قیمت انواع پارتیشن و نحوه محاسبه آن

قیمت انواع پارتیشن

پارتیشن های اداری راه حلی هوشمندانه و مدرن جهت جداسازی و بهینه سازی فضا های اداری، تجاری و حتی مسکونی هستند. این سازه ها به دلیل عملکرد بهتر و قیمت مقرون به صرفه  نسبت به دیوارهای سنتی چند سالی است که راه خود را به اکثر دفاتر و ادارات باز کرده اند و اغلب مدیران آن را انتخاب می کنند.

نصب سریع و آسان در کنار زیبا سازی دکوراسیون داخلی و عملکرد فوق العاده در کاهش مزاحمت های صوتی سبب شده که استفاده از آن ها بسیار مورد توجه قرار بگیرد.

قیمت پارتیشن 

تعیین قیمت پارتیشن‌ و انواع آن به عوامل زیادی بستگی دارد. در وهله اول باید مشخص کرد که نوع پارتیشن از کدام موارد است. خوشبختانه انواع طراحی ها و تنوع در نوع سازه و متریال سبب شده با هر بودجه ای که  برای سفارش آن مد نظر دارید، بتوانید گزینه مناسب خود را انتخاب کنید.

 انواع پارتیشن اداری شامل موارد زیر است:

 • پارتیشن شیشه‌ای
 • پارتیشن پنلی
 • پارتیشن پنل شیشه
 • پارتیشن فریم لس
 • پارتیشن تک جداره و دوجداره
 • پارتیشن با انواع شیشه متنوع
 • پارتیشن با قاب آلومینیوم و چوبی

 که هر کدام از این انواع نیز می ‌توانند ساختار متفاوتی داشته باشند و در نتیجه بسته به نوع متریال، تنوع در سبک و طراحی، ابعاد و مساحت سازه، نوع قاب، نوع شیشه و نوع اتصالات، نوع و تعداد درب بکار رفته درآن می تواند هزینه های متفاوتی داشته باشد.

اطلاع از قیمت پارتیشن اداری و مشاوره در خصوص هزینه های ساخت نیازمند اطلاعات مخصوص به خود است. لذا برای اطلاع از قیمت نهایی سفارش خود می توانید با مشاوران شرکت دیکا آسیا در تماس باشید.

قیمت پارتیشن‌ شیشه‌ ای

پارتیشن ‌های شیشه‌ ای سازه ‌های مدرن‌ تر از پارتیشن ‌های پنلی هستند که در فضای اداری و تجاری و مسکونی کاربرد فراوان در تقسیم سازی و تفکیک فضا دارند.

 در محیط ‌های اداری جهت تفکیک فضا و ایجاد اتاقک‌ هایی برای بخش ‌های مختلف نظیر اتاق مدیریت، اتاق جلسات، اتاق کنفرانس و یا اتاق‌ های کارمندان از آن ‌ها می ‌توان استفاده کرد. در فضا های مسکونی نیز برای جداسازی اتاق نشیمن و ایجاد فضایی برای مطالعه و یا اتاق کار هم کاربرد دارند. قیمت این سازه به فاکتور های مهمی گره ‌خورده است. در زیر فاکتور هایی که با آن هزینه پارتیشن هارا محاسبه می کنند آورده شده است.

فاکتور های تعیین قیمت پارتیشن شیشه ای

 • ابعاد و متراژ

اولین نکته در محاسبه قیمت مربوط به مساحت و متراژ سازه است. مسلماً هرچه متراژ بالاتری داشته باشد و مساحت آن بیشتر باشد قیمت آن نیز افزایش می ‌یابد.

 • نوع جداره

 یک عامل مهم دیگر نوع تک ‌جداره و یا دوجداره بودن آن است. پارتیشن ‌های تک‌ جداره شیشه ‌ای از یک ‌لایه شیشه در ساختارشان استفاده ‌شده و پارتیشن‌ های دوجداره از دو لایه شیشه استفاده می‌ کند.

 قیمت دوجداره ها عمدتاً بیشتر از نوع تک ‌جداره است. اما ویژگی‌ های مهم ‌تری دارند. به‌عنوان مثال خاصیت ضد عایق مؤثرتری را ارائه می ‌دهند. بنابراین اگر نیاز به ایجاد سکوت در محیط دارید نوع دوجداره انتخابی صحیح است. اما اگر این فاکتور کمتر مدنظر شماست نوع تک جداره هزینه مناسبتری دارد و در عین حال هنوز هم دارای ویژگی عایق صدا است.

 • نوع شیشه

شیشه‌ های مختلفی را می ‌توان بر روی ساختار پیاده‌سازی کرد که هرکدام قیمت‌ های متفاوتی دارند. شیشه ‌های معمولی، شیشه رنگی، شیشه طرح ‌دار و مات ساتینا، شیشه لمینت و سکوریت، همگی هزینه ‌های متفاوتی دارند و همچنین خاصیت ‌های متفاوتی از خود ارائه می ‌دهند.

 باید در نظر داشته باشید که  کدام مورد مناسب فضای شماست و چه انتظاری از عملکرد آن دارید. اگر می ‌خواهید شیشه مقاوم و نشکن باشند و فضای کاری شلوغی دارید که رفت ‌و آمد در آن به ‌گونه‌ ای است که نگران مقاومت شیشه ‌ها هستید پیشنهاد می شود سازه را  با شیشه لمینت و سکوریت سفارش دهید. اگر نیازمند فضای دل ‌نشین تر هستید شیشه‌ های رنگی می‌تواند به فضای کاری روح ببخشد و چنانچه نیازمند خصوصی‌ سازی بیشتر اتاقک ‌ها هستید از شیشه‌ های مات ساتینا و یا طرح ‌دار بهره ببرید.

 • جنس قاب و فریم

 ساختار پارتیشن ‌های اداری اغلب از آلومینیوم است. جنس فریم و قاب می ‌تواند از آهن با رنگ ‌های کوره ‌ای و یا از جنس استنلس استیل باشد که هرکدام قیمت ‌های جداگانه‌ای دارند.

 فریم آلومینیوم نیز دارای انواع خاص خود است که شامل رنگ کاری شده با رنگ‌ های کوره‌ای و یا آنادایز شده هستند.

 بنابراین فاکتور نوع فریم می ‌تواند هزینه سازه را تعیین کند.

 • نوع درب

ازآنجاکه درب ‌های متنوع مانند هوشمند، کشویی، لولایی را می‌ توان بر روی پارتیشن ‌ها پیاده‌سازی کرد نوع و تعداد درب پارتیشن نیز می ‌تواند تعیین کند که هزینه به چه صورت محاسبه می‌ شود.

در بین انواع نام‌ برده ‌شده درب ‌های هوشمند هزینه بالاتری دارند.

 نوع یراق آلات به ‌کار رفته نیز بر قیمت نهایی سازه اثر گذار است.

قیمت پارتیشن فریم لس

پارتیشن‌ های اداری را می ‌توان به ‌صورت فریم لس نیز سفارش داد.

 فریم لس ها ساختارهایی بدون قاب هستند که به ‌صورت تک ‌جداره و دوجداره قابل سفارش می باشند.

 هزینه ساخت آن همچون پارتیشن‌ های شیشه‌ای است و نوع تک ‌جداره و دوجداره بودن آن و ابعاد سازه تعیین‌ کننده قیمت نهایی پروژه است.

قیمت پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن ‌های اداری را می ‌توان با فریم چوب نیز سفارش داد. چوب در بین انواع متریال همیشه قیمت بالایی دارد، ولی این عنصر طبیعی به دلیل احساس خوب و گرمابخش محیط و بخصوص ترکیب آن با پنل های شیشه ‌ای بسیار شیک و کاربردی است و ارزش هزینه ‌ای که برای آن می‌ شود را دارد.

 طرح و شکل سازه، مساحت مورد نیاز آن و نوع چوب می ‌تواند تعیین‌کننده قیمت آن باشد.

 علاوه‌ بر این موارد باید در نظر داشت که هدف از ایجاد آن چیست؟ اگر به ‌عنوان سازه ‌ای تزیینی مدنظر است می ‌توانند از چوب ‌های ارزان قیمت تر و کم کیفیت تر نیز استفاده کرد تا هزینه را کاهش داد. اگر با هدف تفکیک فضا و ایفای نقش اصلی خود ساخته می ‌شود باید متریال چوب و فریم به گونه ‌ای مقاوم و باکیفیت انتخاب شود که در این‌ صورت باید انتظار داشت که هزینه کار نسبت ‌به سازه‌ های آلومینیومی و استیل افزایش خواهد داشت.

 نوع اتصالات و امکانات جانبی نیز بر قیمت نهایی سازه چوبی اثرگذار است .

قیمت پارتیشن اداری تمام پنل

پارتیشن ‌های پانلی عموماً با مواردی همچون پنل‌ های MDF ، کناف، فوم برد، PVC ساخته می ‌شود که در این بین پارتیشن ‌های ام دی اف بیشترین سهم را دارند.

 اغلب در فضای ادارات از این متریال برای تفکیک فضا استفاده می ‌شود.

 ام دی اف متریالی ارزان ‌قیمت است بنابراین هزینه پارتیشن ‌های ام دی اف و پنلی بسیار مقرون ‌به‌ صرفه ‌تر از سایر انواع جداکننده‌ ها است. اگر فضای بزرگی در اختیار دارید و می ‌خواهید آن را جداسازی کنید و در عین‌ حال نگران هزینه ‌های خود هستید و قصد دارید هزینه‌ های این کار را مدیریت کنید چه جداکننده ای بهتر از MDF برای مساحت بالا می ‌تواند مناسب باشد؟

 قیمت آن بسته به نوع ام دی اف، مساحت و ابعاد سازه، تک‌ جداره و دوجداره بودن و نوع اتصالات و جنس فریم می ‌تواند متفاوت باشد.

تفاوت در قیمت پارتیشن تک جداره و دوجداره

یکی از عوامل اثرگذار بر قیمت پارتیشن اداری تعداد جداره پنل های آن است که عموماً مربوط به پارتیشن شیشه ای است. پارتیشن با شیشه تک جداره و یا به صورت دوجداره عرضه می شود که در نوع دوجداره هدف، ایجاد سکوت و حذف بیشتر صداهای مزاحم در محیط های شلوغ و پر صدا همچون محیط ادارات و شرکت ها، با ایجاد عایق صدا بین دو جداره است.

استفاده از دو لایه پنل شیشه و همچنین سایر لوازم همچون فریم و قاب آن باعث می شود قیمت پارتیشن دوجداره به نسبت تک جداره که از یک لایه شیشه ساخته شده بیشتر باشد. بنابراین اگر ایجاد محیطی آرام تر برای مشتری دارای اولویت نباشد نوع تک جداره مناسب است و نیاز به صرف هزینه بیشتر برای نصب نوع دوجداره را ندارد. اما اگر هدف از نصب پارتیشن علاوه بر تفکیک فضا ایجاد سکوت و آرامش در محیط های شلوغی اداری است باید از پارتیشن های دو جداره بهره برد.

پارتیشن اداری ارزان

اجرای پارتیشن بندی می تواند رنج قیمتی متفاوتی داشته باشد که در فاکتورهای بالا کاملاً توضیح داده شد. اما پارتیشن های اداری ارزان قیمت نیز وجود دارند که کاملاً اقتصادی و به صرفه هستند. درست است که ویژگی های یک پارتیشن شیشه ای را ندارند اما برای تفکیک فضا کاملا مناسب هستند.

برای آنکه بتوانید در هزینه پارتیشن بندی صرفه جویی کنید گزینه هایی را در اختیار دارید. مثلاً پارتیشن های تک جداره ارزان قیمت تر هستند. پارتیشن های ام دی اف و متریال هایی از این دست نیز ارزان هستند.

برای اینکه هزینه کمتری بابت پارتیشن بندی بپردازید، می توانید از نوع متحرک استفاده کنید که پنل هایی آکاردئونی شکل هستند.

 همانگونه که اشاره شد تعیین قیمت برای انواع پارتیشن نیازمند اطلاعات فضای کاری شما و انتخاب نوع سازه مد نظر شماست. بنابراین جهت برخورداری از مشاوره رایگان و دریافت قیمت پارتیشن اداری با مشاوران شرکت دیکا آسیا در تماس باشید.

سوالات متداول

قیمت پارتیشن اداری چگونه محاسبه می ‌شود؟

هزینه پارتیشن اداری براساس فاکتورهایی از قبیل ابعاد، نوع پارتیشن، تعداد جداره، امکانات جانبی همچون درب و پرده، نوع پنل و نوع و کیفیت پروفیل آلومینیومی و یا چوبی تعیین می شود.

قیمت کدام پارتیشن اداری ارزان ‌تر است؟

پارتیشن‌ های تک‌ جداره و پارتیشن‌ های پنلی از نوع ام دی اف اغلب به‌ عنوان مقرون ‌به‌ صرفه ‌ترین انواع پارتیشن اداری شناخته شده ‌اند.

آیا هزینه حمل و نصب پارتیشن اداری جداگانه است؟

بله، هزینه حمل و نصب پارتیشن های اداری به صورت جداگانه از هزینه ساخت آن محاسبه می شود.

14 Comments

  • سلام و وقت بخیر
   از جمله دلایل مؤثر بر قیمت پارتیشن اداری میتوان به جنس و نوع پارتیشن، ابعاد و انداره آن، طرح پارتیشن و غیره را نام برد. بدون شک متراژ کار بر متریال مصرفی و در نتیجه بر قیمت نهایی تأثیرگذار خواهد بود.

  • سلام و وقت بخیر
   نوع متریال مورد استفاده در تعیین قیمت انواع پارتیشن تنها یکی از فاکتور های مؤثر می باشد. از جمله سایر فاکتور ها می توان به ابعاد و اندازه پارتیشن، محل و چگونگی نصب آن، متحرک یا ثابت بودن آن و بسیاری موارد دیگر اشاره کرد.

  • سلام و وقت بخیر
   جهت دریافت قیمت روز انواع پارتیشن اداری و شیشه ای با کارشناسان دیکا آسیا در تماس باشید.

  • سلام و وقت بخیر
   در ارتباط با هزینه سفارش، نصب و اجرای پارتیشن های اداری و همینطور نحوه پرداخت آن لازم است با کارشناسان دیکا آسیا تماس حاصل نمایید.

  • سلام و وقت بخیر
   می توان گفت مقرون به صرفه ترین نوع پارتیشن، پارتیشن ام دی اف است چرا که با توجه به قیمت مناسب آن می توان یک پارتیشن اداری ارزان طراحی، تولید و اجرا نمود.

  • سلام و وقت بخیر
   رنج قیمتی انواع پارتیشن بسته به نوع متریال انتخابی، تک جداره و یا دوجداره بودن آن، فریم دار و یا فریملس بودن و بسیاری موارد دیگر متغیر است، توصیه می شود جهت دریافت حداقل و حداکثر قیمت پارتیشن مدنظر خود با کارشناسان دیکا آسیا در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Button