مهم‌ ترین نکات در طراحی راهروی اداری

راهرو های اداری، یکی از مهم‌ ترین قسمت‌ های موجود در فضای داخلی ادارات هستند و نوع طراحی و دکوراسیون داخلی آن‌ ها نیز به‌ اندازه‌ طراحی داخلی دفاتر اداری حائز اهمیت است. در واقع راهرو های اداری، گذرگاه‌ های آن کوتاه و یا طولانی در داخل ساختمان‌ های اداری هستند که بخش‌ های مختلف ادارات و یا شرکت‌ ها را به یکدیگر مرتبط می‌ سازند. طراحی و دکوراسیون داخلی راهروی اداری، نسبت‌ به سایر بخش‌ های ساختمان اداری، نیاز به دقت و جزئیات بسیار بیشتری داشته و با رعایت برخی نکات، می‌ توانید این گذرگاه ها را بسیار کاربردی و مورد توجه قرار دهید. همچنین راهرو های اداره فضا های بسیار کاربردی هستند که بخش‌ های مختلف ادارات را به یکدیگر متصل می‌ کنند و در طراحی داخلی آن‌ ها علاوه‌ بر رعایت برخی نکات طراحی همچون استفاده از المان های دکوراتیو، باید به تهویه مناسب، نور طبیعی و نور مصنوعی آن‌ ها نیز توجه داشته باشید.

در ادامه به بررسی مهم‌ ترین نکات در طراحی راهروی اداری خواهیم پرداخت و هر کدام از آن‌ ها را به‌ طور مجزا بررسی خواهیم کرد. پس در ادامه ما را همراهی بفرمایید.

نکات مهم در طراحی راهروی اداری

از جمله مهم‌ ترین نکات در طراحی راهروی اداری، می‌ توان به چند مورد زیر اشاره نمود:

توجه به نورپردازی

نورپردازی مناسب در طراحی راهروی اداری، یکی از مهم‌ ترین نکات در طراحی داخلی این فضا در ساختمان‌ های اداری می‌ باشد. وجود نورپردازی مناسب و استاندارد در طراحی راهرو های اداری، می‌ تواند علاوه‌ بر بزرگ تر نشان‌ دادن فضای داخلی راهرو ها، روشنایی لازم را در طول فعالیت اداری ایجاد نماید و جهت ایجاد نورپردازی مناسب نیز می توانید از انواع لامپ های سقفی و یا مهتابی های مخفی استفاده نمایید.

توجه به گل‌ و گیاه

گیاهان طبیعی همیشه به‌ عنوان اصلی ترین المان‌ های دکوراتیو در تمامی فضا ها شناخته می‌ شوند و استفاده از آن‌ ها در طراحی داخلی راهروی اداری، علاوه‌ بر افزایش زیبایی بصری می‌ تواند فضایی بسیار دل‌ نشین و آرامش‌ بخش را نیز به وجود آورد. به‌ کار بردن از انواع گل‌ و گیاه در طراحی داخلی راهرو های اداری، با توجه به ابعاد و اندازه راهرو و همچنین نوع طراحی متفاوت است و در انواع گلدانی، دیوار سبز و غیره به‌ کار برده می‌ شوند.

توجه به کفپوش

یکی دیگر از مهم‌ ترین نکات در طراحی راهروی اداری، استفاده از کفپوش های مناسب و هارمونی آن‌ ها با سایر تجهیزات موجود در راهرو است. کفپوش های اداری دارای جنس‌ های متفاوت و متنوع در طرح و رنگ هستند و مهم‌ ترین خاصیت موجود در آن‌ ها عایق بودن در برابر صدا، نگهداری و تمیز کردن راحت است.

پارتیشن های اداری

توجه به پارتیشن اداری

پارتیشن‌ های اداری می‌ توانند یکی از مهم‌ ترین المان‌ ها در راهرو های اداری و تفکیک‌ کننده بخش‌ های متفاوت ادارات از یکدیگر باشند. پارتیشن های اداری دارای انواع متفاوتی چون پارتیشن اداری ام دی اف، چوبی، شیشه‌ ای و فلزی هستند و استفاده از آن‌ ها در دو طرف امتداد راهرو ها، می‌ تواند علاوه بر افزایش زیبایی در طراحی راهروی اداری، در فضاسازی محیط نیز بسیار تأثیرگذار باشد. با استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای در فضاسازی راهروی اداری نیز مشاهده محیط داخلی دفاتر اداری از راهرو امکان‌ پذیر خواهد بود.

توجه به صندلی انتظار

صندلی‌ های انتظار نیز یکی دیگر از اجزای مبلمان اداری هستند و از متریال‌ های گوناگونی همچون فلز، چوب، ام دی اف، چرم، پارچه و غیره طراحی و ساخته می‌ شوند. این صندلی‌ ها در راهرو های اداری مختص به ارباب رجوع ها هستند و استفاده از آن‌ ها با توجه به ابعاد راهرو و هارمونی رنگ آن‌ ها با سایر تجهیزات موجود در راهرو، می‌ تواند تأثیر بسیار چشمگیری در طراحی داخلی بگذارد.

توجه به المان های دکوراتیو

یکی دیگر از مهم‌ ترین نکات در طراحی راهروی اداری، استفاده از انواع المان های دکوراتیو همچون آینه، ساعت، تابلو، مجسمه و ماکت مرتبط با نوع هدف و فعالیت شرکت می‌ باشد.

با توجه به مطالب ارائه‌ شده در رابطه با طراحی راهروی اداری، با رعایت تمامی این نکات می‌ توانید فضای خاموش راهروی ادارات را به محیطی بسیار شیک و کاربردی تبدیل نموده و فضای مناسبی را برای ارباب رجوع و مخاطبان خود به وجود آورید.

در پایان

شرکت فنی مهندسی دیکا آسیا، تولید کننده و ارائه دهنده انواع پارتیشن‌ های اداری در کیفیت‌ های بسیار بالا است و دارای سال‌ ها تجربه و سابقه حرفه‌ ای در این زمینه می‌ باشد. این مجموعه با بهره‌ مندی از تیم طراحی و اجرایی بسیار متخصص و کارآزموده خود، انواع پروژه‌ های پارتیشن بندی اداری را در محیط‌ های عمومی، پزشکی، اداری و غیره به‌ طور کاملاً حرفه‌ ای به مشتریان خود ارائه می‌ دهد. شما عزیزان می‌ توانید جهت دریافت راهنمایی‌ ها و مشاوره‌ های لازم برای فضاسازی محیط داخلی دفاتر اداری، با شرکت دیکا آسیا تماس حاصل نموده و اطلاعات لازم را از کارشناسان این مجموعه دریافت نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button