پارتیشن شیشه ای

پارتیشن شیشه‌ ای یا دیوار های پارتیشن شیشه ‌ای، جداکننده ‌های لوکس و مدرن اتاق و محیط‌ های اداری هستند. این دیوار ها باربر نبوده و تحمل وزنی جز وزن خود را ندارند و صرفاً به ‌عنوان دیوار هایی برای جداسازی محیط ‌ها در فضا های اداری مانند بانک ‌ها، شرکت‌ ها، دفاتر، محیط‌  های آموزشی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع از پارتیشن اداری به ‌معنای واقعی کلمه می‌توانند یک اتاق را بسیار دلنشین تر و بزرگتر از آنچه که هستند جلوه دهند، چرا که نور را با سخاوت در تمام فضا پخش می کنند.

فریم ‌های این نوع، قاب ‌هایی از جنس آلومینیوم اند که سبب استحکام و تثبیت این سازه می‌شوند. پارتیشن‌ بندی شیشه‌ ای به‌ عنوان یک سازه معماری به طراحان دکوراسیون داخلی و معماران اجازه می‌دهد تا یک اتاق و فضا را تقسیم کنند و در عین ‌حال نور و روشنایی را به‌ صورت یکسان حفظ کنند.

پارتیشن ‌های شیشه‌ ای ضمن خصوصی ‌سازی و حفظ حریم شخصی کارکنان و افراد در یک محیط سبب ایجاد تعامل و تأثیر مثبت در روند کاری یک دفتر و شرکت نیز می ‌شوند. این نوع از پارتیشن، راه‌ حلی  آسان و مقرون ‌به ‌صرفه برای مدرن کردن  فضای صنعتی و تجاری و حتی مسکونی است.

انواع پارتیشن شیشه ‌ای

پارتیشن‌ های شیشه ‌ای در انواع فریم دار و فریم لس تولید می ‌شوند و هر دو نوع با شیشه ‌های تک‌ جداره و دو جداره قابل سفارش اند. هر کدام دارای ویژگی‌ های متفاوتی هستند و در انواع متفاوت می‌تواند انتظار شما را از یک جدا کننده فضا برآورده سازند. ویژگی مشترک بین همه آن‌ ها انتقال حداکثری نور است که فضایی پر انرژی و دل ‌نشین را برای دفتر کارتان فراهم می آورد.

کارشناسان و مشاورین تیم طراحی دیکا آسیا با آنالیز دقیق فضای شما، سعی دارند بهترین گزینه ممکن را برای شما و محیط مدنظر شما طراحی کرده و ارائه دهند.

پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار

پارتیشن شیشه‌ ای فریم دار برای مکان ‌هایی مناسب است که از نظر فضا محدودیتی ندارند. فریم ‌ها و یا قاب ‌های این نوع پروفیل ‌های آلومینیومی  قدرت و استحکام بالایی دارند. تلفیق شیشه و فلز همیشه منحصر به ‌فرد بوده و با ظاهری جذاب سبب خاص شدن فضا های قدیمی و تبدیل آن به یک مجموعه مدرن می‌گردد.

پارتیشن شیشه‌ای فریم دار در انواع تک جداره و دو جداره تولید می‌شود. هرکدام دارای خصوصیات منحصر به‌ فرد خود است.

  • پارتیشن شیشه ‌ای تک ‌جداره فریم دار

پارتیشن ‌های شیشه‌ ای فریم دار تک ‌جداره برای جداسازی و درعین‌ حال تلفیق یک فضا کاربرد دارند. این نوع از پارتیشن استفاده از نور را به حداکثر می ‌رساند و همین‌ طور عایق خوبی برای صدا است. این پارتیشن دارای فریم آلومینیوم و شیشه‌ های ایمن و اتصالات محکم و قوی است. ضخامت شیشه و همین ‌طور فریم در یک بازه مشخص قرار دارد.

پارتیشن ‌های فریم دار تک ‌جداره شرکت دیکا آسیا گزینه ای خاص و مقرون ‌به ‌صرفه برای فضای کاری ‌تان هستند. هزینه کم و نصب آسان راه‌ حلی عالی برای جدا سازی مناطق مختلف بدون کاهش نور و دید از جمله خصوصیات این سازه است.

  • پارتیشن شیشه ‌ای دو جداره فریم دار

دیوار های جداکننده دو جداره  از نظر دید و نور عملکردی مشابه تک‌ جداره دارند اما عایق صوتی بسیار بهتری را ارائه می‌دهند. اگر دفع صدا در محیط‌ های شلوغ کاری برایتان اهمیت دارد این سازه انتظارات شما را برآورده خواهد کرد.

امکان استفاده از پرده کرکره‌ ای و همین‌طور نصب درب آن را به گزینه‌ ای همه ‌کاره تبدیل کرده است. شیشه ‌های دوجداره و سکوریت شده از عبور صوت و نویز جلوگیری می‌کند این سازه از مقاومت بالایی نیز برخوردار است.

پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس

این سیستم جداکننده مناسب فضا های تجاری و حتی مسکونی با به حداقل رسیدن فریم ظاهری مدرن و مینیمال دارند. کاهش فریم در این سازه سبب به حداکثر رسیدن استفاده از نور می‌شود.

دیوار های شیشه‌ای شرکت دیکا آسیا گزینه ای  برای یک عمر هستند. انعطاف بالا، شیشه‌ های تک ‌جداره و دوجداره و چند لایه، ساخته‌ شده از شیشه‌ های مقاوم لمینیت با کیفیت بالا از خصوصیات اصلی پارتیشن‌ های دیکا آسیا است.

این سیستم جایگزینی مدرن برای ساختار دیوار های سنتی و همین‌ طور پارتیشن‌ های ام دی اف کلاسیک هستند. در فضا های کوچک راه‌ حلی عالی و مناسب برای افزایش دید است و  استفاده حداکثری از ظرفیت نور طبیعی و مصنوعی از ویژگی های فریم لس است. همین امر سبب کاهش در هزینه ‌های انرژی نیز می‌گردد.

مزایای پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس

ازجمله مزایای این نوع از پارتیشن شیشه‌ ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • دید واضح و بدون مانع
  • تطبیق ‌پذیری آن برای نقاط مختلف
  • عدم وجود مرزهای قابل ‌مشاهده
  • ظاهر بصری بی ‌نظیر
  • امکان انتخاب سخت ‌افزار مختلف

پارتیشن‌ های شیشه‌ای بدون قاب به ‌صورت دوجداره و تک ‌جداره در دسترس اند این سیستم بدون قاب در یک  دفتر، اتصالات نامناسب و ستون ‌های عمودی را که در اشکال دیگر پارتیشن دیده می‌شود از بین می‌برد.

آن‌ها را می‌توان براساس ترجیحات شخصی شما براساس جنبه ‌های ظاهری با انواع ترکیبات منحنی و ساده وضع کرد.

مفاصل تقریباً نامرئی و بدون درز با اتصالات سیلیکونی، بدون شکاف ترین سطح ممکن را ارائه می  ‌دهند.

پارتیشن های شیشه ای به ‌طور کامل جدا شدنی هستند و بسته به نیازهای خاص می‌توان طیف وسیعی از درب‌  های کشویی و لولایی بدون فریم در آن‌ ها به کار برد. همچنین نصب پرده‌ کرکره ای در آن ‌ها ممکن است، که سبب تنظیم دلخواه نور می‌ شود.

پارتیشن شیشه ای

قیمت پارتیشن شیشه ‌ای

قیمت و هزینه پارتیشن شیشه ‌ای به عواملی مانند نوع آن که می‌تواند فریم دار و یا بدون فریم (فریم لس)، تک‌ جداره و یا دو جداره باشد. نوع شیشه، مساحت و ابعاد آن، ضخامت و … بستگی دارد.

بنابراین توصیه می شود جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه و قیمت پارتیشن شیشه ای با کارشناسان شرکت دیکا آسیا تماس حاصل نمایید و از تیم مشاورین ما پاسخ تمامی سوالات خود در مورد نصب، شرایط سفارش و هزینه‌ ها جویا شوید.

انواع شیشه در پارتیشن ‌ها

شیشه ‌های لمینیت بیشترین استفاده را در ساخت پارتیشن شیشه ‌ای دارند. این نوع از شیشه‌ ها مشخصه‌ های مهمی دارند که سبب تمایز آن ها از شیشه های معمولی می شود.

با وجود یک ‌لایه طلق  PVBبین ۲ لایه شیشه و لایه‌ های پلیمری، تحت فشار و گرما سیستم یکپارچه‌ ای را تولید می‌کنند.

این فرآیند شیشه‌ های لمینت را به ساختاری ایمن تبدیل کرده که شیشه های لمینیت را در برابر آتش ‌سوزی ضربه و زلزله بسیار مقاوم می‌کنند. بر اثر ضربه مانند شیشه ‌های معمولی خرد و شکسته نمی‌ شوند و ضریب ایمنی بالایی دارند.

اشکال مختلفی از شیشه ‌ها در نصب پارتیشن‌ ها کاربرد دارند.

خصوصیات بارز آن‌ ها مقاومت و سکولاریزه بودن آن است. با ترکیب و کنار هم قرار دادن ۲ لایه از آن به یک سیستم ۲ جداره تبدیل می‌شوند. ظاهر براق شیشه در کنار ضخامت کم فضای کاری مطبوع، روشن و کارآمد تری را به وجود می‌آورد.

این نوع از پارتیشن شیشه ای در انواع مات و معمولی، طرح دار، ساده و رنگی قابل سفارش هستند.

شما همچنین می‌توانید لوگوی شرکت خود را بر روی آن حک کنید. مطمئن باشید بدون هیچ محدودتی دسترسی آزاد در انواع طراحی، الگو ها و بافت ‌ها را دارید.

ویژگی های فریم پارتیشن شیشه‌ ای

پروفیل آلومینیومی فریم های پارتیشن ساخته ‌شده از آلومینیوم بوده که فلزی با جلای خاص، سبک، دارای قابلیت شکل‌ پذیری بالا و عدم زنگ‌ زدگی است. بیشترین استفاده آلومینیوم در صنعت ساختمان سازی و معماری نیز در ساخت قاب درب و پنجره و پارتیشن‌ های اداری است.

میتوان شیشه ‌های دوجداره و یا چند جداره را روی آن نصب کرد، وزن پروفیل آلومینیوم نسبت‌ به سایر فلزات و قاب های UPVC سبک‌تر بوده و قابلیت بازیافت دارند و هم چنین در رنگ‌ های مختلف متناسب با دکوراسیون مورد نظر خود میتوان آن‌ها را رنگ‌ آمیزی کرد  و سفارش داد.

دیوار های پارتیشن شیشه ‌ای اغلب چند برابر ارزان ‌تر از دیوار های معمولی هستند و نهایت انعطاف در اصلاح مکان ‌های با ظرفیت ضعیف محیطی را دارند. قابل جابجایی داشته و مدولار هستند. این دیوار های شیشه ای به ‌عنوان یک راه‌ حل موقت و سازگار و اگر بخواهید دکوراسیونی همیشگی خواهند بود.

به نور طبیعی با سخاوت اجازه ورود می‌ دهند، فضایی متصل تر و آرام ‌تر را ایجاد می‌ کنند. می ‌توانید نصب پرده و درب ‌های متحرک و کشویی بر روی لولا ایجاد کنید. شکاف‌ های بسیار باریک قطعات شیشه ‌ای که با خمیر سیلیکونی بی ‌رنگ به ‌هم متصل شده ‌اند ظاهری یکدست و یکپارچه را شکل می ‌دهند. این پارتیشن عایق صوتی به دلیل استفاده از شیشه ‌های لمینیت مقاوم و نشکن است. بطور خلاصه در یک کلام میتوان گفت پارتیشن های شیشه ای تمام انتظار شما از  فضای مدرن و کارآمد را برآورده می‌ سازند.

در پایان

برای ارتقای بهره وری محیط خود آماده ‌اید؟ با دیکا آسیا تولیدکننده، طراح و مجری انواع پارتیشن اداری و پارتیشن شیشه ‌ای تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما با توجه به فضا و خواسته های شما بهترین پیشنهاد را به شما ارائه خواهند داد.


Call Now Button