کدام پارتیشن مناسب دفتر کار شماست؟

امروزه فضای داخلی ادارات به شکلی بسیار مدرن و نوین طراحی‌ شده و اگر به ادارات و شرکت‌ های گوناگون مراجعه کرده باشید، خواهید دید که دکوراسیون و طراحی داخلی آن‌ ها نسبت‌ به گذشته بسیار تغییر یافته است. امروزه از المان‌ ها و فاکتور های بسیار متفاوتی نسبت‌ به گذشته در دکوراسیون داخلی ادارات و شرکت‌ های گوناگون استفاده‌ شده که تمامی آن‌ ها بر اساس هماهنگی با یکدیگر، چیدمان خاص، نوع دفتر کار و چگونگی طراحی داخلی انتخاب می‌ شوند. یکی از مهم‌ ترین المان‌ ها در شرکت‌ ها و سازمان‌ های اداری امروزی که بسیار پرکاربرد نیز می‌ باشند، انواع پارتیشن‌ های اداری هستند.

جهت اطلاع از پارتیشن مناسب دفتر کار شما در ادامه این مطلب از وب سایت دیکا آسیا همراه ما باشید.

پارتیشن اداری چیست؟

پارتیشن‌ ها نوعی دیوار های کاذب و پیش‌ ساخته هستند که وظیفه اصلی آن‌ ها تقسیم‌ بندی فضای داخلی و ایجاد حریم‌ های شخصی گوناگون بر اساس کاربرد های متفاوت است. پارتیشن‌ های اداری نیز جزئی از دیوار های جدا کننده پیش‌ ساخته محسوب شده و از متریال‌ های گوناگونی چون چوب، ام دی اف، شیشه و آلومینیوم ساخته می‌ شوند. از پارتیشن‌ های اداری جهت تفکیک سازی فضای داخلی انواع شرکت‌ های خصوصی و نیمه‌ خصوصی، سازمان‌ های اداری و همچنین سازمان‌ های دولتی استفاده‌ شده و تأثیر بسیار فوق‌ العاده‌ای در نمای داخلی و تغییر دکوراسیون خواهند داشت. این پارتیشن‌ ها در رنگ‌ ها و طرح‌ های گوناگونی قابل سفارش بوده و بر اساس سلیقه کارفرمایان و نوع کاربرد انتخاب و اعمال می‌ شوند.

یکی از سوالات مهمی که بسیاری از مشتریان در هنگام خرید پارتیشن‌ های اداری از شرکت‌ های تولید کننده می‌ پرسند، این است که پارتیشن مناسب دفتر کار شما کدام نوع از پارتیشن است؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پارتیشن‌ های اداری بر اساس ابعاد و اندازه، متریال به‌ کار رفته در ساخت آن‌ ها، چگونگی اجرا، نوع طرح و رنگ، ثابت و متحرک، تک‌ جداره و دوجداره، تمام‌ قد و نیم قد و غیره اجرا شده و بر اساس نوع کاربرد و چگونگی تفکیک سازی فضای داخلی انتخاب و اجرا می‌ شوند. بنابراین برای انتخاب نوع پارتیشن اداری مناسب با انواع دفتر کار، ابتدا باید کارشناسان متخصص موجود در این حرفه از فضای داخلی شرکت و یا دفتر کار به‌ طور کامل بازدید کرده و بر اساس نیاز کارفرمایان و یا تعداد کارمندان، تشخیص دهند که چه پارتیشنی مناسب با دفتر کار می‌ باشد. با این‌ حال ما در این مقاله برخی نکات را در رابطه با انتخاب پارتیشن اداری مناسب با دفتر کار را بیان کرده و آن‌ ها را بررسی می‌ نماییم. پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

پارتیشن مناسب دفتر کار شما

عوامل بسیار زیادی در انتخاب پارتیشن مناسب دفتر کار شما وجود دارند که از جمله این عوامل می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

پارتیشن اداری عایق صدا

فضای داخلی برخی از ادارات مانند شرکت‌ های خصوصی، کاملاً خلوت و بی‌ سر و صدا بوده و شدت انتقال صدا جهت حواس‌ پرتی کارکنان در آن بسیار پایین است. اما بر خلاف شرکت‌ های خصوصی، فضای داخلی بسیاری از سازمان‌ ها و دفاتر اداری بزرگ به دلیل رفت‌ و آمد زیاد ارباب رجوع و فعالیت بسیار زیاد کارمندان، فضای داخلی آن‌ ها بسیار پر سر و صدا بوده و به همین علت، امکان حواس‌ پرتی و عدم تمرکز در کارمندان جهت ادامه فعالیت بسیار بالا است. بنابراین یکی از نکات مهم در انتخاب پارتیشن‌ های اداری مناسب با دفاتر کاری، این است که کارفرمایان با در نظر گرفتن فضای داخلی اداره خود از لحاظ انتقال صدا، پارتیشن‌ های اداری را انتخاب نمایند.

پارتیشن‌ های اداری به دو دسته پارتیشن‌ های تک جداره و پارتیشن‌ های دو جداره تقسیم‌ بندی می‌ شوند که پارتیشن‌ های دو جداره عایق بسیار مناسبی در برابر صدا هستند و می‌ توان از آن‌ ها در دفاتر و سازمان‌ های اداری بسیار شلوغ و پر رفت‌ و آمد جهت کنترل صدا استفاده نمود.

انتقال نور در پارتیشن‌ های اداری

همانطور که می‌ دانید بیشترین ساعات کاری در ادارات در روشنایی روز بوده و برخی از ادارات، دارای نورگیر های مناسبی در دفتر کاری خود می‌ باشند. بنابراین این سازمان‌ های اداری باید جهت تفکیک سازی و تقسیم‌ بندی فضای داخلی ادارات خود، از پارتیشن‌ های استفاده کنند که به‌ خوبی انواع نور طبیعی و مصنوعی را از خود عبور داده و علاوه‌ بر صرفه‌ جویی در مصرف انرژی، بتوانند فضایی بسیار دلنشین را به وجود آورده و سبب عدم خستگی زودرس در کارکنان و ایجاد انرژی بیشتر در آن‌ ها شوند. پارتیشن‌ های شیشه‌ای، یکی از پرکاربردترین پارتیشن‌ های اداری هستند که به دلیل استفاده از متریال شیشه در این پارتیشن‌ ها، به‌ خوبی می‌ توانند نور را از خود عبور داده و علاوه‌ بر تفکیک سازی فضای داخلی، سبب افزایش روشنایی داخلی می‌ شوند.

پارتیشن اداری در سبک‌ های گوناگون

برخی از کارفرمایان قصد دارند که فضای داخلی شرکت و یا دفاتر کاری خود را به سبک کلاسیک طراحی‌ کرده و برخی دیگر نیز می‌ خواهند که دکوراسیون داخلی آن‌ ها به سبک مدرن و امروزی باشد. بنابراین با توجه به نوع سبک داخلی و همچنین نوع فعالیت شرکت، می‌ توانند پارتیشن‌ های اداری را مطابق با سبک مورد نظر انتخاب کرده و اجرا نمایند. به عنوان مثال پارتیشن‌ های اداری شیشه‌ ای و یا آلومینیومی، بسیار مناسب برای طراحی داخلی ادارات به سبک مدرن بوده و پارتیشن‌ های اداری چوبی نیز با طرح‌ ها و رنگ‌ های خاص خود، مناسب برای دکوراسیون داخلی به سبک کلاسیک می‌ باشند.

استفاده از پارتیشن اداری جهت ایجاد فضای شخصی

همانطور که گفته شد، پارتیشن‌ های اداری از متریال‌ های گوناگونی ساخته‌ شده و بر اساس نیاز کارفرمایان، می‌ توانند فضا های مختلفی را به‌ عنوان حریم شخصی ایجاد نمایند. برخی از کارفرمایان قصد دارند که علاوه‌ بر تفکیک سازی فضای داخلی شرکت خود و ایجاد فضا های شخصی، بر نحوه فعالیت و عملکرد کارکنان خود نیز تسلط کامل داشته باشند. در چنین شرایطی آن‌ ها می‌ توانند از انواع پارتیشن‌ های شیشه‌ای اداری استفاده نمایند. زیرا پارتیشن‌ های شیشه‌ای علاوه‌ بر ایجاد حریم شخصی، می توانند تعامل کارمندان با فضای بیرونی را نیز ایجاد نمایند. همچنین جهت ایجاد فضا های شخصی و خصوصی نیز می‌ توانند از سایر پارتیشن‌ های اداری مانند پارتیشن‌ های چوبی، ام دی اف و یا فلزی استفاده نمایند.

توجه به قیمت و هزینه

یکی دیگر از نکات مهم در انتخاب پارتیشن‌ های اداری مناسب با دفاتر کاری، توجه به قیمت پارتیشن‌ های اداری و هزینه نصب و اجرای آن‌ ها است. برخی از شرکت‌ ها و دفاتر اداری دارای برند های بسیار معروفی بوده و بهتر است که برای تفکیک سازی فضای داخلی خود، از بهترین و با کیفیت‌ ترین پارتیشن‌ ها استفاده نمایند. همچنین برخی از شرکت‌ ها نیز به‌ تازگی کسب‌ و کار خود را شروع کرده و می‌ توانند به برای تقسیم‌ بندی محیط داخلی دفاتر کاری خود، از پارتیشن‌ های با کیفیت با قیمت و هزینه مناسب استفاده نمایند.

با توجه به توضیحات ارائه‌ شده، شما می‌ توانید هر کدام از پارتیشن‌ های اداری را و بر اساس نوع نیاز خود انتخاب کرده و اجرا نمایید. جهت خرید انواع پارتیشن‌ های اداری نیز می‌ توانید به شرکت دیکا آسیا مراجعه کرده و آن‌ ها را با مناسب‌ ترین قیمت خریداری و نصب نمایید.

گروه صنعتی دیکا آسیا طراح و تولید کننده انواع پارتیشن‌ های اداری در سبک‌ های گوناگون بوده و دارای طراحان بسیار خلاق و حرفه‌ای در این زمینه است. این مجموعه از مرغوب‌ ترین مواد اولیه در ساخت محصولات خود استفاده کرده و آن‌ ها را با مناسب‌ ترین قیمت به مشتریان خود عرضه می‌ کند. عزیزانی که قصد اطلاع از قیمت و چگونگی خرید پارتیشن‌ های اداری را دارند، می‌ توانند توسط شماره‌ های درج شده در سایت با این مجموعه تماس گرفته و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button