به روزترین ایده های پارتیشن اداری

بدون‌ شک انواع پارتیشن‌ اداری از عناصر مهم در یک دفتر یا شرکت هستند. طراحی پارتیشن ‌ها باید با دقت زیادی انتخاب شود تا بیشترین بهره بردای از آن ها ممکن شود.

 پارتیشن باید سبک مناسبی داشته باشد تا به ‌خوبی با محیط اداری هماهنگ شود و کیفیت آن با سایر اجزای دکوراسیون به گونه ‌ای باشد تا بالاترین عملکرد و بهره‌ وری را ارائه دهد. بنابراین فرآیند انتخاب پارتیشن و شناخت به روزترین ایده های پارتیشن اداری مهم است زیرا با عملکرد کاری کارمندان و همچنین سطح رضایت مشتریان ارتباط مستقیم  دارد.

ایده‌ های مدرن پارتیشن اداری

پارتیشن‌ های اداری مدرن و به ‌روز در طیف گسترده ‌ای از اشکال و اندازه‌ ها با ظاهری مدرن و شیک دردسترس اند. دیگر به‌ مانند گذشته انتخاب ‌ها محدود نیستند بلکه با ترکیب بسیاری از متریال می ‌توان انواع تقسیم کننده‌ ها را خلق کرد آنطور که مناسب فضا های مختلف باشد و بسیاری از مزایا را به‌ همراه داشته باشد. از جمله به روزترین ایده های پارتیشن اداری می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پارتیشن‌ های چوبی

پارتیشن ‌های چوبی ظاهر سنتی ‌تر به دفاتر ارائه می‌ کنند. خصوصاً در دفاتر ایرانی می ‌توان از انواع منبت ‌کاری ها، حکاکی ‌ها، اشکال هندسی و برش ‌های مدرن استفاده کرد که بسیار محبوب نیز هستند تا ظاهر جذاب‌ تری به پارتیشن‌ ها داد.

 البته که با ایجاد حکاکی و برش ها خواص عایق صدا از بین خواهد رفت اما می ‌توان آن را با شیشه ترکیب کرد تا این مزایا نیز با آن همراه باشند. چنانچه تنها می‌خواهید پارتیشن ‌ها ظاهر چوبی داشته باشند از روکش چوب بر روی برخی مواد ارزان‌ قیمت ‌تر نظیر ام دی اف نیز می ‌توانید استفاده کنید.

 • ترکیب چوب و شیشه

استفاده از ترکیبی از چوب و شیشه برای استفاده در فضا های اداری راهی عالی برای گرما بخشیدن و ایجاد فضایی صمیمی است. در حالی‌ که چوب جذابیت روستایی و روستیک می‌ بخشد. ترکیب آن با شیشه فضا را بسیار مدرن می ‌کند، علاوه بر این شیشه باعث می ‌شود خواص پارتیشن‌ ارتقا یافته به‌ گونه ‌ای که هم عایق صدا باشند و هم دید و نور کافی را ایجاد کنند.

 • ترکیب چوب با سایر مواد

اغلب به دلیل هزینه ‌های بالای پنل های چوبی آن را با سایر متریال ترکیب می ‌کنند. یک ترکیب فوق ‌العاده استفاده از بتن، شیشه و چوب است. می ‌توان اتاقک ‌هایی با تلفیق این موارد ایجاد کرد تا علاوه ‌بر صرفه ‌جویی در هزینه‌ ها سازه ‌ای مدرن به دست آورد.

 • پارتیشن تاشو

پارتیشن ‌های تاشو و آکاردئونی اغلب با متریال چوب و مصنوعات مهندسی شده نظیر کامپوزیت و لمینت ساخته می‌شود. آن ‌ها کاملاً سبک و موقتی هستند و اغلب به‌ عنوان جدا کننده به کار می ‌روند.  به ‌راحتی جابجا شده و فقط می ‌توانند جلوی دید را بگیرند و به شما این امکان را می‌ دهند که آن‌ ها را در اطراف محل کار و در دفتر حرکت دهید و در عین ‌حال ظاهر جالبی به فضا اضافه کنید.

 • پارتیشن متحرک

پارتیشن‌ های متحرک نمونه ‌های نوینی هستند که اغلب از جنس شیشه با قاب و پنل آلومینیومی گاهی نیز از مواد دیگر همچون ام دی اف و پنل های کنافی ساخته می ‌شوند. در دو نوع ریلی و چند جهته یا مولتی دایرکشنال که نمونه ‌های پرکاربرد و مدرنی هستند وجود دارند.

 هر دو نوع به وسیله ریل ‌هایی از سقف و کف متصل شده ‌اند و به ‌راحتی در طول ریل جابجا می‌ شوند. تفاوت آن ‌ها در جهت جمع‌ آوری آن هاست.

نوع ریلی تنها در جهت افقی جمع ‌آوری می ‌شود و روی یک محور پنل ها را می ‌توان حرکت داد.

 در نوع مولتی دایرکشنال می‌توان پنل ها را با زاویه حرکت داد به گونه ‌ای که همچون کتاب‌ هایی در قفسه کتابخانه کنار هم جمع شوند.

می‌ توان آن ‌ها را هوشمند ساخت تا به‌ صورت اتومات با فشار یک دکمه در هر زمان دلخواه باز و بسته شوند. این پارتیشن ‌ها در مدیریت فضا نقش مؤثری دارند چنانچه نیاز به تغییر فضا به‌ صورت دائمی دارید می ‌توانید آن‌ ها را امتحان کنید.

 • پارتیشن های سبز

یک سبک از طراحی ‌هایی که به ‌عنوان ایده می ‌تواند مفید باشد طراحی‌ های سازگار با محیط‌زیست است. استفاده از گیاهان در قفسه ‌هایی در دیواره پارتیشن یک منطقه انحصاری برای قرار دادن برخی از گیاهان را ارائه می ‌دهد. هدف از این ایده ایجاد فضایی دلپذیرتر، مثبت ‌تر و جامع‌ تر برای کارمندان و مشتریان است. در هیاهو و مشغله روزهای کاری در دفاتر و ادارات وجود چند گیاه و گل که در دیواره پارتیشن بین کارمندان از حس طراوت و سرزندگی می ‌بخشد.

 • پارتیشن ‌های شیشه‌ ای سفارشی

از آنجایی‌ که دفاتر بر ایجاد محیطی بازتر و مشارکتی تر تأکید دارند پارتیشن‌ های شیشه ‌ای ابزار منطقی برای رسیدن به این هدف شدند. به ‌گونه ‌ای که متریال شیشه بیشترین و محبوب‌ ترین مواد برای ساخت پارتیشن است.

 امروزه بسیاری از طراحی ‌های خلاقانه با شیشه سبب تولید نوع پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس شده ‌است. نصب پارتیشن ‌های اداری ساخته‌ شده از شیشه به نور طبیعی اجازه می‌ دهد در سرتاسر دفتر جریان داشته باشد. ایده ‌پردازی و تغییر بر روی آن ‌ها آسان است و طراحی ‌های مختصر و منحصر به ‌فردی را می ‌توان ایجاد کرد و آن‌ ها را کاملاً سفارشی ساخت آن‌ طور که مطابق با خواسته متقاضی باشد.

 • طراحی منحنی

قانونی تحت عنوان لزوم طراحی پارتیشن ‌های استاندارد در یک راستا و در یک خط وجود ندارد بلکه به‌ سبب استفاده از شیشه ‌های مدولار امکان طراحی خاص و به اشکال منحنی گرد، دایره ‌ای وجود دارد و دست شما در این زمینه باز است. ساخت پارتیشن بصورت منحنی را می توان از به روزترین ایده های پارتیشن اداری دانست.

 • پارتیشن با شیشه مات و طرح‌ دار

پانل ‌های پارتیشن شیشه ‌ای را می‌توان به ‌صورت مات و طرح ‌دار دیزاین کرد. به لطف شیشه‌ های سندبلاست می ‌توان انواع طراحی لوگوی شرکت، طراحی ‌های هندسی و انواع طراحی‌ های سنتی را به ‌صورت مات بر روی شیشه به کار برد. به‌ کارگیری طراحی ‌های ما تنها به دلیل زیبایی ‌شناسی نیست بلکه بسیار کاربردی نیز هست. برای ایجاد دید مبهم و تار برای برخی از اتاق‌ های خاص نظیر اتاق مدیریت و اتاق جلسات می‌توان از این ایده جهت ایجاد حریم خصوصی بیشتر و فضای خصوصی ‌تر استفاده کرد .

 • دفتر کاری با طراحی ‌های باز

در این نوع از طراحی ‌ها پارتیشن ‌ها به صورتی است که از پنل های نیم قد استفاده می ‌شود به صورتی که ارتباط کارمندان حفظ می ‌شود. با توجه به توانایی آن در ارائه اتصالات پیشرفته ساختار اداری مدرنیزه خواهد شد. در این طراحی تعداد کمی اتاقک یا کابین مجزا برای کارمندان وجود دارد و اتاق خاصی حتی به پرسنل  مدیریتی اختصاص داده نشده ‌است تا کسی از اعضای تیم جدا نشود. همه گرد هم آمده ‌اند تا فضای اداری یکسانی را به اشتراک بگذارند. این طرح برای اداراتی که کارمندان مدام در حال تبادل و تعامل هستند بسیار می ‌تواند مفید باشد و سبب افزایش بهره‌ وری کار تیمی خواهد شد.

 • پارتیشن‌ های معلق

پنل این نوع از پارتیشن ‌ها با دو قلاب از سقف آویزان شده به گونه ‌ای که فضا را تقسیم کند. می ‌توان از متریال کامپوزیت، آلومینیوم و حتی یک تخته سیاه که بتوان بر روی آن یادداشت کرد باشد. حتی می ‌توان بر روی آن حکاکی و برش های مدرن بکار برد تا نور را نیز به‌ خوبی منتشر کند و سبب زیباسازی فضا نیز خواهد شد.

 • پارتیشن با شیشه هوشمند

بدون ‌شک نوین‌ ترین نوع پارتیشن تا به‌ حال پارتیشن شیشه هوشمند است. در این نوع علاوه ‌بر ظاهر مدرن بیشترین تأکید بر روی کاربرد پارتیشن ‌های هوشمند است که از پنل های شیشه ‌ای هوشمند ساخته می ‌شوند. این شیشه‌ ها را می‌ت وان با فشار یک دکمه از حالت مات به شفاف تغییر حالت داد. هر زمان که نیاز به ایجاد حریم خصوصی باشد یا بخواهید جلسه ‌ای را برگزار کنید بسیار راحت این کار را می ‌توانید انجام دهید. یک ویژگی جالب آن این است که در حالت مات می ‌توان از آن به‌ عنوان صفحه نمایش استفاده کرد، به‌ گونه ‌ای که با پروژکتور تصویری بر روی شیشه انداخت تا به یک صفحه نمایش ایده ‌آل بدل شود.

شرکت دیکا آسیا طراح ، تولید کننده و مجری انواع پارتیشن اداری مدرن با بالاترین میزان کیفیت در کشور است. در این مجموعه همواره از به روزترین ایده های پارتیشن اداری با تعامل با کارفرمایان در طراحی و ساخت پارتیشن بهره گرفته می شود. جهت دریافت مشاوره با طراحان دیکا آسیا در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button