ارتفاع استاندارد در پارتیشن شیشه‌ ای و زیرسازی نصب آن

پارتیشن‌ ها، دیوار های کاذبی هستند که از آن‌ ها جهت تفکیک و جداسازی فضای داخلی محیط‌ های گوناگون استفاده‌ شده و از لحاظ کاربردی نیز بسیار مفید و مقرون‌ به‌ صرفه می‌ باشند. پارتیشن‌ ها در دسته‌ بندی کلی به دو دسته پارتیشن‌ های اداری و پارتیشن‌ های خانگی تقسیم‌ بندی شده و در ساخت آن‌ ها از متریال‌ های متفاوتی چون شیشه، چوب، ام دی اف و فلز استفاده می‌ شود. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای، یکی از محبوب‌ ترین و پرطرفدار ترین انواع پارتیشن‌ ها هستند که در تقسیم‌ بندی فضای داخلی ادارات به‌ وفور از آن‌ ها استفاده‌ شده و دارای استاندارد هایی در طراحی، نصب و اجرا می‌ باشند. همچنین پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در ارتفاع بسیار استانداردی قابل طراحی و نصب هستند و دارای مراحلی جهت اجرا می‌ باشند که در ادامه این مقاله به بررسی ارتفاع استاندارد و زیرسازی نصب پارتیشن شیشه ای خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ما همراه باشید. 

ارتفاع استاندارد در پارتیشن‌ های شیشه‌ ای 

در طراحی و ساخت پارتیشن‌ های شیشه‌ ای از انواع شیشه‌ های مات، رنگی، فریم لس، تک‌ جداره و دوجداره، فریم دار و غیره استفاده‌ شده و هر کدام دارای ویژگی‌ های منحصر به خود می‌ باشند. در مورد ارتفاع استاندارد و زیرسازی نصب پارتیشن شیشه ای می توان گفت که ابعاد و ارتفاع پارتیشن‌ های شیشه‌ ای نیز بر اساس متراژ محیط و ارتفاع سقف محیط در نظر گرفته شده و به‌ صورت تمام قد و نیم قد و متوسط قابل‌ اجرا هستند. از جمله ارتفاع استاندارد پارتیشن های شیشه ای نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

ارتفاع استاندارد پارتیشن شیشه‌ ای تمام‌ قد 

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای تمام قد به‌ صورت تک‌ جداره و دوجداره قابل طراحی بوده و نوع دو جداره آن دارای بیشترین کاربرد به‌ ویژه در محیط‌ های اداری می‌ باشد. زیرا پارتیشن‌ های شیشه‌ ای دوجداره، عایق بسیار مناسبی در برابر حرارت و صوت هستند و زمانی‌ که به‌ صورت تمام‌ قد اجرا می‌ شوند، می‌ توانند محیط بسیار آرام و مناسبی را جهت فعالیت‌ های اداری به وجود آورند. ارتفاع استاندارد در پارتیشن شیشه‌ ای تمام‌ قد، بین ۲/۵ متر تا ۳ متر و ۲۰ سانتی‌ متر متغیر بوده و با توجه به ارتفاع استاندارد محیط ساخته و نصب می‌ شوند. همچنین رعایت ارتفاع استاندارد در پارتیشن شیشه‌ ای تمام‌ قد و استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای دوجداره، می‌ تواند نقش بسیار مهمی را در ایجاد حریم خصوصی ایفا نماید. 

نصب پارتیشن شیشه ای

ارتفاع استاندارد در پارتیشن شیشه‌ ای خود ایستا 

این نوع از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در مکان‌ هایی که دارای ارتفاع حداکثر ۴ متر هستند استفاده می‌ شوند. در این نوع از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای از نگهدارنده‌ های بسیار مقاوم و با کیفیت جهت حفظ پنل های شیشه‌ ای استفاده‌ شده و ایستایی پارتیشن‌ ها را در ارتفاعات بلند تضمین می‌ کنند. به‌ طور معمول ارتفاع استاندارد در پارتیشن شیشه‌ ای خود ایستا بین ۱/۷۰ تا ۲/۵ متر بوده و دارای مقاومت و دوام بسیار مناسبی نیز می‌ باشند. 

ارتفاع استاندارد در پارتیشن شیشه‌ ای با ارتفاع کم 

این نوع از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در دسته پارتیشن‌ های نیم قد قرار داشته و تنها اتصال آن‌ ها به زمین و کف محیط می‌ باشد. ارتفاع استاندارد در این نوع از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای نیز ۱۵۰ سانتی‌ متر بوده و به‌ صورت درب دار و فاقد درب قابل طراحی و اجرا هستند. همچنین در طراحی و ساخت این پارتیشن‌ ها نیز از انواع پارتیشن‌ های تک جداره و دوجداره استفاده‌ شده و در ارتفاع ۱/۵ متر نیز قابل نصب هستند.

زیرسازی نصب پارتیشن شیشه‌ ای 

قبل‌ از اجرا و نصب انواع پارتیشن‌ ها به ویژه پارتیشن‌ های شیشه‌ ای، زیرسازی‌ های مناسب در کف و سقف محیط باید به‌ طور کاملاً اصولی انجام شود. زیرا مقاومت و استحکام آن‌ ها در ایستایی پارتیشن‌ های شیشه‌ ای نقش بسیار مهمی را ایفا کرده و از این‌ رو باید به‌ طور کامل مورد بررسی واقع شوند. 

به‌ عنوان مثال جهت زیرسازی سقف کناف برای نصب پارتیشن‌ های شیشه‌ ای، در صورت عدم زیرسازی فلزی، می‌ توانید از پروفیل‌ های فولادی بسیار سبک استفاده کرده و پارتیشن‌ ها را تقویت نمایید. در چنین شرایطی، اتصالات پروفیل به زیرسازی‌ های فولادی متصل شده و سبب استحکام پارتیشن‌ های شیشه‌ ای خواهد شد. در صورت عدم شرایط پروفیل کشی و یا زیرسازی‌ های فولادی نیز می‌ توانید از تجهیزات نگهدارنده کناف و یا ورق‌ های گالوانیزه به‌ عنوان سازه‌ های نگهدارنده استفاده کنید.


اینجا بخوانید: پارتیشن های شیشه ای مناسب چه کسب و کار هایی هستند؟

در پایان

شرکت دیکا آسیا تولید کننده و ارائه دهنده انواع پارتیشن‌ های اداری بوده و تمامی محصولات خود را با کیفیت بالا به مشتریان خود عرضه می‌ کند. همچنین این مجموعه علاوه‌ بر ارائه محصولات خود، خدمات اجرایی آن‌ ها را نیز توسط تیم بسیار متخصص و حرفه‌ای خود به مشتریان ارائه داده و شما نیز می‌ توانید جهت کسب اطلاعات در مورد نحوه خرید و مشاهده انواع نمونه پارتیشن اداری این مجموعه، با این شرکت تماس حاصل کرده و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button