نکات مهم در سفارش و خرید پارتیشن دوجداره

پارتیشن‌ های اداری از لحاظ جداره به پارتیشن‌ های اداری تک‌ جداره و پارتیشن‌ دوجداره تقسیم‌بندی می‌شوند. نکات بسیار مهمی در انتخاب و خرید پارتیشن دوجداره وجود دارند که رعایت این نکات سبب می ‌شود تا در هنگام خرید بهترین و با کیفیت‌ترین پارتیشن‌های اداری را با مناسب ‌ترین قیمت انتخاب کرده و خریداری نمایید.

پارتیشن‌ اداری یکی از آیتم‌ های مهم در محیط کاری بوده و به دلیل تنوع بسیار بالا در آن‌ها، انتخاب و خرید آن‌ها برای کارفرمایان بسیار سخت و دشوار است. به‌ همین‌ جهت ما در این مقاله قصد داریم تا شما را با ما مهمترین نکات در رابطه با خرید و انتخاب پارتیشن‌های اداری همچون پارتیشن دوجداره آشنا کرده و خرید آن‌ها را برای شما راحت‌تر کنیم.

پارتیشن اداری دوجداره 

پارتیشن‌ اداری دوجداره به دیوار کاذبی گفته می‌شود که عموماً از جنس شیشه و آلومینیوم که پارتیشن شیشه ای نام دارد و یا از جنس ام دی اف بوده و در محیط‌هایی مانند فضاهای اداری به‌عنوان تفکیک‌ کننده و جدا کننده در محیط داخلی به کار برده شده و در فضاهای کاری برای نظم بخشیدن و بهره‌وری بیشتر از فضا و همچنین ایجاد فضای شخصی و خصوصی نیز استفاده می‌شود. پارتیشن‌های اداری دوجداره در حال حاضر به دلیل تنوع بسیار بالا و ساخت آن‌ها از جنس‌های مختلف، سبب شده‌است که استفاده از این محصول به‌ فراوانی گسترش ‌یافته و به دلیل طول عمر بالا و استحکام بسیار زیاد، توجه بسیاری از کارفرمایان را به خود جلب کرده است.

ویژگی‌ های پارتیشن اداری دوجداره

 • استفاده از این نوع پارتیشن نسبت‌ به سایر روش‌های تفکیک سازی فضا مانند استفاده از دیوارهای گچی دارای هزینه بسیار مقرون‌به‌صرفه تری می‌ باشد
 • بیشتر پارتیشن‌های دوجداره از جنس ام دی اف بوده اما می‌توان با ترکیب آن‌ها با آلومینیوم و شیشه و همچنین استیل انواع بسیار زیبایی از آن‌ها را در اختیار داشت
 • پارتیشن‌های اداری دوجداره امکان تقسیم‌بندی و جداسازی فضای اداری را به‌آسانی ایجاد می‌کنند
 • طراحی، نصب و اجرای پارتیشن‌های دوجداره در مدت زمان کوتاهی انجام می‌شود
 • سیستم پارتیشن دوجداره به دلیل وجود ویژگی عایق بودن در برابر صدا، می‌تواند سکوت و آرامش مناسبی را برای کار کارمندان در محیط اداری و فضای خصوصی فراهم آورد
 • هزینه پارتیشن ‌بندی این نوع از پارتیشن‌ها بسیار به‌ صرفه است
 • پارتیشن‌های دوجداره دارای تنوع بسیار زیادی هستند و کارفرمایان می‌توانند با توجه به نیاز و نوع دکوراسیون محیط اداره آن‌ها را انتخاب و خریداری نمایند
 • با استفاده از پارتیشن‌های دوجداره می‌توان معایب ساختمان را پوشش داد و ستون‌ها و دیوارهای گچی را به‌خوبی از دید پنهان کرد

انواع پارتیشن‌ دوجداره

از جمله انواع پارتیشن‌های اداری دوجداره می‌توان به ۲ پارتیشن دوجداره ام دی اف و پارتیشن دوجداره شیشه‌ای اشاره کرد.

 • پارتیشن دوجداره شیشه ای

یکی دیگر از انواع این سیستم‌ها، پارتیشن دوجداره تمام شیشه ‌فریم دار و پارتیشن دو جداره فریم لس تمام شیشه است که از آلیاژهای بسیار با کیفیت آلومینیوم و استیل پروفیل طراحی و تولید می‌شوند. این نوع از پارتیشن‌های دوجداره امکان تفکیک سازی بخش‌های ورودی و راهروهای منتهی به اتاق‌ها را در ساختمان ایجاد کرده و به‌راحتی قابل جابجایی و حمل می‌باشند و از لحاظ زیبایی، بسیار لوکس و منحصربه‌فرد هستند.

 • پارتیشن دوجداره ام دی اف

به‌طورکلی این نوع از پارتیشن‌ها از پانل‌های ام دی اف و یا از قاب‌های شیشه‌خور بود و بسیار با کیفیت و مدرن طراحی و ساخته می‌شوند. در این نوع از پارتیشن‌های اداری دوجداره از ۱۶ میلی‌متر ام دی اف با روکش ملامینه استفاده شده و در بخش‌هایی که از آن که از شیشه استفاده می‌شود، شیشه‌ها ۴ تا ۶ میلی‌متر ضخامت داشته که این امر سبب افزایش و استحکام و همچنین طول عمر پارتیشن‌ها شده و ظاهری لوکس را فراهم می‌کنند.

پارتیشن‌های دوجداره ام دی اف عایق بسیار مناسبی در برابر صدا و صوت بوده و یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین پارتیشن‌های اداری محسوب می‌شوند.

نکات مهم در انتخاب پارتیشن دوجداره

برای خرید پارتیشن دو جداره به این نکات دقت داشته باشید.

 • ارتفاع پارتیشن دوجداره

در پارتیشن بندی اداری طراحی بسیار مهم بوده و باید توسط اطلاعات کافی صورت گیرد. به‌عنوان مثال اگر فضای اداره دارایی سیستم برودتی و گرمایشی مشترک و کلی است، در تفکیک سازی فضای اداری باید این مسئله مورد بررسی قرار گرفته و اگر سیستم تهویه مشترک است نمی‌توان از پارتیشن‌های دوجداره تمام‌قد استفاده کرد و باید از پارتیشن‌های دوجداره نیم قد یا کوتاه استفاده نمود.

 در صورت استفاده از پارتیشن دوجداره تمام قد باید به بحث چرخش و جریان هوای محیط توجه شود. زیرا درغیراین‌ صورت محیط دارای هوای مانده و کم اکسیژن بود و هوا راکد شده و در نتیجه سبب خستگی زودرس، استرس و عصبانیت کارکنان در حین فعالیت می‌شود.

 • نیاز به کاهش صدا در محیط کاری

متریال و ابعاد سیستم پارتیشن دوجداره تأثیر بسیار مستقیمی در کاهش صدا به‌خصوص در محیط‌های پررفت‌وآمد و شلوغ دارد. به‌همین دلیل اگر نیاز به کاهش صدا و ایجاد محیطی آرام برای کارمندان خود دارید، بهتر است از پارتیشن‌های دوجداره تمام‌قد که از کف به سقف اجرا می‌شوند را انتخاب کرده و نصب نمایید. همچنین پارتیشن‌های اداری دوجداره آکوستیک، تمامی صداها را در محیط حذف کرده و عایق بسیار مناسبی برای آلودگی‌های صوتی و تمامی نویز ها در فضای کاری هستند.

 • توجه به کیفیت متریال

توجه به کیفیت مواد اولیه در هر محصولی به‌خصوص در پارتیشن‌ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده که در هنگام خرید باید حتماً آن را مدنظر قرار دهید. در ساختار پارتیشن اداری دوجداره، کیفیت پروفیل آلومینیومی که در آن به‌کاررفته است به‌طور مستقیم در طول عمر سازه اثر گذاشته و همچنین نوع و کیفیت پنل نیز از دیگر فاکتورهای تعیین‌کننده در کیفیت پارتیشن‌های دوجداره محسوب می شود.

همچنین پارتیشن‌های شیشه‌ای با شیشه سکوریت، جزو بادوام‌ترین و ایمن‌ترین پارتیشن‌های اداری بود و از هزینه نگهداری پایینی برخوردار هستند و به‌راحتی نظافت می‌شوند. به‌همین دلیل در هنگام خرید به کیفیت آن توجه کرده و بهترین نوع پارتیشن دوجداره شیشه‌ای را انتخاب نمایید.

 • هماهنگی با دکوراسیون داخلی

یکی از مهمترین نکاتی که کارفرمایان در هنگام انتخاب پارتیشن دوجداره باید مدنظر خود قرار دهند، هماهنگی پارتیشن با سایر فاکتورها و المان های موجود در فضای کاری به‌خصوص دکوراسیون داخلی اداره است. به‌طورکلی پارتیشن‌های شیشه‌ای دوجداره دارای هماهنگی بسیار مناسبی با بخش‌های مختلف شرکت همچون میز مدیریت، اتاق مدیریت، میز کنفرانس، اتاق کنفرانس و غیره بود و دارای کاربرد بسیار زیادی در محیط‌های اداری می‌باشند.

 • توجه به میزان بودجه

اگر در هنگام خرید پارتیشن‌های دوجداره، بودجه‌ی مشخصی را در نظر گرفته‌اید، این امر سبب محدود شدن گزینه های شما در انتخاب پارتیشن‌های دوجداره می‌شود.

پارتیشن‌های دوجداره از لحاظ وجود امکانات پیشرفته مانند درب هوشمند، کیفیت ساخت و نوع پنل شیشه‌ای که در آن به‌کاررفته است، ابعاد، و غیره دارای قیمت‌های متفاوتی بوده و نمی‌توان هزینه مشخصی را برای خرید آن‌ها در نظر گرفت. درصورتی‌که با محدودیت بودجه در خرید پارتیشن‌های دوجداره مواجه هستید، پارتیشن‌های دوجداره ام دی اف گزینه مناسبی برای انتخاب بوده و به‌راحتی می‌توانید توسط آن‌ها فضای اداری خود را به بخش‌های بسیار متنوع با قیمتی بسیار مناسب تفکیک و جداسازی نمایید.

 • خرید از مراکز معتبر

آخرین نکته‌ای که در خرید پارتیشن‌های اداری دوجداره باید مدنظر داشته باشید، انتخاب و خرید آن‌ها از مراکز بسیار معتبر و شناخته‌شده است. انتخاب از این مراکز سبب می‌شود که خیال شما از کیفیت بالا، دوام و استحکام پارتیشن‌های دوجداره و همچنین به‌روز بودن طراحی آن‌ها راحت بود و می‌توانید آن‌ها را با قیمتی بسیار مناسب از بهترین متریال ها همراه با ضمانت و گارانتی کالا انتخاب و خریداری نمایید.

شرکت فنی مهندسی دیکا آسیا، طراح و تولیدکننده انواع پارتیشن‌های اداری به‌خصوص پارتیشن‌های اداری دوجداره بوده و ارزش ویژه‌ای به فضای کاری شما می‌بخشد. شما می‌توانید جهت اطلاع از نحوه سفارش و قیمت پارتیشن‌های اداری دوجداره توسط شماره‌های درج شده در سایت با کارشناسان دیکا آسیا تماس گرفته و اطلاعات مورد نیاز را دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button