معرفی پارتیشن شیشه ای هوشمند

امروزه پیشرفت تکنولوژی را می توان در بسیای از خدمات ساختمانی و تولیدات مرتبط با ساختمان مشاهده کرد. استفاده از شیشه هوشمند در پارتیشن ها آن را تبدیل به نسل جدید و نوینی از سیستم های پارتیشن بندی با نام پارتیشن شیشه ای هوشمند نموده است که در بسیاری از ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری بسیار پر کاربرد است.

 یکی از روش های افزایش زیبایی در یک مکان، به کار بردن شیشه و به خصوص نسل جدید از آنها یعنی شیشه های هوشمند است. تکنولوژی جالب بکار رفته در شیشه های اسمارت یا هوشمند جلوه ای خاص به محیط می دهد.

پارتیشن شیشه ای هوشمند یا اسمارت

پارتیشن شیشه ای محصولاتی هستند که همانند دیوار عمل می کنند و برای جداسازی و تفکیک بهینه فضا از آن استفاده می شود. پارتیشن های شیشه ای به دلیل نصب و اجرا آسان، ظرافت و زیبایی، جابجایی آسان و تنوع در طرح ها و رنگ های مختلف گزینه ای مناسب به جای استفاده از دیوارچینی از طریق مصالح ساختمانی می باشد. از طرفی پارتیشن شیشه ای به دلیل عدم اشغال فضا، می توانند در محیط های کوچک نیز مورد استفاده قرار گیرند.

حتی بدون وجود شیشه هوشمند نیز پارتیشن های شیشه ای بسیار محبوب و کاربردی هستند اما با معرفی پارتیشن های شیشه ای هوشمند این سازه به یک سیستم بدون نقص تبدیل شده است که در صورت نیاز تنها با فشردن یک دکمه از حال مات به شفاف تغییر حالت می دهد و نیاز به استفاده از پرده های کرکره ای را از بین می برد.

از این ویژگی شیشه هوشمند می توان در بسیاری از مکان های مختلف استفاده کرد. از جمله در مکانهای مسکونی در کابین دوش، بالکن ها، در بیمارستان و مطب و بخصوص در محیط های اداری کاربری فوق العاده ای دارند.

پارتیشن های شیشه ای با تنوع بالا طراحی و تولید می شود که از نظر جداره می توان دو نوع پارتیشن شیشه ای دو جداره و پارتیشن شیشه ای تک جداره فریم لس را نام برد که در نوع هوشمند نیز قابل اجرا هستند.

پارتیشن اداری هوشمند

نوع بسیار جدید و کاربردی از شیشه ها در پارتیشن های اداری، شیشه هوشمند یا شیشه مات شونده است. این شیشه ها با استفاده از تکنولوژی به کار رفته در آن ها و با استفاده از اعمال ولتاژ الکتریکی، توانایی این را دارد که در مواقع لزوم با فشردن یک دکمه از حالت مات به حالت شفاف و یا برعکس تغییر شکل دهند و جلوه ای متفاوت را خلق کند.

در تولید شیشه های هوشمند از فناوری خاصی استفاده می شود. این نوع شیشه ها در برخی از کشورها طراحی و ساخته می شود و به سایر کشورهای دیگر صادر می شود. علاوه بر داشتن زیبایی و خاص بودن این نوع شیشه ها، در مبحث صرفه جویی انرژی نیز بسیار تاثیرگذاراست.

مزایای استفاده از شیشه هوشمند در پارتیشن

استفاده از پارتیشن شیشه ای هوشمند دارای مزیت هایی بسیاری است که برخی از آنها عبارتنداز:

  • عمر بالا

به طور کلی شیشه ها عمری طولانی دارند اما در شیشه های هوشمند این موضوع کمی متفاوت تر از شیشه های عادی می باشند. شیشه های هوشمند با توجه به نوع کارکردی که دارند، مدام در حال تغییر می باشند و در صورت اهمیت ندادن به آن ها و یا استفاده های بی مورد در خاموش و روشن کردن متناوب ممکن است از عمر شیشه های هوشمند بکاهد. از این رو بهتر است جهت افزایش طول عمر شیشه هوشمند، به طور منظم به آن ها رسیدگی شود. در صورت رعایت برخی موارد در حفظ شیشه هوشمند، می توان حدود 15 سال و یا بیشتر از آن ها استفاده کرد.

  • کیفیت مطلوب

شیشه های هوشمند با توجه به نوع ساختار آن ها، از کیفیت بالای برخوردار هستند. البته ماندگاری کیفیت به نحوه نگهداری و استفاده از آن نیز بستگی دارد.

  • جلوگیری از اتلاف انرژی

در شیشه های هوشمند می توان با تنظیم نمودن میزان شفافیت یا کدورت شیشه ها، میزان نور عبوری را تنظیم کرد. از شیشه در اکثر نماهای منازل مسکونی و ادارات استفاده می شود و شیشه ها محلی برای عبور گرما و سرما به داخل محیط می باشند. از این رو ممکن است این مسئله برای افراد آزاد دهنده باشند و استفاده از وسایل سرمایشی در فصول گرم سال و همچنین استفاده از وسایل گرمایشی در فصول سرد سال افرایش می یابد. این در حالی است که شیشه های هوشمند با استفاده از تنظیمات خود از عبور و اتلاف انرژی جلوگیری می کند.

  • حفظ حریم خصوصی

شیشه های هوشمند با تغییر حالت از شفاف به مات سبب می شوند تا فضای پشت شیشه مشخص نشود و حریم خصوصی افراد حفظ می شود. از این تکنولوژی در اکثر ادارات، بیمارستان ها و … استفاده می شود.

  • مقرون به صرفه

هزینه خرید و تهیه شیشه های هوشمند بالا است. اما به مرور زمان و در استفاده طولانی مدت و صرفه جویی در مصرف انرژی، می توان گفت که از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

  • عایق صوتی

شیشه های هوشمند به میزان قابل توجهی از انتقال صدا به محیط داخلی جلوگیری می کند.

جهت مطالعه مزایای شیشه هوشمند کلیک کنید.

کاربرد استفاده از شیشه های هوشمند

شیشه های هوشمند در اکثر ساختمان های مسکونی، تجاری و اداری مورد استفاده قرار می گیرد و بدون نیاز به داشتن پرده کرکره ای و هر پوشش دیگری، به راحتی حریم افراد را حفظ می کند.

معمولا در مکان هایی که اشیا قیمتی نگهداری می کنند و یا در مکان هایی مانند صرافی ها، طلا فروشی ها و … به جهت در دید نبودن اشیا گران بها، از شیشه های هوشمند استفاده می شود و در صورت نیاز در کمترین زمان ممکن شیشه ها را مات و یا شفاف می کنند.

در برخی از شرکت ها در پارتیشن اداری از شیشه های هوشمند استفاده می شود تا کارمندان بدون هر گونه سر و صدا و در آرامش به فعالیت خود ادامه دهند.

با توجه به قابلیت مات شدن در شیشه های هوشمند، از آن در حمام های مستر و پارتیشن داخلی منازل نیز استفاده می شود. علاوه بر خلق زیبایی، حریم خصوصی افراد را حفظ می کند.

کاربرد دیگر شیشه های هوشمند در مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستان ها برای محافظت از اشعه x می باشد.

علاوه بر موارد ذکر شده، در بسیاری از هتل ها، به عنوان درب اتاق ها از شیشه های هوشمند استفاده می شود. همچنین درب، پنجره های اتاق کنفرانس ها، رستوران ها و … از این نوع شیشه استفاده می شود.

شرکت فنی مهندسی دیکا آسیا طراح و مجری انواع پارتیشن اداری از جمله پارتیشن شیشه ای می باشد. شما عزیزان می توانید جهت اطلاع از قیمت و خرید شیشه های هوشمند برای پارتیشن، با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته و از راهنمای های تیم دیکا آسیا بهره مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button