شیشه لاکوبل و مزایای آن

لاکوبل یک نوع شیشه صاف است و مفهوم تجاری آن به نام شیشه‌ های پشت رنگی و یاback painted glass   می ‌باشد.

لاکوبل به شیشه ‌هایی گفته می ‌شود که یک سمت آن ‌ها توسط پروسه ای رنگ ‌شده و تبدیل به شیشه رنگی می‌ شوند و بعد از رنگ‌آمیزی، لایه ‌ای از جنس پی‌ وی سی به‌ عنوان پوششی بر روی آن قرار گرفته و از رنگ شیشه محافظت می ‌کند. شیشه‌ های لاکوبل دارای ظاهری بسیار جذاب و منحصر به ‌فرد هستند، از این رو از آن ‌ها در طراحی دکوراسیون‌ های داخلی بسیار استفاده می ‌شود.

لاکوبل ها دارای تنوع بی‌ شماری در رنگ و ضخامت بوده و در دو مدل لاکوبل مات و لاکوبل شفاف تولید در بازار عرضه می ‌شوند.

انواع شیشه لاکوبل

به‌ طور کلی می توان گفت شیشه‌ های لاکوبل به دو دسته شیشه لاکوبل مات و شیشه لاکوبل شفاف تقسیم می ‌شوند.

  • شیشه لاکوبل مات

در هنگام تولید این نوع از شیشه‌ های لاکوبل، از مواد خاصی جهت مات شدن این شیشه ها استفاده می شود. همان‌ طور که از نام این شیشه ‌ها پیداست، لاکوبل در این نوع دارای ظاهری مات بوده و نسبت‌ به شیشه‌ های لاکوبل شفاف از جذابیت کمتری برخوردار است ولی دارای کیفیت و تمیزی بسیاری است.

  • شیشه لاکوبل شفاف

این نوع از لاکوبل دارای ظاهری شفاف بوده و به آن‌ لاکوبل براق نیز گفته می‌ شود. این شیشه نور را به ‌خوبی از خود عبور داده و دارای ظاهری زیبا و جذاب می‌ باشد. از این‌ رو دارای طرفداران بی‌ شماری است.

روند تولید شیشه لاکوبل

شیشه‌ های لاکوبل به دو صورت تولید می شوند. این شیشه ‌ها می ‌توانند از شیشه خام و یا شیشه‌ های سکوریت ساخته شوند.

شیشه‌ های سکوریت یا شیشه میرال جزء شیشه‌ های مقاوم بوده و نسبت‌ به شیشه‌ های معمولی ۴ برابر مقاوم‌ تر می ‌باشند. استفاده از شیشه‌ های سکوریت در ساخت لاکوبل سبب می ‌شود که این شیشه ها در هنگام شکستن به ذرات ریز تبدیل ‌شده ولی توسط لایه PVC نگه ‌داشته شده و پخش نشوند. لاکوبل نسبت‌ به حرارت بسیار مقاوم است، از این رو می ‌توان از این شیشه‌ ها برای نمای آشپزخانه و شومینه استفاده کرد.

شیشه‌ های لاکوبل در ضخامت‌ های ۴ تا ۲۰ میلی ‌متر تولید می شوند. این شیشه‌ ها به‌ طور معمول از ۲ یا ۳ لایه تشکیل‌ شده ‌اند.

کاربرد شیشه لاکوبل

شیشه‌ های لاکوبل دارای کاربرد بسیاری در دکوراسیون‌ داخلی می باشند. این شیشه ‌ها می‌توانند به جای سرامیک و کاشی در سرویس ‌های بهداشتی و حمام به کار برده شده و به دلیل طیف گسترده در رنگ ‌بندی آن‌ ها، می‌ توان از رنگ ‌هایی که با یکدیگر هارمونی دارند استفاده کرده و نمایی زیبا را به وجود آورد.

از دیگر کاربردهای شیشه‌ های لاکوبل می ‌توان به استفاده آن‌ ها در کمد دیواری ها، پارتیشن ‌های اداری، فضای بین کابینتی، میز، تخته وایت‌ برد، چیدمان اتاق‌ خواب، آینه‌ های رنگی، میزهای شیشه‌ای، دیوارپوش های شیشه‌ ای و غیره استفاده کرد.

کاربرد شیشه لاکوبل در پارتیشن اداری

از پارتیشن اداری برای جداسازی و تفکیک فضای ادارات و تبدیل آن به فضا های بسیار کاربردی استفاده می‌ شود. پارتیشن‌ های اداری از اهمیت بسیار زیادی در ایجاد فضاهای کوچک در ادارات برخوردار بوده و کارمندان و کارکنان به‌ راحتی می ‌توانند در فضای شخصی به‌ وجود آمده تمرکز داشته و فعالیت نمایند.

پارتیشن ‌های اداری علاوه ‌بر جداسازی فضای ادارات، در دکوراسیون داخلی هم نقش مهمی داشته و سبب زیبایی محیط می ‌شوند. پارتیشن ‌ها از متریا ل‌های مختلفی ساخته می ‌شوند که یکی از آن ‌ها پارتیشن‌ شیشه ای است.

اگر از شیشه‌ های لاکوبل شفاف در پارتیشن‌ بندی ادارات استفاده شود، این شیشه‌ ها به دلیل عبور نور از خود سبب ایجاد نمایی بسیار خیره‌ کننده می شوند. علاوه‌ بر استفاده لاکوبل در پارتیشن ‌های اداری، از آن ها به دلیل ویژگی مقاوم و ضد خش بودنشان در ساخت قفسه و میزهای شیشه ‌ای نیز استفاده می‌ شود.

مزایا شیشه لاکوبل

استفاده از شیشه‌ های لاکوبل در دکوراسیون‌ های داخلی، آشپزخانه ‌ها، پارتیشن ‌های اداری و غیره دارای مزایایی بی شماری است. از جمله این مزایا عبارتند از:

  • مقاومت در برابر حرارت و گرما

یکی از مزیت ‌های استفاده از شیشه‌ های لاکوبل، مقاومت آن ‌ها در برابر حرارت و گرما است. این مزیت سبب استفاده از لاکوبل در فضای بین کابینتی در آشپزخانه ها و تزئین شومینه ‌ها شده ‌است. همچنین شیشه‌ های لاکوبل در طول مدت‌ ها استفاده دچار تغییر رنگ نشده و به‌ راحتی قابل تمیز کردن می ‌باشند. اگر از لاکوبل ها برای دکوراسیون آشپزخانه و فضای بین کابینتی استفاده کردید، می‌ توانید روغن و لکه‌ های موجود در آن ‌ها را با دستمال نمدار به‌ راحتی از بین ببرید.

  • دوام بالا

همان ‌طور که ممکن است بدانید شیشه‌ های شفاف لاکوبل بسیار براق بوده و در انواع دکوراسیون‌ های داخلی و خارجی استفاده می ‌شوند. این شیشه‌ ها به دلیل وجود پروپلین در درون خود در برابر ضربات شدید بسیار مقاوم بوده و اگر خرد شوند، ذرات آن در فضا پخش نخواهند شد.

شیشه‌ های لاکوبل در برابر نفوذ رطوبت بسیار مقاوم بوده و به‌ هیچ‌ عنوان فرسایش نیافته و پوسیده نمی ‌شوند. به‌ طور کلی مقاومت شیشه‌ های لاکوبل ۷ برابر بیشتر از شیشه‌ های معمولی است، از این رو دارای بیشترین کاربرد در طراحی دکوراسیون‌ های ادارات و منازل می‌ باشند.

  • ضد خش

یکی دیگر از مزایای شیشه‌ های لاکوبل، ضد خش بودن آن ‌ها است. این خاصیت سبب شده ‌است که از شیشه‌ های لاکوبل در ساخت میزهای عسلی، کانتر آشپزخانه و انواع میز استفاده شود. شیشه های لاکوبل کاملاً ضد خش بوده و در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و به کار بردن از آن ‌ها در ساخت کانتر آشپزخانه، علاوه‌ بر ایجاد زیبایی دارای دوام و طول عمر بالایی است.

  • براقی و شفافیت

شیشه‌ های لاکوبل شفاف یا براق نور را از خود عبور داده و محیطی خارق العاده را به وجود می آورند. در دکوراسیون هایی که طراحی آن ‌ها از شیشه‌ های لاکوبل براق است، نیازی به روشنایی زیاد نخواهد بود. چرا که این شیشه ‌ها نور را به‌ خوبی منعکس کرده و حتی در روز هم نور کافی در منزل یا ادارات وجود خواهد داشت.

  • سازش با محیط زیست

رنگ‌ هایی که در تولید شیشه‌ های لاکوبل استفاده می ‌شوند، رنگ ‌های شیمیایی نبوده و طبیعی هستند. این رنگ‌ ها از فلزات مختلف به دست آمده و سبب آلودگی محیط نشده و هوای داخل ساختمان ‌ها را آلوده نمی‌کنند. همچنین اگر این شیشه ‌ها دچار شکستگی شوند، رنگ ‌های آن به طبیعت بازگشته و تجزیه می ‌شوند.

  • تنوع در رنگ

یکی دیگر از مزیت‌ های استفاده از شیشه‌ های لاکوبل در طراحی دکوراسیون‌ های داخلی، تنوع در رنگ و طرح این شیشه ‌ها است. شما عزیزان می‌ توانید با توجه به نوع دکوراسیون در ادارات یا منازل و بر اساس سلیقه خود رنگ مورد نظر را سفارش داده و استفاده نمایید.

به‌ طور کلی طیف رنگی شیشه‌ های لاکوبل دارای ۲۰ رنگ بوده و بیشترین رنگ ‌های مصرفی آن ‌ها دودی، آبی و طوسی است. ولی با این‌ حال شما می ‌توانید هر رنگی که دلخواه شماست را سفارش داده و خریداری نمایید.

  • نصب آسان

شیشه‌ های لاکوبل به دلیل داشتن سطحی صاف و تخت نصب بسیار آسانی داشته و اکثراً در طراحی ‌های دکوراسیون‌ های داخلی استفاده می ‌شوند. نصب شیشه‌ های لاکوبل را می ‌توان توسط چسب و یا بست فیکس پوینت انجام داد.

از لاکوبل ها در طراحی‌ های داخلی منازل یا ادارات به ‌عنوان جایگزین کاغذ دیواری استفاده‌ می شود که بسیار زیبا بوده و دارای نمای جذابب می ‌باشند.

شرکت دیکا آسیا، مجری و تولیدکننده انواع پارتیشن ‌های اداری و پارتیشن های شیشه ای بوده و دارای تیمی بسیار متخصص و مسئولیت‌ پذیر می ‌باشد.

دیوار های پیش ‌ساخته دیکا آسیا برحسب نوع دکوراسیون و مطابق با سلیقه مشتریان طراحی و اجرا شده و از با کیفیت‌ ترین متریال در ساخت پارتیشن ‌های این مجموعه بهره گرفته شده است.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان دیکا آسیا تماس حاصل نمایید، و یا به لینک شبکه‌ های اجتماعی درج‌ شده در سایت مراجعه کرده و نمونه کارهای این مجموعه را مشاهده نمایید.ش

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button