارای رنگ‌ ها و طرح‌ های بسیار متفاوت هستند. بنابراین افراد می‌ توانند با توجه به نوع طراحی داخلی ساختمان و همچنین بر اساس سلیقه و نیاز های خود، هر کدام از آن‌ ها را انتخاب کرده و اجرا نمایند.

انواع پارتیشن‌ های آکاردئونی بر اساس متریال

دیوار های متحرک آکاردئونی بر اساس متریال به‌ کار رفته در ساخت آن‌ ها به موارد زیر تقسیم‌ بندی می‌شوند:

 • پارتیشن آکاردئونی پی وی سی

متریال اصلی به‌ کار رفته در این پارتیشن‌ ها از پی وی سی های بسیار باکیفیت است و به دلیل مقاومت بسیار بالای آن‌ ها، دارای طول عمر مناسبی می‌ باشند. همچنین نصب و اجرای پارتیشن‌ های آکاردئونی پی وی سی به دلیل وزن سبک آن‌ ها بسیار راحت بوده و دارای قیمتی بسیار مقرون‌ به‌ صرفه نیز می ‌باشند.

 • پارتیشن آکاردئونی چوبی

در این نوع از دیوار های جداکننده از انواع مختلف چوب‌ های طبیعی و یا از روکش های چوبی استفاده‌ شده و دارای طیف گسترده‌ ای از رنگ و طرح‌ های گوناگون هستند. استفاده از پارتیشن‌ های آکاردئونی چوبی می‌ تواند ظاهر بسیار زیبایی را در دکوراسیون داخلی ایجاد کرده و سبب ایجاد نمایی بسیار گرم در محیط شود. استحکام و مقاومت این دیوار های کاذب نیز بسیار مناسب است و به‌ همین دلیل دارای طول عمر مناسبی هستند.

 • پارتیشن آکاردئونی چرمی 

در این نوع از دیوار های جداکننده به‌ طور معمول از چرم‌ های مصنوعی در کیفیت بسیار بالا استفاده‌ شده و در رنگ‌ ها و طرح‌ های متفاوتی عرضه می‌ شوند. این نوع از پارتیشن‌ ها نیز می‌ توانند سبب ایجاد نمایی بسیار شیک در دکوراسیون داخلی شده و جزء پارتیشن‌ های بسیار انعطاف‌ پذیر هستند.

 • پارتیشن آکاردئونی ام دی اف 

در این نوع از پارتیشن‌ های متحرک نیز از انواع ام دی اف خام و روکش شده استفاده‌ شده و در رنگ‌ ها و طرح‌ های مختلفی ساخته می ‌شوند. همچنین امکان ایجاد لیزر و حکاکی بر روی سطوح این پارتیشن‌ ها وجود داشته و مشتریان می‌ توانند بر اساس سلیقه خود، هر کدام از این پارتیشن‌ های متحرک ام دی اف را سفارش داده و نصب نمایند. پارتیشن‌ های آکاردئونی ام دی اف نیز از دوام و مقاومت بسیار مناسبی برخوردار بوده و علاوه‌ بر وزن سبک خود، نصب بسیار راحتی داشته و دارای هزینه مقرون‌ به‌ صرفه می‌ باشند.

 • پارتیشن آکاردئونی شیشه ‌ای 

یکی دیگر از انواع پارتیشن‌ های آکاردئونی بر اساس متریال، پارتیشن‌ های متحرک شیشه ‌ای هستند. در این نوع از پارتیشن‌ های متحرک از شیشه‌ های مختلف ساده و رنگی استفاده‌ شده و در مکان‌ های گوناگونی به‌ ویژه در منازل می‌ توان از آن‌ ها استفاده نمود. این نوع از دیوار های جداکننده نیز دارای قیمت مناسبی می‌ باشند و نصب آن‌ ها بسیار آسان است. از پارتیشن‌ شیشه ‌ای آکاردئونی به‌ طور معمول در دکوراسیون هایی در سبک‌ های مدرن استفاده‌ شده و دارای نمایی بسیار شیک و منحصر به‌ فرد هستند.

ویژگی‌ های پارتیشن‌ های آکاردئونی

از جمله ویژگی‌ های پارتیشن‌ های آکاردئونی می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • استفاده در انواع ساختمان‌ ها

یکی از ویژگی‌ های اصلی پارتیشن‌ های آکاردئونی، امکان استفاده از آن‌ ها در انواع محیط‌ های داخلی می‌ باشد. همچنین از کاربرد این دیوار های جداکننده می‌ توان به اماکنی چون بیمارستان‌ ها و مراکز درمانی، درمانگاه‌ ها، منازل، ویلا، شرکت‌ ها و سازمان‌ های اداری، کافی‌ شاپ، رستوران، هتل‌ ها، سالن‌ های زیبایی و آرایشگاه‌ ها، مراکز عمومی و غیره اشاره نمود.

 • سهولت در استفاده

زمانی‌ که پارتیشن‌ های آکاردئونی از متریال ها و پروفیل‌ های بسیار با کیفیت طراحی و ساخته‌ شده باشند، استفاده از آن‌ ها بسیار راحت بوده و طی مدت‌ ها کاربرد نیز دچار هیچ گونه ایراد و خرابی در اجزا و کارکرد خود نخواهند شد. همچنین در ساخت این دیوار های کاذب متحرک، هیچ گونه محدودیتی در طراحی ابعاد آن وجود نداشته و با توجه به نوع دکوراسیون داخلی و متراژ فضا، ساخته می‌ شوند.

 • امنیت

برخی از پارتیشن‌ های آکاردئونی، قابلیت نصب قفل و کلید بر روی خود را داشته و می‌ توانند سبب افزایش امنیت در حریم شخصی به‌ وجود آمده شوند.

 • اشغال کمتر فضا

همانطور که از نام این پارتیشن‌ ها پیداست، آکاردئونی و به‌ صورت جمع شونده بوده و در صورت عدم استفاده، می‌ توان آن‌ ها را جمع کرده و در گوشه‌ ای از فضا قرار داد. همچنین این پارتیشن‌ ها در هنگام استفاده نیز فضای بسیار کمتری را اشغال کرده و به پارتیشن‌ های متحرک کم جا نیز معروف می‌ باشند.

 • متریال

این نوع از پارتیشن‌ های متحرک از متریال‌ های گوناگونی ساخته‌ شده و هر چه کیفیت و مرغوبیت مواد اولیه به‌ کار رفته در آن بالا تر باشد، مقاومت، دوام و طول عمر آن نیز افزایش می‌ یابد.

 • تنوع در طرح و رنگ

پارتیشن‌ های آکاردئونی به دلیل استفاده از متریال‌ های گوناگون در ساخت آن‌ ها، دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ بوده و بر اساس نوع دکوراسیون داخلی، در رنگ‌ های متنوعی قابل اجرا می‌ باشند.

مزایای استفاده از پارتیشن‌ های آکاردئونی

از جمله مزایای استفاده از این دیوار های کاذب متحرک می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • این پارتیشن‌ ها عایق بسیار مناسبی در برابر صدا و حرارت هستند.
 • نصب و اجرای پارتیشن‌ های آکاردئونی بسیار راحت بوده و در مدت زمان بسیار کوتاهی اجرا می‌ شوند.
 • از متریال‌ های گوناگونی در ساخت این پارتیشن‌ ها استفاده‌ شده و مشتریان می‌ توانند بر اساس سلیقه خود هر کدام از آن‌ ها را انتخاب نمایند.
 • پارتیشن‌ های آکاردئونی علاوه‌ بر نصب سریع و آسان، دارای قیمت بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ ای هستند.
 • وزن این پارتیشن‌ ها بسیار سبک بوده و دارای قابلیت جا به جایی در محیط می‌ باشند.
 • نگهداری و تعمیر این پارتیشن‌ ها بسیار راحت است و به دلیل سطح یکپارچه‌ خود، به‌ راحتی تمیز می‌ شوند.
 • پارتیشن‌ های آکاردئونی در برابر ضربات و فشار های وارده بسیار مقاوم بوده و در اثر نگهداری درست، دارای طول عمر فراوانی می‌ باشند.
 • این پارتیشن‌ ها علاوه‌ بر تفکیک سازی و جدا سازی فضای داخلی، سبب ایجاد نمایی بسیار شیک در دکوراسیون داخلی نیز می‌ شوند.

شرکت‌ ها و مجموعه‌ های بسیار زیادی، تولید کننده انواع پارتیشن‌ های خانگی و اداری هستند که از جمله معتبر ترین و شناخته‌ شده‌ ترین آن‌ ها می‌ توان به شرکت دیکا آسیا اشاره نمود.


اینجا بخوانید: بروزترین ایده های پارتیشن اداری

در پایان

مجموعه دیکا آسیا ، طراح و تولید کننده انواع پارتیشن‌ اداری در سبک‌ های گوناگون بوده و آن‌ ها را با بالا ترین کیفیت و مناسب‌ ترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌ کند. از جمله محصولات تولیدی در این شرکت می‌ توان به انواع پارتیشن‌ های چوبی، ام دی اف، شیشه‌ای و آلومینیومی و همچنین پارتیشن‌ های تک‌ جداره و دو جداره، پارتیشن‌ های ثابت و متحرک، پارتیشن‌ های آکاردئونی، پارتیشن‌ های کشویی و غیره اشاره نمود. مشتریان عزیز می‌ توانند جهت کسب اطلاع در رابطه با قیمت و چگونگی سفارش و خرید انواع پارتیشن‌ ها در کیفیت بسیار بالا، با این مجموعه تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button