پارتیشن های شیشه ای مناسب چه کسب و کار هایی هستند؟

پارتیشن شیشه ای مناسب مشاغل

پارتیشن های شیشه ای به عنصری مهم در چیدمان اداری، تجاری و حتی مسکونی تبدیل شده است. این سازه ها به دلیل جذابیت ها و زیبایی در کنار کارایی و عملکرد موفق در تفکیک فضاهای بدون کاربرد بسیار مورد استقبال دفاتر کاری و محیط های شرکتی، اداری و سایر مشاغل واقع شده اند.

چنانچه نسبت به تغییر دکوراسیون محیط خود فکر می کنید و می خواهید جنبه هایی از دکوراسیون مدرن را در آن داشته باشید تا سبب جذب مشتری و افزایش کارایی و بهبود روحیه و بهره وری کارمندان خود شوید پیشنهاد تمامی طراحان داخلی به شما انواع پارتیشن شیشه ای خواهد بود.

مکان ها و مشاغل مناسب برای نصب پارتیشن شیشه ای

انواع پارتیشن شیشه ای به دلیل مزایایی که نسبت به سایر انواع پارتیشن دارد به سرعت توانست جایگزین آنها شود و بسیاری از کسب و کارها از پارتیشن شیشه ای برای تفکیک فضای کاری خود استفاده می کنند.

از جمله مکانهای مناسب برای نصب پارتیشن شیشه ای و مشاغل و کسب و کارهایی که می توانند از آن در مکان خود استفاده کنند عبارتنداز:

  • دفاتر اداری و تجاری

یکی از محبوب ترین مکانها برای نصب پارتیشن شیشه ای دفاتر شرکت های مدرن است. این نوع از  پارتیشن اداری برای ساختمان ها و واحدهای کاری و تجاری باعث دفاتر شلوغ و پر صدا با تعداد زیادی کارمند مناسب است. ایجاد پارتیشن بندی شیشه ای بخصوص برای واحدهایی که نگران از دست دادن نور و دید کافی برای اشراف به محیط و کارمندان هستند بسیار مناسب است. ایجاد پارتیشن فضایی آرام با فضاهایی مناسب برای اتاق جلسات، اتاق مدیریت و اتاق کنفرانس بوجود می آورد.

با روی کار آمدن پارتیشن هایی با پنل هایی از انواع شیشه شفاف، آکوستیک، رنگی و مات، اتاقک های تاریک و کسل کننده را فراموش کنید. چراکه در این مدل ها به راحتی یک دیوار شیشه ای از سقف تا کف کشیده می شود که علاوه بر کارایی یک دیوار، دید و نور محدود و مسدود نمی شود. داشتن دید و نور طبیعی در محیط های کاری مهم است و سبب حفظ نشاط و روحیه کارمندان می شود. همچنین خاصیت عایق صوتی که با پارتیشن های تک جداره وبه خصوص دوجداره ایجاد می شود کارایی این نوع را چند برابر می کند.

  • هتل، رستوران، کافه

از دیگر مکانهایی که حتماً پارتیشن های شیشه ای در آنجا به چشمتان خورده است بخش های لابی هتل و ساختمانهای مدرن و لوکس است. پارتیشن بندی از جنس شیشه جداکننده هایی کاربردی برای این بخش ها و ایجاد محیطی خصوصی تر در یک فضای عمومی هستند.

رستورانها و کافه ها نیز به خوبی از زیبایی فوق العاده و چشم نواز پارتیشن بندی شیشه ای برای جذب مشتریان و ایجاد فضایی مطبوع تر و دلنشین استفاده می کنند. ترکیب شیشه با فریم آلومینیوم همیشه جذاب است. حتی می توان فریم چوبی را جایگزین کرد که حس دلنشین تری را ایجاد کرد.

 در دکوراسیون این محیط ها به خوبی از مزایای شیشه استفاده می شود. همانگونه که بخش های مجزا برای مشتریان و حریم خصوصی تر ایجاد می کند، کمک می کند مشتریان از زیبایی دکوراسیون سایر بخش های محیط نیز استفاده کنند.

از سایر مشاغلی که گلس پارتیشن در آن پرکاربرد است ویترین مغازه ها، مراکز خرید، لابی های تئاتر، سالن های بازی، نمایشگاه های خودرو، و… است.

  • آموزشگاه ها و بیمارستان

مراکز آموزشی، دانشگاه ها و مؤسسات با فضای شلوغ و پر رفت و آمد همیشه کاندیدای مناسبی برای نصب پارتیشن های شیشه ای هستند. پارتیشن های دوجداره به راحتی بیش از 90 درصد نویز و آلودگی های صوتی محیط را از بین می برند. حتی اگر تمام بخش های یک مجموع آموزشی بزرگ را پارتیشن بندی نکنند از خواص عایق صدای آن برای اتاق مدیران و آموزگاران و اتاق جلسات استفاده می شود.

یکی از مزایای بسیار خوب و کاربردی پارتیشن شیشه ای امکان طراحی آن در انواع کشویی، مولتی دایرکشنال است که این امکان را می دهد که پنل های آن را در یک سمت جمع آوری کرد و فضای بزرگتری را ایجاد کرد  و هر زمان که بخواهید آن را دوباره به راحتی در جای خود قرار می دهید. این مزیت مشکل نیاز به فضای بزرگ در صورت نیاز و یا مناطق کوچکتر برای میزبانی گروه های بزرگ و یا بحث های کوچک و خصوصی تر را به راحتی حل میکند.

مراکز مراقبت ‌های بهداشتی و بیمارستان ها، درمانگاه ها به محیطی تمیز و روشن نیاز دارند تا بیماران احساس راحتی کنند. به علاوه بهداشت، نظافت و ضد عفونی کردن آنها بسیار آسان است. ماندگاری پارتیشن شیشه ای بسیار بالا است و در اثر شستشو و سایر تمیز کننده ها دچار آسیب نمی شود. برای محیط های بهداشتی و درمانی مهم است که نظافت روزانه انجام گیرد.

در مطب های پزشکی یا بیمارستان، داشتن پارتیشن های شیشه ای محکم برای ایمن نگه داشتن افراد مهم است. شفافیت در این شرایط نیز مهم است، بنابراین مشخص است که افراد باید به کجا بروند و چه کاری انجام دهند.

  • بانک ها

لازم به تأکید نیست که بانک ها نیز از اولین مشتریان پارتیشن بندی هستند. البته در گذشته پارتیشن ام دی اف در اینگونه کسب وکارها از محبوبیت بیشتری برخوردار بود. البته امروزه برای ایجاد فضای زیباتر و ارتقای خواص پارتیشن از انواع شیشه نیز در کنار پنل های ام دی اف استفاده می شود. ترکیب شیشه و ام دی اف سبب می شود دید و نور تا حدی بهبود پیدا کند. البته در بانک ها برای ایجاد حریم خصوصی بیشتر از شیشه های مات و طرحدار نیز کمک گرفته می شود.

به طو خلاصه نمی توان محدودیتی برای نصب پارتیشن شیشه ای در هیچ ساختمانی قائل شد. بلکه نصب پارتیشن همانگونه که اشاره شد در بسیاری از مکان های اداری و تجاری و عمومی و خصوصی پرکاربرد است. از مهمترین مزایای آن سخاوت در انتشار نور و دید، در صورت نیاز کنترل آن با پنل های مات و طرحدار و حتی پرده های کرکره ای، امکان نصب درب شیشه ای هوشمند و کشویی و لولایی، رنگبندی متنوعی از شیشه و قاب پارتیشن و ایجاد فضایی مسکوت و آرام است.

شرکت بازرگانی دیکا آسیا ارائه دهنده انواع پارتیشن اداری و پارتیشن فریم لس با طراحی اختصاصی و سفارشی متناسب با الزامات دکوراسیون داخلی و مطابق با نیازها و سلیقه شما است.برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button