ویژگی‌ های یک دفتر کار ایده ‌آل

فضا های باز، نور، رنگ و نوع دکوراسیون داخلی از جمله ویژگی‌ هایی هستند که در یک دفتر کاری ایده ‌آل از اهمیت بسیار بالایی بر خوردار می ‌باشند. امروزه طراحی فضا های کاری، دیگر بر اساس تعداد کارمندان نبوده بلکه بر اساس تطابق با آن ها جهت بهبود فعالیت، خلاقیت و همچنین افزایش بهره ‌وری از فعالیت آن ها است. بسیاری از کار فرمایان جهت اطمینان از اثر بخشی بالا در اهداف اداری، داشتن چیدمان مناسب در دفاتر را ضروری دانسته و چیدمان دفاتر را به‌ گونه‌ ای انتخاب و برنامه‌ ریزی می ‌کنند که در جریان کار و رسیدن به اهداف شرکت، هیچ گونه مانعی ایجاد نکرده و علاوه‌ بر ایجاد آرامش و کاهش اضطراب در کارمندان، سبب افزایش تعامل میان آن ها شوند. به‌ طور کلی می ‌توان گفت فعالیت در محیطی که با نیاز های شخصی و حرفه‌ ای شما دارای تطابق باشد، یکی از عناصر حیاتی و اصلی در موفقیت شغلی شما است. همچنین بالعکس آن نیز برای بسیاری از افراد، زمانی‌ که محیط کار با مهارت‌ ها، خواسته‌ ها و انتظارات آن ها مطابقت نداشته باشد می ‌تواند بسیار نا امید کننده باشد.

دفتر کاری ایده ‌آل چیست؟

دفتر کاری ایده ‌آل به محیطی گفته می‌ شود که شما بتوانید روز های خود را با اشتیاق بیشتر جهت تولید محصولات و یا کار خود در آن آغاز کرده و بتوانید با سایر کارمندان دارای تعامل بوده و با علاقه در جهت رسیدن به اهداف شرکت و فعالیت خود ادامه دهید. در این گونه دفاتر کارمندان می ‌توانند در رفاه کامل نظرات خود را به‌ صورت آزادانه بیان کرده و جهت کسب موفقیت به یکدیگر کمک کنند. همچنین یک دفتر کاری ایده‌ آل می ‌تواند به کار فرمایان و کارمندان این اجازه را دهد تا تعاملی میان کار و زندگی خود ایجاد کرده و بتوانند در آرامش و آسایش کامل به فعالیت خود بپردازند.

دفاتر کاری ایده ‌آل دارای خصوصیات و ویژگی‌ هایی هستند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید.

خصوصیات و ویژگی‌ های دفاتر کاری ایده ‌آل

از جمله خصوصیات دفاتر کاری ایده ‌آل می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مبلمان ارگونومیک

در تمامی دفاتر کاری ایده ‌آل، از طراحی مبلمان اداری به سبک ارگونومیک استفاده می ‌شود. استفاده از مبلمان ارگونومیک برای کار فرمایان و کارمندان علاوه‌ بر جلوگیری از مشکلات فیزیکی و استرس، سبب افزایش تمرکز نیز در آن ها شده و می ‌توانند در راحتی کامل به فعالیت خود ادامه دهند. کار فرمایان می ‌توانند با بهره‌ گیری از مبلمان اداری ارگونومیک در دفاتر کاری خود، از خستگی زودرس در کارمندان و همچنین ناراحتی‌ های جسمی همچون زانو درد، کمر درد، گردن درد و غیره جلوگیری کرده و سبب افزایش بهره ‌وری از فعالیت آن ها شوند.

  • فضا های چند منظوره

امروزه اشکال و نحوه‌ کار نسبت‌ به گذشته تغییر کرده و بر اساس آن نیاز های کارمندان نیز تغییر کرده‌ است. این تغییر بدان معناست که طراحی دفاتر اداری نیز باید به‌ صورت کاربردی و چند منظوره باشد و بر اساس سبک مدرن پیاده‌ سازی شود. با توجه به این طراحی ما می‌ توانیم محل کار را به استفاده‌ های مختلفی تقسیم ‌بندی کنیم. به‌ عنوان مثال جهت برگزاری جلسات برنامه‌ ریزی نشده و یا برگزاری جلسات در میان تعداد کمی از کارمندان، می‌ توانید از مبلمان چند منظوره استفاده کرده و به بهبود بهره‌ وری در دفاتر کمک کنید.

  • استفاده از فناوری و تکنولوژی

یکی دیگر از ویژگی‌ ها و خصوصیات دفاتر کاری ایده ‌آل، بهره‌ مندی از فناوری‌ ها و تکنولوژی‌ های به‌ روز دنیا در طراحی دکوراسیون داخلی است. به‌ عنوان مثال استفاده از پروژکتور ها، مبلمان اداری هوشمند، وجود اتصالات صوتی و داده و غیره از جمله عناصر مهم تکنولوژی هستند که توسعه فعالیت‌ های کارمندان در دفاتر ایده‌ آل را تسهیل می ‌کنند.

  • وجود محیط‌ های مشارکتی

امروزه در محیط‌ های اداری، بسیاری از کارمندان و کارکنان به‌ جای فعالیت بیشتر در فضا های فردی، گرایش به سمت فضا های مشارکتی داشته و باعث صرفه‌ جویی قابل‌ توجه، ارتقای خلاقیت، بهبود ارتباطات و همچنین افزایش بهره ‌وری از فعالیت خود می ‌شوند. به‌ این‌ ترتیب تمامی موانع معماری از بین‌ رفته و کار مشترک میان کارکنان و سایر بخش‌ ها به وجود می‌ آید. کار فرمایان نیز می ‌توانند جهت ایجاد چنین دفاتر کار ایده‌ آلی از مبلمان‌ هایی مناسب برای ایجاد فضای کاری مشترک استفاده نمایند.

  • ایجاد حریم شخصی

در زمان‌ های نه‌ چندان دور جهت ایجاد حریم شخصی برای کار فرمایان و کارکنان، از دیوار های ساختمانی و گچی استفاده می‌ شد. اما امروزه به‌ جای این دیوار ها، از انواع پارتیشن‌ های اداری جهت تفکیک سازی فضایی داخلی ادارات استفاده می‌ شود. پارتیشن‌ ها دیوار های کاذبی هستند که از متریال هایی چون چوب، شیشه، ام دی اف و فلز ساخته‌ شده و در ابعاد متفاوتی قابل سفارش بوده و هدف اصلی استفاده از آن ها، تفکیک سازی فضای داخلی ادارات می ‌باشد. به‌ کار گیری از پارتیشن‌ ها به‌ جای دیوار های ساختمانی، علاوه‌ بر صرف هزینه‌ کمتر، نصب و اجرای بسیار آسانی داشته و نیاز به هیچ گونه تجهیزات خاص و ملات نداشته و سبب آلودگی محیط اطراف خود نیز نخواهند شد. همچنین تنوع در پارتیشن‌ های اداری بسیار بالا بوده و کار فرمایان می‌ توانند با توجه به سلیقه و نوع دکوراسیون داخلی دفاتر خود، هر کدام از آن ها را انتخاب کرده و اجرا نمایند.

  • حفظ سکوت

یکی دیگر از خصوصیات دفاتر کاری ایده ‌آل، حفظ سکوت در حریم‌ های شخصی به‌ وجود آمده است. شما می ‌توانید با استفاده از پارتیشن‌ های دوجداره، علاوه‌ بر تفکیک سازی محیط داخلی ادارات و ایجاد حریم شخصی برای کارمندان، به حفظ سکوت در دفاتر کاری خود نیز کمک شایانی ببخشید. زیرا پارتیشن‌ های دوجداره مانند پارتیشن‌ های شیشه ‌ای که دارای دوجداره هستند عایق بسیار مناسبی در برابر صوت بوده و می ‌توانند سبب عدم پخش شدن صدا در فضا های به‌ وجود آمده شوند. زیرا وجود صدا هایی مانند صحبت با سایر کارمندان، صحبت با تلفن همراه، صدای کیبورد لپ‌ تاپ و یا کامپیوتر و غیره می‌ تواند سبب ایجاد مزاحمت و عدم تمرکز در کارمندان شود. بنابراین به کارگیری از این نوع پارتیشن‌ ها، می ‌تواند کمک بسیار شایانی جهت حفظ سکوت در دفاتر کاری باشد.


اینجا بخوانید: پارتیشن شیشه ای دوجداره برای چه مکان هایی مناسب است؟

  • صرفه ‌جویی در مصرف انرژی

تمامی دفاتر کاری ایده ‌آل طوری طراحی‌ شده اند که بتوانند بهترین استفاده را از انرژی کرده و سبب هدر رفت آن در محیط داخلی شوند. همان طور که گفته شد استفاده از پارتیشن‌ های دوجداره، می ‌توانند سبب حفظ سکوت در دفاتر کاری ایده ‌آل شوند. از دیگر مزایای این پارتیشن‌ ها، صرفه‌ جویی در مصرف انرژی می‌ باشد. زیرا این پارتیشن‌ های دوجداره، علاوه‌ بر عایق صدا، عایق بسیار مناسبی نیز در برابر حرارت بوده و سبب عدم هدر رفت سرما و گرما در داخل حریم شخصی ایجاد شده خواهند شد.

  • بهره ‌مندی بیشتر از نور طبیعی و نور مصنوعی

یکی دیگر از خصوصیات دفاتر کاری ایده ‌آل، ترکیب نور طبیعی با نور مصنوعی می ‌باشد. در این دفاتر از پنجره‌ های بزرگی جهت ورود نور طبیعی استفاده‌ شده و همچنین از نور های مصنوعی مانند لامپ‌ های ال‌ ای‌ دی و یا نور های مخفی در سقف‌ ها استفاده می ‌شود. همچنین استفاده از انواع پارتیشن‌ های شیشه ‌ای به دلیل وجود متریال شیشه در آن ها، می ‌توانند به‌ راحتی نور طبیعی و نور مصنوعی را از خود عبور داده و سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی شوند. بنابراین بسیاری از کار فرمایان سعی می ‌کنند علاوه‌ بر ایجاد حریم شخصی برای کارمندان خود با استفاده از پارتیشن‌ های شیشه ‌ای، در مصرف انرژی نیز صرفه ‌جویی کرده و محیطی بسیار شیک، آرام و دلنشین را نیز به وجود آورند.

از دیگر ویژگی‌ های دفاتر کاری ایده‌ آل می ‌توان به وجود تهویه و دمای مناسب، استفاده از گیاهان طبیعی در فضای داخلی ادارات، بهره‌ مندی از رنگ‌ ها و المان‌ های متناسب با نوع دکوراسیون داخلی ادارات، انتخاب سبک مبلمان اداری بر اساس نوع فعالیت شرکت و غیره اشاره نمود.

در پایان

شما می ‌توانید جهت ایجاد یک دفتر کاری ایده ‌آل و طراحی دکوراسیون آن، انواع پارتیشن‌ های اداری را از شرکت دیکا آسیا سفارش داده و خریداری نمایید. شرکت دیکا آسیا، طراح و تولید کننده انواع پارتیشن اداری بوده و از طراحانی بسیار خلاق و مدرن در مجموعه خود برخوردار می ‌باشد. این مجموعه تمامی پارتیشن‌ های خود را از بهترین متریال ها و با توجه به سفارش مشتریان و نوع دکوراسیون داخلی ادارات ساخته و به مشتریان خود با مناسب‌ ترین قیمت عرضه می ‌کند. مشتریان عزیز می ‌توانند جهت مشاهده محصولات شرکت دیکا آسیا، به شبکه‌ های اجتماعی این شرکت مراجعه کرده و در صورت اطلاع از لیست قیمت پارتیشن اداری و چگونگی سفارش آن ها، با این مجموعه تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button