راهکار های کنترل صدا در محیط‌های اداری

کنترل صدا در محیط اداری

بدون شک داشتن تمرکز برای انجام دادن کار ها به خصوص کار های اداری از ملزومات است. در حقیقت صدا های مزاحم، مانع از کار کردن درست کارکنان خواهند شد. البته هر کاری کنیم یک سری صدا در محیط وجود دارند و امکان گریز از آن‌ ها نیست. به همین دلیل باید با استفاده از راهکار های کنترل صدا در محیط‌ اداری میزان صدا های مزاحم را کم کنید. در دیکا آسیا می‌ خواهیم به همین مسئله بپردازیم.

تأثیرات سوء صدا بر کارمندان

معمولاً در محیط‌ های اداری که فضایی عمومی محسوب می‌ شوند، صدا های ناشی از حرف زدن کارکنان با یکدیگر، مکالمه ارباب رجوع با مسئولان یا صدا های بیرون به گوش می‌خورند. این مسئله ممکن است تمرکز کارمندان را به چالش بکشاند و بر فعالیت‌ های آ‌ن‌ ها تاثیر منفی بگذارد. در ادامه به چند مورد از اثرات منفی صدا های مزاحم یا نویزها بر انسان اشاره خواهیم کرد:

 آسیب دیدن دستگاه شنوایی

صدا های بلند که همواره در محیط وجود دارند، در طولانی مدت ممکن است به دستگاه شنوایی شما آسیب رسانده و سلامت جسمی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

 تداخل با مکالمه

 از دیگر آثار منفی صدا بر کارمندان، آن است که صدا های زیاد و غیر ضروری که توسط افراد دیگر تولید می‌ شوند، معمولاً برای کسی که مشغول مکالمه با فرد دیگری است، بسیار آزاردهنده هستند و ممکن است اعصاب آن‌ ها را خرد کند.

 کاهش راندمان کاری

صدای دور و اطراف و صحبت‌ های افراد در پیرامون یک کارمند، می‌ تواند بر میزان دقت و تمرکز او تاثیر بد بگذارد؛ به این ترتیب راندمان کاری کاهش یافته و ریسک اشتباه در فعالیت‌ های مهم افزایش خواهد یافت.

 چند راهکار کنترل صدا در محیط‌ اداری

 هر کاری که کنید نمی‌ توانید به طور مطلق از شر صد اهای آزار دهنده اطراف در محیط‌ های اداری راحت شوید؛ اما یک سری راه حل برای کنترل صدا در محیط اداری و مدیریت آن‌ ها وجود دارد که در ادامه به برخی از آن‌ ها اشاره خواهیم کرد:

پارتیشن شیشه ای دیکا

 استفاده از محصولات آکوستیک اداری

شما به عنوان یک کارمند در یک محیط اداری نمی‌ توانید جلوی سر و صدای افراد یا صدا های بیرون را بگیرید؛ تنها کاری که از دستتان بر می‌ آید، نشنیدن آن‌ ها است! یکی از زوش‌ ها برای کنترل صدا در محیط اداری، استفاده از محصولات آکوستیک اداری است؛ به این ترتیب می‌ توانید با تمرکز در اتاق خود به کارتان ادامه دهید.

اگر بخواهیم به طور خلاصه محصولات آکوستیک را تعریف کنیم، می‌ توان از آن به عنوان یک عایق صوت و ضد صدا برای نظارت و کنترل صدا ها یاد کرد. شاید باورش سخت باشد؛ اما گذاشتن یک موزیک بی‌کلام و ملایم به صورت دائمی موجب می‌ شود که شما بحث و جدال‌ های اطراف را نایده بگیرید و به بتوانید با تمرکز بیشتری به بررسی پرونده‌ ها بپردازید.


اینجا بخوانید: انواع سیستم آکوستیک در محیط های اداری

 بهره گیری از پارتیشن ‌ها و جداکننده ‌های مختلف

یکی دیگر از راه‌ های مؤثر برای کنترل صدا در محیط‌ های اداری، استفاده از پارتیشن‌ ها به حساب می‌ آید. در حقیقت می‌ توان پارتیشن‌ ها را یک عایق صوتی شگفت‌ انگیز به حساب آورد. پارتیشن‌ های جداکننده، جداره‌ ها یا صفحه‌ های موقتی هستند که می‌ توانند باز و بسته شوند؛ به این ترتیب در محیط‌ های اداری که معمولاً با کمبود فضا روبرو هستند، بهترین راه برای حفظ حریم خصوصی هر کارمند و جلوگیری از انتقال صدا های مزاحم، استفاده از این پارتیشن‌ ها است.

معمولا استفاده از جداکننده ‌های دوجداره، بهترین گزینه است؛ چراکه آن‌ ها به دلیل استحکام بیشتر، از ورود صدا های ناهنجار به داخل ممانعت به عمل می‌ آورند. استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای با این هدف متداول‌ تر است. درست است که خرید این نوع پارتیشن، هزینه بیشتری روی دستتان می‌ گذارد؛ اما بخاطر شفافیت و زیبایی بی‌ نظیر، در بین خریداران بسیار پرطرفدار است. برای سفارش این محصولات می‌ توانید از طریق تماس با مجموعه دیکا آسیا از مشاوران آن کمک بگیرید.

در پایان

همانطور که گفتیم، صدا های مزاحم و به درد نخور بر توجه و تمرکز کارمندان تأثیر زیادی دارند؛ بنابراین باید مدیران حرفه‌ ها به دنبال راهکار های کنترل صدا در محیط‌ های اداری باشند و این مسئله را جدی بگیرند. راه حل مناسب برای مدیریت این مشکل، استفاده از پارتیشن‌ ها یا محصولات آکوستیک اداری است که این محصولات را می‌ توانید به راحتی از دیکا آسیا با بهترین قیمت و کیفیت خریداری نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button