مقایسه پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک 

همان‌ طور که ممکن است بدانید بدون شک فضای داخلی ادارات، تأثیر بسیار مستقیمی بر نحوه عملکرد کارکنان و همچنین موفقیت کسب‌ و کار خواهد داشت. به‌ همین جهت نیز موضوع طراحی دکوراسیون داخلی و چیدمان های اداری می‌ توانند این سؤال را ایجاد کنند که کارآمد ترین روش جهت ایجاد فضای مناسب برای کار کارمندان و تعامل آن‌ ها با یکدیگر در محیط داخلی ادارات چه می‌ باشد؟ در این زمینه پارتیشن‌ های اداری می‌ توانند به شما کمک کرده و فضای بسیار مناسبی را برای بهبود عملکرد کارکنان به وجود آورند. پارتیشن‌ های اداری در واقع دیوار های کاذب جدا کننده‌ ای هستند که جهت تفکیک فضای داخلی ادارات و ایجاد حریم خصوصی استفاده می‌ شوند و در سبک‌ های متفاوت مدرن و کلاسیک قابل‌ اجرا هستند. در این مقاله نیز قصد داریم تا به مقایسه پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک  پرداخته و آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید. 

پارتیشن اداری مدرن 

پارتیشن اداری مدرن نوعی از پارتیشن‌ های اداری هستند که در سبک‌ های بسیار نوین و جدید اجرا می‌ شوند و به‌طور معمول در ساخت آن‌ ها از متریال شیشه، ام دی اف و فلز استفاده می‌ شود. پارتیشن‌ های اداری مدرن دارای ظاهری بسیار ساده هستند و نصب و اجرای آن‌ ها نیز راحت بوده و در طراحی دکوراسیون‌ های مدرن به کار می‌ روند. پارتیشن‌ های مدرن از نمای بسیار شیک و زیبایی برخوردار بوده و قیمت آن‌ ها نسبت‌ به پارتیشن‌ های کلاسیک بسیار مناسب‌ تر است. 


اینجا بخوانید: دکوراسیون اداری مدرن

پارتیشن اداری کلاسیک 

پارتیشن اداری کلاسیک نیز در طراحی دکوراسیون داخلی کلاسیک در ادارات استفاده‌ شده و دارای نمای بسیار با شکوه و مجللی هستند. در ساخت پارتیشن اداری کلاسیک نیز از متریال‌ های بسیار با کیفیتی استفاده‌ شده و در انواع پارتیشن‌ های ثابت و متحرک قابل‌ اجرا هستند. پارتیشن‌ های اداری کلاسیک نیز از تنوع رنگ بسیار پایینی برخوردار هستند و نسبت‌ به پارتیشن‌ های مدرن دارای قیمت بالایی در نصب و اجرا می‌ باشند. 

مقایسه انواع پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک

در این قسمت از مقاله قصد از بیان مقایسه پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک، مطرح نمودن بهترین سبک پارتیشن اداری نبوده و تنها قرار است با تفاوت‌ های میان این دو سبک در پارتیشن‌ های اداری آشنا شویم. زیرا هر کدام از پارتیشن‌ های اداری مدرن و کلاسیک در طراحی دکوراسیون‌ های متفاوتی استفاده‌ شده و بنا بر سلایق افراد انتخاب می‌ شوند و هر کدام دارای ویژگی‌ ها و زیبایی‌ های منحصر به‌ فرد خود هستند. 

جهت مقایسه پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک می‌ توانیم به چند مورد زیر اشاره کنیم: 

مقایسه فضای اشغال شده 

پارتیشن‌ های اداری کلاسیک در مقایسه با پارتیشن‌ های مدرن، فضای بیشتری را در محیط داخلی ادارات اشغال می‌ کنند. زیرا پارتیشن‌ های کلاسیک نسبت‌ به پارتیشن‌ های مدرن، بسیار شیک و مجلل تر می‌ باشند و به دلیل استفاده از متریال‌ های چوب و ام دی اف در ساخت آن‌ ها، سعی می‌ شود از دکوری ها و المان‌ های چوبی نیز در محیط داخلی ادارات استفاده شود. اما در مقایسه پارتیشن‌ های مدرن، در طراحی داخلی‌ های بسیار خلوت و ساده استفاده‌ شده و از این‌ رو فضای بسیار کمی را نیز اشغال می‌ کنند. 

مقایسه رنگ 

به‌ طور کلی پارتیشن‌ های اداری مدرن، دارای رنگ‌ های ساده و روشن هستند. همچنین در پارتیشن‌ های مدرن سعی می‌ شود تا از متریال شیشه استفاده‌ شده و با عبور نور طبیعی از خود، فضایی دلنشین و آرامی را در محیط ایجاد کنند. اما در پارتیشن‌ های اداری کلاسیک، به‌ طور معمول سعی می‌ شود از رنگ‌ های تیره و به رنگ چوب استفاده کرده و سبب ایجاد محیطی گرم در ادارات شوند. 

مقایسه‌ قیمت 

همان‌ طور که گفته شد، در مقایسه پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک می توان گفت که پارتیشن‌ های اداری کلاسیک به دلیل استفاده از متریال ام دی اف یا چوب دارای قیمت بالاتری نسبت‌ به پارتیشن‌ های اداری مدرن هستند. همچنین پارتیشن‌ های کلاسیک بر روی نمای خود دارای طراحی‌ ها و منبت‌ کاری‌ های متفاوت هستند و به دلیل استفاده از مبلمان اداری چوبی و دکوری های گران‌ قیمت، جزء پارتیشن‌ های هزینه‌ بر می‌ باشند.

مقایسه کاربرد 

پارتیشن‌ های مدرن در طراحی دکوراسیون های مدرن و جدید استفاده می‌ شوند و می‌ توان از آن‌ ها جهت تقسیم‌ بندی بخش‌ های متفاوت ادارات استفاده نمود. استفاده از این پارتیشن‌ ها در طراحی داخلی‌ های بسیار خلوت و نوین مناسب بوده با استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دوجداره نیز می‌ توان فضای مناسبی را جهت فعالیت کارمندان و اتاق کنفرانس به وجود آورد. پارتیشن‌ های کلاسیک نیز مناسب برای استفاده در طراحی داخلی‌ های کلاسیک بوده و سعی می‌ شود در این نوع طراحی‌ ها از مبلمان اداری کلاسیک و تجهیزات چوبی استفاده شود. 

به‌ طور کلی انتخاب پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک بر اساس سبک داخلی ادارات انجام‌ شده و کاملاً سلیقه ای بوده و مقایسه پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک نیز جهت کمک به انتخاب بهتر می باشد. تمام پارتیشن‌ های اداری نیز از کیفیت و مرغوبیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در برابر آسیب‌ های محیطی نیز مقاوم می‌ باشند. 

در پایان

شرکت دیکا آسیا در زمینه تولید و ارائه انواع پارتیشن اداری دارای سال‌ ها فعالیت بوده و تمامی محصولات خود را با کیفیت بسیار بالا به مشتریان عرضه می‌ کند. این مجموعه انواع پارتیشن اداری را در سبک‌ ها، متریال، انواع تک‌ جداره و دو جداره، ثابت و متحرک و غیره بر اساس نیاز مشتریان طراحی کرده و خدمات نصب و اجرای آن‌ ها را نیز به مشتریان ارائه می‌ دهد. شما نیز می‌ توانید جهت اطلاع از قیمت پارتیشن اداری مدرن و کلاسیک، با این مجموعه توسط شماره 02191094244 تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را از کارشناسان ما دریافت نمایید. 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button