انواع شیشه مورد استفاده در پارتیشن شیشه ای

در طول سالیان گذشته طراحی دفاتر به‌ گونه ‌ای بوده که سعی شده است با استفاده از انواع شیشه در پارتیشن شیشه ای در عین جدا سازی و خلق فضا های مجزا برای کارکنان و بخش ‌های مختلف، بتوان احساس تعامل و جلوگیری از بسته بودن محیط را به دست آورد.

 پارتیشن ‌شیشه ‌ای محدودیت دید بین کارکنان را از بین می ‌برد، در این نوع از پارتیشن سعی شده است محیطی مشترک برای کار ایجاد شود. گزینه های مختلفی از شیشه برای استفاده در پارتیشن‌ ها وجود دارد که بنا بر سلیقه و نوع کارکردی که از آن انتظار می رود می ‌توانند در طراحی پارتیشن مورد استفاده قرار گیرند.

پارتیشن اداری شیشه ای

در معرفی پارتیشن اداری شیشه ای باید گفت که آن ها جدا کننده ها یی مدرن و نوین برای بخش بندی و تقسیم سازی فضا های اداری و تجاری و حتی مسکونی هستند.

ساختار آن ها متشکل شده از پنل های شیشه ای که در زیر انواع آن نام  برده شده است. به علاوه فریم و یا قابی از جنس استیل و یا آلومینیوم که می تواند در خود سازه بکه ار رود که نوع پارتیشن شیشه ای فریم دار را شکل می دهد و یا ممکن است در کف محیط کار شود تا پنل های شیشه درون آن قرار بگیرد و در ظاهر قابل مشاهده نیست که نوع فریم لس را به وجود می آورد.

هرکدام از این نوع مخصوص قرار گیری در فضایی خاص با کاربردی مخصوص به خود است. اما مهمترین فاکتور و ویژگی مشترک در تمامی آن ها ضد صوت بودن و اشتراک سخاوتمندانه نور و دید است.

انواع شیشه در پارتیشن شیشه ای

شیشه‌ های مورداستفاده در پارتیشن ‌ها را به ‌صورت تک‌ جداره و دوجداره، شیشه‌ های رنگی، مات، لمینت و معمولی با طراحی ‌های متن و لوگو می ‌سازند. وجود تنوع در شیشه های آن سبب می شود گزینه های زیادی چه از نظر کارکرد و چه از لحاظ ظاهری در اختیار داشته باشیم.

  • پارتیشن با شیشه تک‌ جداره

شیشه ‌های تک‌جداره که در پارتیشن ‌ها مورد استفاده قرار می ‌گیرند در اندازه‌ ها و ضخامت ‌های متفاوت ساخته می‌شوند. نوع تک‌ جداره عموماً امکان دید بهتر نسبت ‌به سایر انواع را به ‌همراه دارد. شیشه ‌های تک ‌جداره در ساخت پارتیشن فریم دار و پارتیشن دوجداره فریم لس مورد استفاده قرار می‌ گیرد. با نوع تک‌ جداره میزان اشتراک دید و نور به حداکثر میزان خود می ‌رسد و البته از آن  به هدف ایجاد عایق صوتی نیز بهره می‌ برند.

  • پارتیشن با شیشه دوجداره

شیشه ‌های دوجداره از نظر دید و نور عملکردی مشابه تک‌ جداره دارند، اما عایق صوتی بسیار بهتری نسبت‌ به نوع تک جداره ارائه می‌ کنند. بهترین گزینه برای محیط ‌های شلوغ و پرصدا هستند که نیاز به کاهش آلودگی صوتی و حفظ آرامش را دارند. این نوع از پارتیشن را نیز میتوان هم در پارتیشن دوجداره تمام ششیشه فریم دار و فریم لس به کار برد.

  • پارتیشن با شیشه رنگی

شیشه ‌های رنگی که نوعی از شیشه هستند که با اضافه کردن و ترکیب مواد شیمیایی مختلف به ساختار آن سبب به وجود آمدن رنگ ‌های متنوع و زیبا در آن می‌ شوند.

 اغلب با شنیدن نام آن به یاد  پنجره ‌ها و درب ‌ها در طراحی و معماری ‌های سنتی می‌افتیم. اما امروزه کاربرد این نوع با رنگ ‌بندی وسیعی افزایش ‌یافته است، به‌گونه ‌ای که در انواع سازه همچون پارتیشن ‌ها و نمای داخلی و بیرونی ساختمان ‌ها از آن استفاده می ‌کنند.

 دلیل استفاده از شیشه‌ های رنگی تأثیر به ‌سزای آن‌ ها در ایجاد محیطی گرم و دل نشین و متفاوت است. با تابیدن نور و انعکاس آن در شیشه، رنگ در تمام فضا پخش‌ شده و منظره ‌ای زیبا به محیط می ‌بخشد.

برای فضا هایی با فشار کاری زیاد استفاده از شیشه های رنگی و بکارگیری آن در پارتیشن ها، میتوان روحیه ای مضاعف برای کارمندان به وجود آورد.

خود شیشه ‌های رنگی علاوه‌ بر تنوع در رنگ، دارای انواع متفاوتی هستند که در ادامه به معرفی آن‌ ها خواهیم پرداخت.

انواع شیشه رنگی در پارتیشن‌

شیشه لاکوبل: شیشه لاکوبل که با نام شیشه ‌های پشت رنگی نیز شناخته می‌شوند، ظاهری براق دارند که از یک سمت با رنگ پوشیده شده‌ اند. به‌ عنوان شیشه‌ های تزیینی بیشتر مورد استفاده قرار می ‌گیرند. تنوع رنگ در آن‌ ها زیاد است و البته آن ‌ها را میتوان در نوع مات نیز سفارش داد. ضخامت آن ‌ها از ۴ تا ۲۰ میلی‌ متر متغیر و موجود است و به گونه ‌ای مقاوم شده از نظر ایمنی، ساخته می ‌شود. ساختار آن ‌ها به‌گونه ‌ای است که در برابر نور خورشید به ‌مرور زمان رنگ خود را از دست نداده و در برابر اشعه یووی نیز مقاوم است.

شیشه متلوکس: شیشه متلوکس یا شیشه رنگی مات از انواع دیگر شیشه‌ های رنگی هستند که غلظت و درصد رنگ آن کاملاً سلیقه‌ ای است و تمام خصوصیات شیشه ‌های لاکوبل را داراست.

  • پارتیشن با شیشه مات یا ساتینا

شیشه مات و یا با اصطلاح تجاری آن شیشه ساتینا روکشی مات به‌ همراه دارد که در طی فرآیندی شیمیایی و در معرض قرارگیری با آن، سطح شیشه را حکاکی کرده و ظاهری مات به آن می ‌بخشد .

در اکثر محیط ‌های اداری مانند اتاق ‌هایی که نیاز به حریم خصوصی دارند مانند اتاق مدیریت و اتاق جلسات میتوان از این نوع در پارتیشن‌ ها استفاده کرد.

 گاهی نیز برای ایجاد طراحی ‌های متفاوت ازنظر اشکال هندسی و یا ایجاد لوگو و بافت و الگو های متنوع بر روی شیشه می‌توان از این نوع استفاده نمود.

  • پارتیشن با شیشه سند بلاست

در واقع این نوع تکنیکی نوین در ایجاد طراحی ‌ها و حکاکی انواع بافت بر روی شیشه از روشی که به وسیله آن میتوان از میزان شفافیت شیشه کم کرد و طراحی ‌های خاص را در آن بکار برد، بهره می برند.

  • پارتیشن با شیشه لمینیت

شیشه لمینیت محصولی است که تحت فشار حرارت داده می‌ شود و دارای ضخامت‌ های متفاوت برای انواع کاربرد ساخته می ‌شود. برای ایجاد ایمنی و خاصیت نشکن، لایه ‌ای پلاستیکی با خاصیت کششی در بین لایه‌ های شیشه قرار می ‌گیرد.

این نوع شیشه بدین‌گونه است که در صورت ایجاد ضربه شدید به آن تکه ‌های شیشه خرد شده اما در جای خود ثابت هستند و فرو نمی ‌ریزند.

 درحقیقت در اثر ایجاد ضربه شدید از یک سمت و تنها آن سمتی که ضربه‌ خورده دچار الگوی شکست تار عنکبوت خواهد شد.

 از مزایای مهم شیشه ‌های لمینت که آن را تبدیل به گزینه‌ ای مناسب جهت به کارگیری در انواع پارتیشن می‌کند این است که انتقال صدا با فرکانس ‌های بالا را کاهش می ‌دهد و یا به زبان ساده ‌تر عایق بسیار مؤثری برای صدا است و تا ۹۷ درصد اشعه مضر ماوراءبنفش را حذف و مسدود می ‌کند.

 دومین خاصیت مهم آن امکان تعمیر خرابی و ضربه‌ های جزئی به وسیله رزین و چسب شفاف مخصوص آن است.

  • پارتیشن با شیشه سکوریت

شیشه‌ های سکوریت از نوع معمولی ساخته‌ شده که براثر فرآیند هایی از تغییرات دما نظیر سرمایش و گرمایش ایمنی خود را به دست می ‌آورند. این فرأیند شامل تغییرات ناگهانی دما از گرمای شدید به سرمای زیاد به دست می ‌آید. اعمال این عملیات بر روی شیشه به ‌طرز قابل ‌توجهی سبب قوی ‌تر شدن و بادوام شدن شیشه می ‌شود.

 تفاوت این نوع با نوع لمینت در تعداد لایه ‌ها است. نوع سکوریت از یک ‌لایه ساخته ‌شده در حالی ‌که نوع لمینت از ۲ یا چند لایه و ۱ تکه فیلم PVB در میان آن قرار گرفته ‌است به وجود می ‌آید .

همانگونه که در موارد بالا اشاره شد انواع شیشه در پارتیشن شیشه ای باید به گونه ‌ای کاملاً ایمن، عایق صدا، ضد حرارت و ضد ضربه باشند و البته از نظر ظاهری بتوان آن را به ‌گونه ‌ای که لازم است، سفارشی سازی کرد.

 شرکت دیکا آسیا با به کارگیری بهترین متریال از انواع شیشه‌ های رنگی، لمینت، سکوریت در پارتیشن ‌های اداری خود کیفیت و ایمنی سازه‌ های خود را تضمین می ‌نماید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان دیکا آسیا تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button