پارتیشن شیشه ای

بخشی از این مقاله را به صورت صوتی گوش دهید!

پارتیشن شیشه‌ ای یا دیوار های پارتیشن شیشه ‌ای، جداکننده ‌های لوکس و مدرن اتاق و محیط‌ های اداری هستند. این دیوار ها باربر نبوده و تحمل وزنی جز وزن خود را ندارند و صرفاً به ‌عنوان دیوار هایی برای جداسازی محیط ‌ها در فضا های اداری مانند بانک ‌ها، شرکت‌ ها، دفاتر، محیط‌  های آموزشی و … مورد استفاده قرار می گیرند.

این نوع از پارتیشن اداری به ‌معنای واقعی کلمه می‌توانند یک اتاق را بسیار دلنشین تر و بزرگتر از آنچه که هستند جلوه دهند، چرا که نور را با سخاوت در تمام فضا پخش می کنند.

فریم ‌های این نوع، قاب ‌هایی از جنس آلومینیوم اند که سبب استحکام و تثبیت این سازه می‌شوند. پارتیشن‌ بندی شیشه‌ ای به‌ عنوان یک سازه معماری به طراحان دکوراسیون داخلی و معماران اجازه می‌دهد تا یک اتاق و فضا را تقسیم کنند و در عین ‌حال نور و روشنایی را به‌ صورت یکسان حفظ کنند.

پارتیشن ‌های شیشه‌ ای ضمن خصوصی ‌سازی و حفظ حریم شخصی کارکنان و افراد در یک محیط سبب ایجاد تعامل و تأثیر مثبت در روند کاری یک دفتر و شرکت نیز می ‌شوند. این نوع از پارتیشن، راه‌ حلی  آسان و مقرون ‌به ‌صرفه برای مدرن کردن  فضای صنعتی و تجاری و حتی مسکونی است.

انواع پارتیشن شیشه ‌ای

پارتیشن‌ های شیشه ‌ای در انواع فریم دار و فریم لس تولید می ‌شوند و هر دو نوع با شیشه ‌های تک‌ جداره و دو جداره قابل سفارش اند. هر کدام دارای ویژگی‌ های متفاوتی هستند و در انواع متفاوت می‌تواند انتظار شما را از یک جدا کننده فضا برآورده سازند. ویژگی مشترک بین همه آن‌ ها انتقال حداکثری نور است که فضایی پر انرژی و دل ‌نشین را برای دفتر کارتان فراهم می آورد.

کارشناسان و مشاورین تیم طراحی دیکا آسیا با آنالیز دقیق فضای شما، سعی دارند بهترین گزینه ممکن را برای شما و محیط مدنظر شما طراحی کرده و ارائه دهند.

پارتیشن شیشه ‌ای فریم دار

پارتیشن شیشه‌ ای فریم دار برای مکان ‌هایی مناسب است که از نظر فضا محدودیتی ندارند. فریم ‌ها و یا قاب ‌های این نوع پروفیل ‌های آلومینیومی  قدرت و استحکام بالایی دارند. تلفیق شیشه و فلز همیشه منحصر به ‌فرد بوده و با ظاهری جذاب سبب خاص شدن فضا های قدیمی و تبدیل آن به یک مجموعه مدرن می‌گردد.

پارتیشن شیشه‌ای فریم دار در انواع تک جداره و دو جداره تولید می‌شود. هرکدام دارای خصوصیات منحصر به‌ فرد خود است.

 • پارتیشن شیشه ‌ای تک ‌جداره فریم دار

پارتیشن ‌های شیشه‌ ای فریم دار تک ‌جداره برای جداسازی و درعین‌ حال تلفیق یک فضا کاربرد دارند. این نوع از پارتیشن استفاده از نور را به حداکثر می ‌رساند و همین‌ طور عایق خوبی برای صدا است. این پارتیشن دارای فریم آلومینیوم و شیشه‌ های ایمن و اتصالات محکم و قوی است. ضخامت شیشه و همین ‌طور فریم در یک بازه مشخص قرار دارد.

پارتیشن ‌های فریم دار تک ‌جداره شرکت دیکا آسیا گزینه ای خاص و مقرون ‌به ‌صرفه برای فضای کاری ‌تان هستند. هزینه کم و نصب آسان راه‌ حلی عالی برای جدا سازی مناطق مختلف بدون کاهش نور و دید از جمله خصوصیات این سازه است.

 • پارتیشن شیشه ‌ای دو جداره فریم دار

دیوار های جداکننده دو جداره  از نظر دید و نور عملکردی مشابه تک‌ جداره دارند اما عایق صوتی بسیار بهتری را ارائه می‌دهند. اگر دفع صدا در محیط‌ های شلوغ کاری برایتان اهمیت دارد این سازه انتظارات شما را برآورده خواهد کرد.

امکان استفاده از پرده کرکره‌ ای و همین‌طور نصب درب آن را به گزینه‌ ای همه ‌کاره تبدیل کرده است. شیشه ‌های دوجداره و سکوریت شده از عبور صوت و نویز جلوگیری می‌کند این سازه از مقاومت بالایی نیز برخوردار است.

پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس

این سیستم جداکننده مناسب فضا های تجاری و حتی مسکونی با به حداقل رسیدن فریم ظاهری مدرن و مینیمال دارند. کاهش فریم در این سازه سبب به حداکثر رسیدن استفاده از نور می‌شود.

دیوار های شیشه‌ای شرکت دیکا آسیا گزینه ای  برای یک عمر هستند. انعطاف بالا، شیشه‌ های تک ‌جداره و دوجداره و چند لایه، ساخته‌ شده از شیشه‌ های مقاوم لمینیت با کیفیت بالا از خصوصیات اصلی پارتیشن‌ های دیکا آسیا است.

این سیستم جایگزینی مدرن برای ساختار دیوار های سنتی و همین‌ طور پارتیشن‌ های ام دی اف کلاسیک هستند. در فضا های کوچک راه‌ حلی عالی و مناسب برای افزایش دید است و  استفاده حداکثری از ظرفیت نور طبیعی و مصنوعی از ویژگی های فریم لس است. همین امر سبب کاهش در هزینه ‌های انرژی نیز می‌گردد.

مزایای پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس

ازجمله مزایای این نوع از پارتیشن شیشه‌ ای می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دید واضح و بدون مانع
 • تطبیق ‌پذیری آن برای نقاط مختلف
 • عدم وجود مرزهای قابل ‌مشاهده
 • ظاهر بصری بی ‌نظیر
 • امکان انتخاب سخت ‌افزار مختلف

پارتیشن‌ های شیشه‌ای بدون قاب به ‌صورت دوجداره و تک ‌جداره در دسترس اند این سیستم بدون قاب در یک  دفتر، اتصالات نامناسب و ستون ‌های عمودی را که در اشکال دیگر پارتیشن دیده می‌شود از بین می‌برد.

آن‌ها را می‌توان براساس ترجیحات شخصی شما براساس جنبه ‌های ظاهری با انواع ترکیبات منحنی و ساده وضع کرد.

مفاصل تقریباً نامرئی و بدون درز با اتصالات سیلیکونی، بدون شکاف ترین سطح ممکن را ارائه می  ‌دهند.

پارتیشن های شیشه ای به ‌طور کامل جدا شدنی هستند و بسته به نیازهای خاص می‌توان طیف وسیعی از درب‌  های کشویی و لولایی بدون فریم در آن‌ ها به کار برد. همچنین نصب پرده‌ کرکره ای در آن ‌ها ممکن است، که سبب تنظیم دلخواه نور می‌ شود.

پارتیشن شیشه ‌ای متحرک

پارتیشن ‌های شیشه ‌ای متحرک نوعی دیگر از پارتیشن‌ های اداری هستند و در مکان ‌هایی استفاده می ‌شوند که بنا بر ظرفیت و حجم وسایل نیاز است که به ‌طور دائم ابعاد پارتیشن ‌ها را کوچک و بزرگ نمود. پارتیشن‌ های شیشه‌ای متحرک توسط اتصالاتی به زمین چفت شده و به‌ راحتی قابل باز شدن بوده و جابجا می ‌شوند.

پارتیشن شیشه ‌ای رنگی

یکی دیگر از انواع پارتیشن ‌های شیشه ‌ای، پارتیشن های شیشه رنگی می باشند. استفاده از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای رنگی در داخل فضای ادارات و شرکت ‌ها سبب منظم ‌تر نشان ‌دادن دکوراسیون داخلی می ‌شود. همچنین از این پارتیشن ‌ها در موارد خاصی استفاده‌ شده و برای پوشاندن محیط داخلی مناسب می شوند.

در این نوع از پارتیشن این امکان وجود دارد که شیشه های رنگی را همرنگ با رنگ سازمانی شرکت انتخاب نموده و جلوه چشم نواز و زیبایی را خلق کرد.

پارتیشن با شیشه هوشمند

پارتیشن های هوشمند با شیشه های مات شونده نسل جدید از تکنولوژی است که در پارتیشن بندی ها به کار می­رود. شاید بخاطر جدید بودنشان کمتر شناخته شده باشند. اما اسمارت گلس ها هر آنچه را که از یک پارتیشن شفاف و مات بخواهید در یک سازه و همزمان به شما تحویل می دهند.

پنل های شیشه اسمارت گلس از چند لایه فیلم هوشمند با کریستال مایع تشکیل شده است که در حالت عادی مولکول های آن به صورت رندوم پراکنده شده اند و نور تابیده به خود را در جهات مختلف  بازتاب می کنند که در این صورت و در حالت عادی شیشه به صورت مات دیده می شود. زمانی که بخواهید شیشه شفاف شود با یک دکمه میتوانید آن را به حالت شفاف تغییر دهید. جالب است نه؟

زمانی که شما دکمه را فشار می دهید یک جریان و ولتاژ به اجزای آن اعمال می شود که مولکول های کریستال مایع را در خطوطی منظم ردیف می کند بنابراین نور تابیده شده را از خود عبور می دهد و شیشه شفاف باقی می ماند.

داشتن پارتیشن با شیشه های هوشمند برای برخی دفاتر که فضای کافی برای ایجاد اتاق جلسات و اتاق هایی که نیاز به حریم خصوصی دارند مفید است. چراکه هر زمان که نیاز باشد حریم خصوصی را می توان ایجاد کرد.

شرکت های کمی در ایران پارتیشن های هوشمند را ارائه می دهند که شرکت دیکا آسیا یکی از آنهاست.

پارتیشن شیشه ای مات

پارتیشن با شیشه مات در بخش های اداری و به خصوص در قسمت اتاق مدیریت و جلسات بسیار پرکاربرد است. ظاهر مات آن به ایجاد حریم خصوصی کمک می کند، بدون اینکه نور را مسدود کند. شیشه های مات به خوبی نور را از خود عبور داده و به هیچ عنوان مانع از انتشار آن نمی شوند، در عین حال هیچگونه جزئیاتی را نشان نمی دهند که خود مزیتی عالی برای برخی مکان های اداری و مسکونی است.

شیشه های مات با تکنولوژی های متفاوتی همچون ساتینا، سندبلاست و حتی شیشه های هوشمند ایجاد می شوند. انتخاب آن کاملاً سلیقه ای است. میزان و درصد مات شدگی، ایجاد طراحی های مات سفارشی مانند لوگو و نام برند و یا اشکال هندسی در پنل های شیشه ای با روش سند بلاست امکان پذیر است. بنابراین اگر نیاز به ایجاد حریم خصوصی به منظور مسدود نمودن دید برای بخشی خاص از دفتر کاری و یا ادارات و واحدهای مسکونی خود دارید، بدون شک مناسب ترین گزینه برای شما پارتیشن شیشه ای مات است.

پارتیشن شیشه‌ ای ثابت و متحرک

یکی دیگر از انواع پارتیشن ‌های شیشه‌ ای، پارتیشن ‌های شیشه ‌ای ثابت و متحرک هستند. برای استفاده از این پارتیشن ‌ها باید بدانید که می‌ خواهید دکور و تفکیک‌ های ایجاد شده ثابت بوده و یا تغییر کنند. زمانیکه مقصد دارید محیط داخلی ادارات را تغییر دکوراسیون داده و فضای اتاق ‌ها را کوچک و یا بزرگ کنید، می ‌توانید از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای متحرک استفاده نمایید. پارتیشن ‌های شیشه‌ ای ثابت توسط پیچ به کف متصل شده و امکان حرکت و جابجایی آن در محیط اداره وجود نخواهد داشت.

پارتیشن شیشه ای

قیمت پارتیشن شیشه ‌ای

قیمت و هزینه پارتیشن شیشه ‌ای به عواملی مانند نوع آن که می‌تواند فریم دار و یا بدون فریم (فریم لس)، تک‌ جداره و یا دو جداره باشد. نوع شیشه، مساحت و ابعاد آن، ضخامت و … بستگی دارد.

بنابراین توصیه می شود جهت دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از هزینه و قیمت پارتیشن شیشه ای با کارشناسان شرکت دیکا آسیا تماس حاصل نمایید و از تیم مشاورین ما پاسخ تمامی سوالات خود در مورد نصب، شرایط سفارش و هزینه‌ ها جویا شوید.

مراحل نصب پارتیشن شیشه ‌ای در ادارات

بعد از انتخاب و خرید پارتیشن شیشه ای، نوبت به نصب تخصصی آن می رسد. نصب پارتیشن شیشه ای لازم است حتماً توسط نصاب متخصص و ماهر انجام شود. نصب این نوع از پارتیشن دارای مراحلی است که عبارتند از:

 • در اولین مرحله برای نصب پارتیشن‌ های شیشه ‌ای در ادارات، باید محل مورد نظر توسط کارشناس و ابزارهایی مانند خط‌کش، تراز و… اندازه‌ گیری و علامت‌ گذاری شده تا در هنگام نصب با مشکل مواجه نشود.
 • در مرحله بعدی طراح بنابر سلیقه افراد و همچنین نوع دکوراسیون و ابعاد داخلی فضای اداره، مدل پارتیشن را طراحی می‌ کند.
 • پس‌ از طراحی پارتیشن و انتخاب مدل آن، نوبت به برش و آماده ‌سازی پارتیشن برای نصب می رسد.
 • در مرحله بعدی می‌ توانید پروفیل‌ های پارتیشن را با استفاده از رنگ ‌های کوره‌ای رنگ کنید.
 • سپس تکنسین و نصاب شروع به جوشکاری و نصب پارتیشن‌ ها می ‌نماید.
 • در مرحله آخر نصاب توسط یک پولیش مخصوص پارتیشن شیشه‌ ای را تمیز کرده و جلا می ‌دهد. پارتیشن ‌های متحرک شیشه ای نسبت‌ به پارتیشن ‌های ثابت شیشه ‌ای احتیاج به جوشکاری و بست نداشته و به‌ راحتی نصب می ‌شوند.

انواع شیشه در پارتیشن ‌ها

شیشه ‌های لمینیت بیشترین استفاده را در ساخت پارتیشن شیشه ‌ای دارند. این نوع از شیشه‌ ها مشخصه‌ های مهمی دارند که سبب تمایز آن ها از شیشه های معمولی می شود.

با وجود یک ‌لایه طلق PVB بین ۲ لایه شیشه و لایه‌ های پلیمری، تحت فشار و گرما سیستم یکپارچه‌ ای را تولید می‌کنند.

این فرآیند شیشه‌ های لمینت را به ساختاری ایمن تبدیل کرده که شیشه های لمینیت را در برابر آتش ‌سوزی ضربه و زلزله بسیار مقاوم می‌کنند. بر اثر ضربه مانند شیشه ‌های معمولی خرد و شکسته نمی‌ شوند و ضریب ایمنی بالایی دارند.

اشکال مختلفی از شیشه ‌ها در نصب پارتیشن‌ ها کاربرد دارند.

خصوصیات بارز آن‌ ها مقاومت و سکولاریزه بودن آن است. با ترکیب و کنار هم قرار دادن ۲ لایه از آن به یک سیستم ۲ جداره تبدیل می‌شوند. ظاهر براق شیشه در کنار ضخامت کم فضای کاری مطبوع، روشن و کارآمد تری را به وجود می‌آورد.

این نوع از پارتیشن شیشه ای در انواع مات و معمولی، طرح دار، ساده و رنگی قابل سفارش هستند.

شما همچنین می‌توانید لوگوی شرکت خود را بر روی آن حک کنید. مطمئن باشید بدون هیچ محدودتی دسترسی آزاد در انواع طراحی، الگو ها و بافت ‌ها را دارید.

ویژگی های فریم پارتیشن شیشه‌ ای

پروفیل آلومینیومی فریم های پارتیشن ساخته ‌شده از آلومینیوم بوده که فلزی با جلای خاص، سبک، دارای قابلیت شکل‌ پذیری بالا و عدم زنگ‌ زدگی است. بیشترین استفاده آلومینیوم در صنعت ساختمان سازی و معماری نیز در ساخت قاب درب و پنجره و پارتیشن‌ های اداری است.

میتوان شیشه ‌های دوجداره و یا چند جداره را روی آن نصب کرد، وزن پروفیل آلومینیوم نسبت‌ به سایر فلزات و قاب های UPVC سبک‌تر بوده و قابلیت بازیافت دارند و هم چنین در رنگ‌ های مختلف متناسب با دکوراسیون مورد نظر خود میتوان آن‌ها را رنگ‌ آمیزی کرد  و سفارش داد.

دیوار های پارتیشن شیشه ‌ای اغلب چند برابر ارزان ‌تر از دیوار های معمولی هستند و نهایت انعطاف در اصلاح مکان ‌های با ظرفیت ضعیف محیطی را دارند. قابل جابجایی داشته و مدولار هستند. این دیوار های شیشه ای به ‌عنوان یک راه‌ حل موقت و سازگار و اگر بخواهید دکوراسیونی همیشگی خواهند بود.

به نور طبیعی با سخاوت اجازه ورود می‌ دهند، فضایی متصل تر و آرام ‌تر را ایجاد می‌ کنند. می ‌توانید نصب پرده و درب ‌های متحرک و کشویی بر روی لولا ایجاد کنید. شکاف‌ های بسیار باریک قطعات شیشه ‌ای که با خمیر سیلیکونی بی ‌رنگ به ‌هم متصل شده ‌اند ظاهری یکدست و یکپارچه را شکل می ‌دهند. این پارتیشن عایق صوتی به دلیل استفاده از شیشه ‌های لمینیت مقاوم و نشکن است. بطور خلاصه در یک کلام میتوان گفت پارتیشن های شیشه ای تمام انتظار شما از  فضای مدرن و کارآمد را برآورده می‌ سازند.

در پایان

برای ارتقای بهره وری محیط خود آماده ‌اید؟ با دیکا آسیا تولیدکننده، طراح و مجری انواع پارتیشن اداری و پارتیشن شیشه ‌ای تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما با توجه به فضا و خواسته های شما بهترین پیشنهاد را به شما ارائه خواهند داد.

سوالات متداول

قیمت پارتیشن شیشه ای چقدر است؟

بر اساس نوع شیشه مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای و فریم لس و یا فریم دار بودن آن قیمت در پارتیشن شیشه ای متفاوت خواهد بود.

بهترین شیشه برای پارتیشن اداری کدام است؟

شیشه آکوستیک، این شیشه که با تقویت و نحوه ساخت عایق صوتی بهتری در آن ایجاد شده است، مقاومت بالایی دارد و اغلب با استفاده از آن نیازی به ایجاد سیستم دوجداره نیست.

پارتیشن شیشه ای فریم لس چیست؟

پارتیشن بدون فریم به ‌گونه ‌ای طراحی شده ‌است که در ظاهر هیچ‌ گونه قابی مشاهده نمی ‌شود و پروفیل ‌های آلومینیومی نگهدارنده آن در کف و سقف به ‌صورت توکار قرار می ‌گیرد و برای محیط‌ های کوچک بسیار مناسب است.

تفاوت پارتیشن شیشه ای تک‌ جداره و دوجداره در چیست؟

پارتیشن‌ های تک‌ جداره و دوجداره در ضخامت پروفیل یا همان قاب نگهدارنده با یکدیگر متفاوت هستند، به‌ گونه ‌ای که در دوجداره دو عدد پنل قرار می ‌گیرد و در تک‌ جداره یک عدد. تفاوت آن ها تنها در خواص عایق صدایشان مشهود است.

12 Comments

  • سلام و وقت بخیر
   هزینه نصب پارتیشن شیشه ای بر اساس ابعاد و اندازه محل موردنظر، نوع شیشه پارتیشن، نوع فریم، دوجداره و یا تک جداره بودن و بسیاری موارد دیگر متفاوت است که توصیه می شود جهت استعلام قیمت دقیق با کارشناسان دیکا آسیا تماس حاصل نمایید.

 • ظاهر شرکت ما با پارتیشن های شیشه ای شما دگرگون شد. شیک و عالی و تمیز
  ازتون تشکر می کنیم بابت خدمات حرفه ای و تخصصیتون

 • سلام، استفاده از شیشه در ساخت پارتیشن علی الخصوص توی دکوراسیون مدرن اداری خیلی عالی هست
  اگر قصد دارید یک دفتر کار شیک و مدرن داشته باشید از استفاده از انواع آینه و شیشه و پارتیشن های شیشه ای غافل نشید.

  • سلام و وقت بخیر
   ممنون از نظر شما دوست عزیز، دقیقا می توان گفت کاربرد شیشه در دکوراسیون مدرن با بهره گیری از انواع پارتیشن های شیشه ای بسیار بیشتر از گذشته شده است.

  • سلام و وقت بخیر
   جهت ثبت سفارش و خرید پارتیشن شیشه ای با کارشناسان بخش فروش دیکا آسیا تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما عزیزان هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button