وایت برد شیشه ای مزایا و کاربردهای آن

اگر تا به حال قصد آموزش دادن مطلب یا مفهومی  را به فرد و یا افرادی  داشته اید بدون شک می دانید که  داشتن فضایی که امکان نوشتن نکات پیرامون آن مطلب و یا مفهوم را برای شما ممکن سازد تا چه اندازه حائز اهمیت است. به همین دلیل است که همواره در کلاس های درسی و آموزشی یک تخته پیش روی افراد قرار گرفته است تا معلم و یا فرد آموزش دهنده بتواند نکات مهمی را که قصد انتقال آن به سایر افراد را دارد بر روی آن یادداشت کرده و در انتقال مفاهیم مورد نظر خود به بهترین شیوه ممکن عمل کند.

بدون شک با خواندن این چند خط همگی ما به دوران مدرسه و دانشگاه و تخته سیاه هایی فکر کرده ایم که پیش روی ما قرار داشتند. اهمیت وجود تخته سیاه و یا فضایی برای نوشتن در کلاس های آموزشی بر کسی پوشیده نیست. انواع مختلفی از تخته وجود دارد که در کلاس های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند. بدون شک قدیمی ترین و نوستالژیک ترین آن ها همان تخته سیاه است که با استفاده از گچ بر روی آن ها می توانید مطالبی را یادداشت کنید.

انواع تخته های آموزشی

انواع مختلفی از تخته در کلاس های آموزشی و یا محیط های اداری مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به معرفی هر یک خواهیم پرداخت.

  • تخته سیاه

در گذشته تخته های سیاه با رنگ های سیاه، سبز و یا سایر رنگ ‌های تیره در کلاس های آموزشی قرار می گرفتند. روی این تخته ها می توانستید با استفاده از گچ مطالبی را یادداشت کنید. تخته سیاه را می‌توان یکی از قدیمی ترین تکنولوژی های انتقال مفاهیم در کلاس‌های آموزشی در نظر گرفت. این تخته ها دارای معایب بسیاری بودند از جمله اینکه نوشتن با گچ بر روی آن ها سبب ایجاد آلودگی محیط و به وجود آمدن گرد و خاک می شد. از سویی پاک کردن این تخته ها نیز دشوار بود و با کشیدن تخته پاک کن های ابری و یا پارچه ای روی آن ها آثار گچ بر روی تخته باقی می ماند و به خوبی تمیز و پاک نمی شد، همین امر سبب شد که رفته رفته وایت برد ها جای تخته های سیاه را در کلاس های آموزشی بگیرند.

  • تخته وایت برد

تخته های وایت برد تخته هایی به رنگ سفید هستند که جنس آن ها عموماً از پلاستیک است. وسیله ای که برای نوشتن روی این تخته ها مورد استفاده قرار می گیرد ماژیک هایی تحت عنوان ماژیک های وایت برد هستند که در رنگ های مختلف موجود هستند. استفاده از تخته ها و ماژیک های وایت برد دشواری ها و آلودگی هایی که تخته های سیاه و گچ را داشتند از میان برداشتند.

پاک کردن  ماژیک تخته وایت برد به سادگی با استفاده از تخته پاک کن مخصوص ممکن بود. برخلاف تخته های سیاه تخته های وایت برد بعد از پاک شدن به خوبی تمیز شده و ردی از نوشته های قبلی بر روی آنها باقی نمی ماند، اما با توجه به جنس پلاستیک به کار رفته در تولید این تخته ها که عموماً پلاستیک ‌های مستحکم و مرغوبی نیستند رد تخته پاک و یا ماژیک سبب ایجاد خط و خش های ریزی روی این تخته ما می شد. از سویی با کوچکترین ضربه این تخته ها دچار شکستگی و ترک خوردگی می شدند همین امر سبب شد که رد ماژیک از روی شکاف های ایجاد شده بر روی تخته باقی بماند و مشکلاتی را ایجاد کند. نسل بعدی تخته های وایت برد امروزه مورد استفاده قرار می گیرند تخته های وایت برد شیشه ای تحت عنوان گلس برد ها هستند.

  • تخته گلس برد

تخته های گلس برد را می توان نسل جدید تخته های آموزشی در نظر گرفت. گلس برد ها همانطور که از نام آن ها پیداست از شیشه تشکیل شده‌ اند و معمولاً در رنگ های روشن دیده می شوند. متریال به کار رفته در ساخت این تخته ها عموماً متریال مرغوب و گرانی هستند، به همین جهت تخته های گلس برد در زمزه تخته های آموزشی گرانقیمت قرار می گیرد. اما دارای مزایای بیشماری نیز هستند که در ادامه به معرفی این مزایا خواهیم پرداخت.

مزایای وایت برد های شیشه ای

از جمله برترین مزایای تخته ‌های گلس برد می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • جنس تخته های گلس برد از شیشه های نشکن است بنابراین به سادگی دچار آسیب نمی شود.
  • این تخته ها دارای ظاهری بسیار شیک و مدرن می باشند و قابلیت ست کردن با محیط را دارا هستند.
  • با توجه به جنس شیشه به کار رفته در آن ها این تخته ها به خوبی تمیز شده و هیچ گونه خط و خش ناشی از پاک کردن تخته بر روی آن باقی نخواهد ماند.
  • تخته های گلاس بر در سایزهای کوچک و بزرگ و بصورت سفارشی برای محیط مورد نظر شما تهیه و ارائه می شوند.
  • تخته های گلس برد عموماً دارایخاصیت مغناطیسی هستند بنابراین امکان چسباندن استیکر بر روی آن ها به سادگی وجود دارد.
  • این تخته ها با توجه به کیفیت متریال به کار رفته در ساخت آن ها دارای طول عمر بسیاری هستند.
  • و بسیاری موارد دیگر

معایب تخت های گلس برد

در کنار تمامی مزایای نام برده تخت های گلاس برد دارای معایبی نیز هستند، از جمله این مورد که این تخته ها دارای قیمت بالاتری نسبت به سایر تخته های موجود در بازار هستند چرا که  در ساخت تخته های گلاس برد از متریال با کیفیت استفاده می شود، با توجه به همین موضوع می ‌توان گفت که طول عمر تخته های گلس برد بسیار بیشتر از سایر تخته ها است بنابراین با یک بار هزینه انجام شده می توانید برای مدت زمان بسیار طولانی از این تخته ها استفاده کنید.

کاربرد وایت برد های شیشه ای

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد گلس بر دها دارای کاربردهای بسیار زیادی هستند از جمله کاربرد در مراکز آموزشی و تحصیلی، کاربرد در منازل مسکونی که دارای فرزندان دانش آموز و دانشجو هستند و همچنین کاربرد در سازمان ها و ادارات در اتاق های کنفرانس، مدیریت و… .

گلس برد های دیکا آسیا

مجموعه دیکا آسیا یکی از برترین شرکت های ارائه دهنده انواع پارتیشن اداری و پارتیشن شیشه ای است که در تمامی مراحل سفارش، طراحی، نصب و اجرای پارتیشن های اداری در کنار شماست. ارائه انواع گلس برد های شیشه ای یکی از خدماتی است که توسط این مجموعه به مشتریان گرامی انجام می شود شما عزیزان می توانید در صورت تهیه پارتیشن اداری محل کار خود از تخته های گلس برد به صورت تلفیقی و یا جداگانه از پارتیشن های اجرا شده در محیط کاری خود بهره مند شوید و از گلس برد های این مجموعه در اتاق‌های کنفرانس، اتاق های آموزش و یا سایر اتاق هایی که مد نظر شماست استفاده کنید.

اگر تجربه استفاده از گلس برد های شیشه ای دیکا آسیا را داشته اید برای ما و سایر خوانندگان ما در قسمت نظرات همین صفحه بنویسید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان و مشاوران دیکا آسیا با شماره 02122968105 تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button