انواع سیستم آکوستیک در محیط‌ های اداری‎‎

نوع طراحی به‌ کار رفته در محیط داخلی دفاتر کاری، علاوه‌ بر تأثیر در افزایش بهره ‌وری کارمندان، در موفقیت کسب‌ و کار شرکت نیز بسیار تأثیرگذار است. همچنین کارشناسان در این زمینه نیز معتقد هستند که محل کار باید یک محیط بسیار ایده‌آل برای پیشرفت کارمندان بوده و در این زمینه نیز از فناوری‌ های بسیار پیشرفته ‌ای در فضای کاری به طور اختصاصی استفاده می‌ کنند. زمانی‌ که در رابطه با ارگونومی بودن محل کار صحبت می‌ شود، اولین مواردی که به ذهن می‌ رسند استفاده از صندلی‌ های مناسب با قابلیت‌ های تنظیم ارتفاع و پشتی، بهره ‌مندی از نور مطلوب و یا امکان تنظیم دمای محیط می‌ باشد. علاوه‌ بر این گزینه‌ ها، یکی از تأثیرگذار ترین عوامل در ایجاد آرگونومی محیط کار، کاهش نویز ها و سر و صدا های غیر معمول در محیط‌ های کاری با استفاده از طراحی ها و انواع سیستم آکوستیک اداری می‌ باشد.

سیستم آکوستیک در محیط‌ های اداری

طراحی‌ های به‌ کار رفته در دفاتر اداری امروزی نسبت‌ به زمان گذشته بسیار تغییر یافته و از تجهیزات و المان‌ های بسیار پیشرفته ‌ای در آن‌ ها استفاده می‌ شود. تمامی این تجهیزات نیز بر اساس ویژگی‌ ها و فناوری‌ های به‌ کار رفته در ساخت آن‌ ها، دارای کاربرد های متفاوتی می‌ باشند. ایجاد سیستم آکوستیک نیز با بهره ‌مندی از این تجهیزات در دفاتر کاری امکان پذیر بوده و سبب ایجاد محیطی بسیار آرام جهت فعالیت کارمندان خواهد شد. همانطور که ممکن است ‌ بدانید فضای داخلی دفاتر اداری، جزء پر سر و صدا ترین فضا های موجود بوده و ایجاد محیطی ساکت و آرام در چنین فضایی، از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است. وجود مشکلاتی همچون صدای تجهیزات اداری مانند زنگ تلفن و پرینتر، صحبت کارمندان با یکدیگر و همچنین ورود صدا های مزاحم از فضای خارجی می‌ تواند سبب اختلال در عملکرد صحیح کارکنان شده و بهره‌ وری از فعالیت را کاهش دهد. سیستم‌ های آکوستیک در این زمینه به کمک کارفرمایان آمده و آن‌ ها می‌ توانند با بهره‌ مندی از فناوری‌ های نوین، علاوه‌ بر ایجاد حریم شخصی برای کارکنان، با ایجاد محیطی آرام سبب افزایش تمرکز آن‌ ها نیز شوند.

انواع مختلف سیستم آکوستیک در محیط‌ های اداری

از جمله انواع سیستم‌ های آکوستیک به‌ کار رفته در فضای داخلی ادارات می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • پارتیشن‌ های اداری شیشه ای

یکی از پرکاربرد ترین سیستم‌ های آکوستیک، پارتیشن‌ های شیشه ‌ای اداری تک جداره و دوجداره هستند. پارتیشن های شیشه ای دوجداره در ایجاد محیط آکوستیک نسبت‌ به نوع تک جداره خود برتری داشته و می‌ توانند به میزان بسیار چشمگیری آلودگی‌ های صوتی در دفاتر کاری را کاهش دهند. همچنین این پارتیشن‌ ها علاوه‌ بر تفکیک سازی فضای داخلی ادارات و ایجاد حریم خصوصی برای کارکنان، در زیبایی و نمای دکوراسیون داخلی ادارات نیز تأثیرگذار می‌ باشند.پارتیشن‌ های دوجداره شیشه‌ ای، از دو ورق شیشه به موازات هم تشکیل شده و فضای میانی آن‌ ها نیز توسط خلأ پر می‌ شود. این پارتیشن‌ ها عایق بسیار مناسبی در برابر صوت و حرارت هستند و قابل‌ اجرا در تمامی محیط‌ های اداری می باشند. شما می‌ توانید از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دوجداره جهت ایجاد اتاق جلسات و یا کنفرانس استفاده کرده و محیط بسیار امن و مناسبی را جهت برگزاری جلسات خود ایجاد نمایید. این پارتیشن ها نیز در طراحی های شیشه و ام دی اف، شیشه و آلومینیوم قابل اجرا هستند.


اینجا بخوانید: پارتیشن شیشه ای دوجداره برای چه مکان هایی مناسب است؟

  • پارتیشن‌ های اداری آکوستیک

در این نوع از پارتیشن‌ های اداری در هنگام اجرا، از یک نوع ماده فوم مانند استفاده‌ شده و سبب افزایش مقاومت پارتیشن‌ ها در برابر جذب صدا و نویز می‌ شود. در واقع این نوع فوم‌ ها، صدا های مزاحم را به خود جذب کرده و سبب ایجاد فضایی بسیار آرام و بدون سر و صدا خواهند شد.

  • پانل های آکوستیک و پنجره‌ های دوجداره

پانل‌ های آکوستیک نوعی سیستم با فناوری‌ های بسیار جدید هستند و نصب برخی از آن‌ ها بر روی دیوار های دفاتر کاری، صدا های پراکنده و مزاحم را به خود جذب کرده و سبب ایجاد محیط آکوستیک می‌ شوند. همچنین برخی دیگر از این پانل ها نیز قابل نصب در سقف‌ ها و درب‌ های دفاتر اداری بوده و در رنگ‌ ها و طرح‌ های متفاوتی قابل‌ اجرا هستند. بهره ‌مندی از پنجره‌ های دوجداره نیز می‌ تواند از ورود صدا های مزاحم از فضای خارجی به داخل دفاتر کاری جلوگیری کرده و تا حد زیادی به ایجاد سیستم آکوستیک کمک نماید.

با توجه به توضیحات ارائه‌ شده در این مقاله، پارتیشن‌ های اداری گزینه بسیار مناسبی جهت ایجاد سیستم آکوستیک در دفاتر کاری بوده و علاوه‌ بر آن سبب تفکیک سازی فضای داخلی و زیبایی دکوراسیون داخلی نیز خواهند شد. این پارتیشن‌ ها در مدل‌ ها و انواع بسیار متفاوتی قابل سفارش بوده و از دوام و کیفیت بالایی برخوردار هستند.

در پایان

شرکت دیکا آسیا در زمینه تولید انواع پارتیشن‌ های اداری مشغول به فعالیت بوده و تمامی محصولات خود را با کیفیت بسیار بالا به مشتریان ارائه می‌ دهد. همچنین این مجموعه خدمات نصب و اجرای پارتیشن‌ های اداری را توسط تیم بسیار با تجربه و ماهر خود، به‌ طور حرفه ‌ای انجام داده و دارای سال‌ ها سابقه و تجربه در این زمینه است. در صورت اطلاعات بیشتر در رابطه با قیمت پارتیشن اداری دیکا آسیا با این مجموعه تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button