مزایای پارتیشن شیشه ای فریم لس

ایجاد فضایی بسیار راحت و جذاب برای کارکنان در ادارات، سبب می‌شود که انگیزه افراد بالا رفته و با ایجاد حس تعامل بین آنها در شرکت، انگیزه برای کار نیز افزایش خواهد یافت. المان‌ ها و تجهیزات بسیار گوناگونی در فضای داخلی ادارات جهت کاربرد های گوناگون استفاده می‌شوند که یکی از این المان‌ ها، پارتیشن نام دارد. از پارتیشن‌ ها برای تفکیک سازی فضای داخلی استفاده‌ شده و در واقع دیوار های کاذبی هستند که محیط داخلی را به بخش‌های بسیار کاربردی تقسیم‌بندی می‌کنند.

پارتیشن‌ ها دارای انواع گوناگون پارتیشن اداری و پارتیشن خانگی هستند که از انواع پارتیشن اداری می‌توان به پارتیشن شیشه‌ای اشاره کرد. پارتیشن شیشه‌ای نیز خود به انواع گوناگونی تقسیم‌بندی شده که از پرکاربردترین آن‌ها می‌توان پارتیشن شیشه‌ای فریم لس را نام برد.

پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس 

پارتیشن فریم لس جزئی از پارتیشن بندی های مدرن است که در آن از قاب استفاده نمی‌شود. در واقع این نوع پارتیشن شیشه ‌ای از لحاظ ظاهری به‌ صورت تمام شیشه ساخته‌ شده و در آن از هیچگونه فریم و یا قاب چوبی و آلومینیومی استفاده نمی‌شود. این نوع از پارتیشن‌ ها به زمین و سقف متصل شده و به‌ صورت روکار و توکار طراحی و اجرا می‌شوند. پارتیشن شیشه‌ای فریم لس به ۲ نوع تک‌جداره و دوجداره تقسیم‌ بندی شده و دارای ظاهری بسیار زیبا و ساده می‌باشد.

این دیوار های کاذب فریم دار فضای کمی را اشغال کرده و یک مزیت برای محیط‌ هایی محسوب می‌شود که با کمبود جا مواجه هستند. این نوع از پارتیشن‌ ها به‌صورت بدون چارچوب در، همراه با چارچوب و یا همراه با درب چوبی و درب شیشه‌ای طراحی و نصب شده و درب آنها به‌ صورت درب شیشه‌ای لولایی نیز می‌تواند باشد که به بدون قاب و با فریم طراحی‌ شده و دارای یراق آلات مخصوص به خود است.

انواع پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس

همان‌ طور که گفته شد پارتیشن‌ های شیشه‌ای فریم لس جزء مدرن‌ترین انواع پارتیشن‌ ها در محیط‌ های تجاری و اداری بوده و به دلیل نازک بودن فریم در این پارتیشن‌ ها، به پارتیشن‌ های بدون قاب نیز معروف می‌باشند. فریم های نازک از جنس آلومینیوم و فلز های دیگر هستند که سبب نگه‌ داشتن شیشه‌ ها درون قاب میشوند.

این پارتیشن ها به ۲ دسته پارتیشن شیشه‌ای تک جداره و پارتیشن شیشه‌ای دوجداره تقسیم‌ بندی می‌شوند.

 • پارتیشن شیشه‌ ای فریم لس تک ‌جداره

این پارتیشن‌ ها به‌ صورت بدون قاب نصب شده و از پروفیل‌ هایی با کمترین ضخامت در آنها استفاده می‌شود. پارتیشن‌ های تک جداره دارای قیمت نسبتاً مناسبی نسبت‌ به دیگر پارتیشن‌ها داشته و زمان کمتری برای نصب نیاز دارند. این دیوار های کاذب سبب کاهش آلودگی صوتی در محیط شده و بهتر است که در جاهای خیلی شلوغ از نوع دوجداره آن استفاده شود. همچنین در این پارتیشن‌ها می‌توان از انواع شیشه‌ های رنگی و یا مات در کار استفاده کرد. پارتیشن‌ های تک‌جداره شیشه‌ای بدون قاب، فضای بسیار کمی را اشغال کرده و بیشتر فضا را در اختیار کاربران قرار می‌دهند و بسیار مناسب برای استفاده در محیط‌ های کوچک هستند. پارتیشن‌ های تک جداره از یک لایه شیشه تشکیل شده و به‌ همین دلیل هم نازک‌ تر و سبک‌ تر هستند.

 • پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس دوجداره

 در پارتیشن دوجداره فریم لس تمام شیشه قاب دور پارتیشن نصب شده ولی به‌ صورت مخفی و کشویی است و به‌ همین دلیل ظرافت و زیبایی خاصی به این دیوار های کاذب می‌بخشد. از این پارتیشن‌ ها بیشتر در محل‌ های پر رفت‌وآمد و پرتردد که آلودگی صوتی زیاد از استفاده‌ شده چرا که عایق بسیار مناسبی در برابر صوت می‌باشد. پارتیشن‌ های دوجداره علاوه‌ بر عایق صوت، عایق حرارتی خوبی نیز بوده و می‌تواند در اتلاف انرژی بسیار مؤثر واقع شود. پارتیشن دوجداره از دو لایه شیشه و یک لایه خلأ میانی تشکیل شده و به‌ همین دلیل دارای ضخامت و وزن بالاتری نسبت‌ به پارتیشن شیشه‌ای تک‌جداره است.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه ای فریم لس

از جمله مزایای پارتیشن فریم لس می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • امکان نظارت بر کارکنان

با استفاده از پارتیشن شیشه‌ای فریم لس، تمام فضای اداره در معرض دید کارفرمایان قرار گرفته و آنها می‌توانند نظارت دقیقی بر نحوه و عملکرد و کار کارکنان داشته باشند. همچنین از این طریق امکان بالا رفتن راندمان کاری نیز افزایش خواهد یافت.

 • اشغال کمتر فضا

پارتیشن فریم لس در مقایسه با پارتیشن‌ های اداری دیگر، کمترین میزان اشغال فضا را داشته و از این‌ رو کارفرمایان می‌توانند بدون هیچگونه دغدغه‌ای از این پارتیشن‌ ها برای حفظ تمام متراژ دفتر خود استفاده کنند.

 • نصب راحت

برخی از پارتیشن‌ های اداری برای نصب و راه‌اندازی نیاز به صرف انرژی و زمان بسیار زیادی دارند. اما برخلاف این پارتیشن‌ ها، پارتیشن فریم لس به‌ راحتی در هر فضایی نصب شده و شما می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن در هر جایی از محیط که خواستید آن را اجرا و نصب نمایید.

 • جلوگیری از ورود آلودگی به محیط

این نوع پارتیشن اجازه ورود به دود خودرو ها، جانوران موذی و حشرات، ویروس‌ های مختلف، گرد و غبار و غیره را به داخل ساختمان نداده و همانند یک مانع بسیار عالی عمل می‌کند.

 • نظافت آسان

نظافت پارتیشن فریم لس کار سختی نبوده و هر فردی می‌تواند در سریعترین زمان ممکن این کار را انجام دهد. برای تمیز کردن پارتیشن فریم لس، کافی‌ است از یک دستمال نم دار و اسپری شیشه‌ پاک‌کن استفاده کرده و به‌ راحتی لکه‌ ها را از سطح آن پاک نمایید.

 • اجرا در شرایط گوناگون

برخلاف دیگر پارتیشن‌ های اداری که نیاز به متراژ یا ارتفاع خاصی برای نصب و اجرا دارند، پارتیشن‌ های شیشه‌ای فریم لس در هر فضایی از کف تا سقف قابل اجرا می‌باشند. همچنین ترکیب این پارتیشن‌ ها با پارتیشن‌ های دوجداره برای قسمت‌ هایی که نباید در دید باشند و یا عبور کابل برق و شبکه از داخل پارتیشن نیز الزامی است.

 • نمایی زیبا و منحصر به‌ فرد

پارتیشن‌ های فریم لس دارای زیبایی و نمای بسیار خاصی بود و با استفاده از این پارتیشن‌ ها برای تقسیم‌بندی فضای داخلی ادارات، می‌توان دکوراسیون داخلی را بسیار شیک و زیبا نمود. همچنین توسط ترکیب این پارتیشن با سایر المان ها مانند درب های شیشه‌ای و چوبی، مبلمان شیک و صندلی‌ها و غیره می‌توان دفاتر کار را بسیار زیبا کرد.

 • هزینه مقرون‌ به‌ صرفه

پارتیشن‌ های فریم لس علاوه‌ بر مزایای گفته‌ شده، دارای قیمتی بسیار مقرون‌ به‌ صرفه و مناسب است که تمام این مزایا در کنار یکدیگر سبب شده‌ است که این پارتیشن به‌ عنوان یک پارتیشن همه‌ چیز تمام شناخته شود. البته باید به این نکته نیز اشاره داشت که میزان کیفیت متریال به‌ کار رفته در ساخت این پارتیشن و همچنین شرکت سازنده آن نیز بر قیمت آن تأثیرگذار بوده و با توجه به این نکات نمی‌توان هزینه مشخصی را برای این پارتیشن‌ ها در نظر گرفت اما میتوان گفت که قیمت این دیوار های کاذب نسبت‌ به پارتیشن‌ های اداری دیگر بسیار مناسب است.

از دیگر مزایای پارتیشن فریم لس می‌توان به عبور نور طبیعی از شیشه، وزن سبک این پارتیشن‌ ها، انتخاب شیشه‌ مات یا شفاف، رنگی و یا بدون رنگ در اجرای این پارتیشن‌ ها بر اساس سلیقه، مقاومت و استحکام بسیار زیاد آنها، قابلیت استفاده از شیشه سکوریت نشکن و همچنین ایجاد فضای بسیار مدرنیته جذاب و خاص توسط این پارتیشن‌ ها اشاره کرد.

مراحل نصب و اجرای پارتیشن فریم لس

 • بازدید از پروژه توسط کارشناس مربوطه
 • اندازه‌ گیری محیط نصب پارتیشن فریم لس با استفاده از ابزار و تجهیزات بسیار دقیق
 • آماده‌ سازی نقشه و طراحی پارتیشن توسط برنامه اتوکد
 • ارائه طرح‌های متنوع برای اجرا به مشتری
 • انتخاب یراق آلات مناسب با توجه به شرایط پارتیشن
 • سفارش شیشه انتخاب‌شده
 • آماده‌ سازی محل نصب پارتیشن فریم لس
 • اجرا و نصب پارتیشن در محل پروژه و متصل کردن شیشه

قیمت پارتیشن شیشه ‌ای فریم لس

فاکتورها و عوامل بسیار زیادی در قیمت پارتیشن فریم لس تأثیرگذار هستند که از جمله این فاکتور ها می‌توان به یراق آلاتی که در طراحی آنها به کار برده می‌شود، طرح‌ های سند بلاست و یا ساتین که روی شیشه‌ های این پارتیشن اجرا می‌شوند و جنس و مارک لوله‌ ها و قفل‌ هایی که روی درب نصب می‌شوند اشاره کرد.

شما می‌توانید جهت اطلاع از قیمت پارتیشن شیشه‌ای فریم لس و همچنین شرایط چگونگی فروش و نصب و اجرای آنها، با شرکت دیکا آسیا تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

شرکت دیکا آسیا، تولید کننده انواع پارتیشن اداری و خانگی بوده و از مرغوب ترین متریال ها در تولید پارتیشن‌ های خود بهره‌مند می‌شود. متخصصین دیکا آسیا پارتیشن‌ های خود را با توجه به نوع محیط مدنظر و همچنین بر طبق سفارشات مشتری طراحی، ساخته و اجرا می‌نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت تماس بگیرید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button