پارتیشن‌ های کشویی مزایا و معایب آن

اگر در این مقاله به‌ دنبال توضیحی در رابطه با پارتیشن کشویی و مزایای استفاده از آن‌ هستید، پس به‌ طور حتم پارتیشن‌ ها را شناخته و با انواع آن‌ ها آشنایی دارید.

اما به‌ طور خلاصه می ‌توان گفت که پارتیشن‌ ها دیوار های کاذبی هستند که از مواد اولیه متفاوتی چون چوب، ام دی اف، پلاستیک، شیشه، آلومینیوم و غیره ساخته‌ شده و در انواع تک جداره و دو جداره و همچنین به‌ صورت ثابت و متحرک قابل سفارش و اجرا هستند. پارتیشن‌ ها بر اساس متریال به‌ کار رفته در آن‌ ها، در رنگ‌ ها و طرح‌ های متفاوتی عرضه شده و علاوه‌ بر مهم‌ ترین نقش آن‌ ها در تفکیک سازی فضای داخلی، می ‌توانند سبب نظم دهی در فضا و تغییر در دکوراسیون شوند.

پارتیشن‌ ها کاربرد های فراوانی داشته و در ساختمان‌ های مسکونی و غیر مسکونی، ادارات، مراکز خرید، سالن‌ های بهداشتی و سالن‌ های آرایشی از آن‌ ها استفاده می ‌شوند. همانطور که گفته شد، پارتیشن‌ ها دارای انواع گوناگونی هستند که از جمله یکی از آن‌ ها می ‌توان به پارتیشن‌ های کشویی اشاره نمود. در این مقاله قصد داریم تا با پارتیشن‌ های کشویی آشنا شده و مزایا و معایب آن را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

پارتیشن‌ کشویی چیست؟

پارتیشن‌ کشویی در واقع یک سیستم لولایی پیوسته است که می ‌تواند به یک طرف کشیده شده و یا به دو طرف باز شود. این پارتیشن‌ ها المان‌ های بسیار مناسبی برای ایجاد فضا های شخصی به‌ خصوص در محیط داخلی ادارات بوده و بسیار انعطاف‌ پذیر هستند. پارتیشن‌ های کشویی بسیار ایمن و مطمئن بوده و برای حرکت خود از یک مسیر منحصر به‌ فرد که بر روی سطح ایجاد شده استفاده می‌ کنند.

از پارتیشن‌ کشویی در فضا های بسیار گوناگونی همچون سالن‌ های آرایشی، مراکز درمانی، هتل‌ ها، رستوران‌ ها، کافی‌ شاپ‌ ها، مراکز خرید، هارپر مارکت‌ ها، سالن‌ های ورزشی و غیره استفاده می‌ شود.

پارتیشن‌ های کشویی علاوه‌ بر خاصیت جدا سازی فضای داخلی، سبب ایجاد نمایی بسیار شیک و مدرن شده و می ‌توانند تغییرات چشمگیری را در دکوراسیون به وجود آورند. دیوار های کاذب کشویی دارای انواع متفاوتی هستند و از یراق آلات و متریال هایی چون چوب و شیشه ساخته می ‌شوند.

پارتیشن کشویی چوبی چیست؟

متریال اصلی به‌ کار رفته در این پارتیشن‌ ها از چوب طبیعی است و در رنگ‌ ها و طرح‌ های متفاوتی قابل سفارش هستند. اجرا و نصب این نوع از پارتیشن‌ ها بسیار سریع و آسان بوده و علاوه‌ بر تفکیک سازی فضا، می‌ توانند سبب زیبایی دو چندان دکوراسیون شوند. همچنین این پارتیشن‌ ها نسبت‌ به ساخت دیوار های ساختمانی بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر هستند و نگهداری و تمیز کردن آن‌ ها بسیار آسان است. از پارتیشن‌ های کشویی چوبی نیز علاوه‌ در منازل، می ‌توان در دفاتر کاری نیز استفاده نموده و سبب ایجاد حریم‌ های شخصی برای کارمندان شد.

پارتیشن کشویی شیشه ‌ای چیست؟

متریال اصلی به‌ کار رفته در پارتیشن‌ کشویی شیشه ای از انواع شیشه‌ های ساده و نشکن است و توسط ستون‌ هایی بر روی زمین نصب شده و قابلیت حرکت بر روی ریل و باز و بسته شدن را خواهند داشت. پارتیشن‌ شیشه ‌ای جزء پر کاربرد ترین پارتیشن‌ های کشویی به‌ خصوص در ادارات هستند و نوع دو جداره آن‌ ها، می ‌تواند علاوه‌ بر ایجاد حریم شخصی، عایق بسیار مناسبی در برابر حرارت و صدا باشد. همچنین به دلیل مواد اولیه شیشه در این پارتیشن‌ ها، می ‌توانند نور طبیعی و مصنوعی را از خود عبور داده و به‌ همین دلیل فضایی بسیار دل‌ نشین و خستگی‌ ناپذیر را به وجود می ‌آورند.

نصب و اجرای این نوع از پارتیشن‌ های کشویی نیز بسیار آسان است و بر اساس نوع شیشه به‌ کار رفته در ساخت آن‌ ها و همچنین ابعاد مورد نظر دارای قیمت‌ های متفاوتی می ‌باشند.


اینجا بخوانید: مزایا و کاربرد درب شیشه ای کشویی

مزایای استفاده از پارتیشن‌ کشویی

از جمله مزایای استفاده از انواع پارتیشن‌ کشویی می ‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ظاهر زیبا

تمامی پارتیشن‌ های کشویی ساخته‌ شده از متریال‌ های متفاوت، علاوه‌ بر خاصیت اصلی خود به‌ عنوان جدا کننده محیط، دارای ظاهری بسیار زیبا و مدرن بوده و سبب تغییر در دکوراسیون داخلی می ‌شوند.

  • تنوع در طرح و رنگ

به دلیل استفاده از متریال‌ های گوناگون در پارتیشن کشویی، این دیوار های جدا کننده دارای تنوع بسیار زیادی در طرح و رنگ هستند و مشتریان می‌ توانند بر اساس سلیقه و نوع دکوراسیون داخلی هر کدام از آن‌ ها را سفارش داده و اجرا نمایند.

  • نگهداری آسان

دیوار های کشویی دارای ساختاری یک تکه بوده و به‌ همین دلیل نگهداری و تمیز کردن آن‌ ها بسیار ساده است. به‌ عنوان مثال تمیز کردن پارتیشن‌ های کشویی شیشه ‌ای حتی با یک دستمال نم‌ دار نیز امکان‌ پذیر بوده و نگهداری از آن‌ ها به دلیل دو جداره بودن بسیار آسان است.

  • دوام و مقاومت

دوام و مقاومت دیوار های کاذب کشویی بسیار بالا است و این پارتیشن‌ ها در برابر آسیب‌ هایی چون حرارت، آتش، نفوذ نم و رطوبت و همچنین ضربات و فشار سنگین بسیار مقاوم هستند و دچار تغییر شکل و ترک خوردگی نخواهند شد.

  • نصب و اجرای آستان

نصب انواع پارتیشن‌ کشویی بر خلاف دیوار های ساختمانی بسیار آسان است و در مدت زمان کوتاهی بدون آسیب به محیط اطراف قابل نصب و اجرا هستند.

  • انعطاف‌ پذیری و وزن کم

این نوع از پارتیشن‌ ها بسیار انعطاف ‌پذیر بوده و به دلیل وزن سبک خود، سبب ایجاد بار مرده در وزن کلی ساختمان نخواهند شد. همچنین این پارتیشن‌ ها به‌ راحتی قابل جا به‌ جایی هستند و امکان نصب در فضایی دیگر را خواهند داشت.

  • ایجاد حریم شخصی

با استفاده از پارتیشن‌ های کشویی در متریال‌ های متفاوت چوب و یا شیشه‌ های مات، می‌ توان فضا و حریم بسیار شخصی به‌ ویژه در محیط داخلی ادارات را به وجود آورد.

  • عایق مناسب

استفاده از پارتیشن‌ های کشویی دوجداره، می ‌تواند عایق بسیار مناسبی در برابر صدا و حرارت باشند و سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی شوند.

  • قیمت مناسب

این دیوار های کاذب نسبت‌ به کیفیت بسیار بالا در متریال به‌ کار رفته خود، دوام و مقاومت آن‌ ها در برابر آسیب‌ های بیرونی و در مقایسه با ساخت دیوار های ساختمانی بسیار مقرون‌ به‌ صرفه و مناسب هستند.

معایب پارتیشن‌ کشویی

یکی از مهم‌ ترین معایب استفاده از پارتیشن‌ کشویی، اشغال بیش‌ از حد فضا توسط این پارتیشن‌ ها است. زیرا این دیوار های کاذب باید بر روی ریل های مشخصی بر روی زمین و یا سقف حرکت کرده و به‌ همین دلیل فضای بیشتری را نسبت‌ به دیگر پارتیشن‌ ها اشغال می ‌کنند. اما به دلیل کاربرد فراوان و ظاهر بسیار شیک و زیبای این پارتیشن‌ ها، به‌ طور معمول این عیب در نظر گرفته نشده و بیشتر کار فرمایان از این پارتیشن‌ ها برای تفکیک سازی محیط داخلی اداره خود استفاده می ‌کنند.

یکی دیگر از معایب استفاده از پارتیشن‌ های کشویی چوبی، امکان تغییر رنگ و یا فرسودگی این پارتیشن‌ ها در مدت زمان طولانی است. زیرا این پارتیشن‌ ها از چوب طبیعی ساخته‌ شده و به دلیل وجود رطوبت در فضا و یا فشار های وارد بر آن، ممکن است پس‌ از مدتی شکل و حالت خود را از دست داده و دچار مشکل در باز و بسته شدن شوند.

قیمت پارتیشن‌ های کشویی

انواع پارتیشن‌ کشویی بر اساس متریال به‌ کار رفته در آن‌ ها، ابعاد، نوع پارتیشن، شرکت سازنده و چگونگی نصب و اجرا دارای قیمت‌ های متفاوتی بوده و نمی ‌توان هزینه مشخصی را برای آن‌ ها در نظر گرفت.

در پایان

شرکت دیکا آسیا، عرضه کننده انواع پارتیشن‌ های شرکتی در سبک‌ های متفاوت است و علاوه‌ بر ساخت این محصولات، خدمات طراحی و اجرای آن‌ ها را نیز ارائه می ‌دهد. این مجموعه تمامی محصولات خود را در بالا ترین سطح کیفی و با مناسب‌ ترین قیمت به مشتریان خود عرضه کرده و شما می‌ توانید جهت اطلاع از قیمت پارتیشن‌ اداری با این مجموعه تماس گرفته و با کارشناسان ما ارتباط برقرار نمایید. همچنین می توانید برای مشاهده پروژه های اجرا شده دیکا آسیا کلیک نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button