راهنمای انتخاب و خرید پارتیشن اداری

برای انتخاب و خرید پارتیشن اداری در نظر گرفتن معیارهایی که در این مطلب عنوان خواهیم کرد می ‌تواند به شما در انتخاب گزینه ‌ای مناسب کمک شایانی کند. از آنجایی ‌که گزینه ‌های متعددی از نظر تنوع سازه پارتیشن برای فضای کاری و همچنین تنوع در ویژگی ‌هایی که ارائه می ‌کند وجود دارد، بنابراین موارد عنوان شده را در زمان خرید جزو معیار های خود در نظر داشته باشید.

نکات مهم در انتخاب و خرید پارتیشن اداری

از جمله نکاتی که لازم است هنگام انتخاب و خرید پاریتشن اداری به آن ها توجه داشته باشید عبارتند از:

  • طراحی

 ازنظر زیبایی ‌شناسی و مباحث دکوراسیون داخلی فضای اداری و مسکونی، بسیار مهم است که طراحی پارتیشن‌ ها با سایر اجزا و لوازم دفاتر مانند میز مبلمان سازگار باشد و هماهنگی خوبی ایجاد کند.

  • سفارشی ‌سازی

 انتخاب شرکت فروشنده ‌ای که پارتیشن سفارشی متناسب با فضای کاری شما به ‌صورت سفارشی طراحی کند بسیار مهم است. مواردی که متقاضی در نظر دارد مانند رنگ، طرح، ابعاد باید لحاظ شود. لذا در مورد شرکت تولید کننده دقت کافی را داشته باشید.

  • کیفیت مواد

 کیفیت مواد به‌ کار رفته در ساخت پارتیشن ‌ها بسیار مهم است. استحکام سازه به ‌گونه ‌ای باید باشد که در مکان ‌های پر رفت ‌و آمد و در هنگام جابجایی دچار مشکل نشود.

  • مدولار بودن

پارتیشن و پنل های ساخته‌ شده آن باید به ‌راحتی قابل تطبیق و قابل تنظیم باشد. امکان جابجایی برای ایجاد فضا های تازه و جدید و کاربردی وجود داشته باشد. عملکرد آن باید همچون لگو بوده و هر قطعه قابلیت این را داشته باشد که بدون نیاز به وابستگی به سایر اجزاء تغییر مکان دهد و جداسازی شود. به‌ گونه ‌ای که برای خلق فضا های منحصر به ‌فرد مورد نظرتان بتوان پنل ها را ادغام کرد.

  • قیمت

 قیمت پارتیشن اداری و انواع آن با توجه به طراحی متنوع با یکدیگر متفاوت است. هنگام مرور گزینه‌ های انتخابی بسته به مواد مورد استفاده، اندازه پنل ها، میزان سفارشی‌ سازی و ایجاد طراحی‌ های خاص  و هزینه ‌های نصب احتمالاً با طیف وسیعی از قیمت ‌ها رو به ‌رو خواهید شد.

 بنابراین با توجه به کارکردی که از پارتیشن مد نظر دارید بودجه‌ ای مناسب برای آن در نظر بگیرید. چنانچه بودجه‌ای که برای تهیه پارتیشن اداری کنار گذاشته‌ اید محدود است می‌ توانید نوع پنلی که از پنل‌های ام دی اف و کناف در آن  به ‌کار رفته استفاده کنید که معمولاً قیمت مقرون به صرفه ‌تری دارند.

  • توجه به میزان فضا

در انتخاب پارتیشن فضای در دسترس خود را در نظر داشته باشید. تعداد کارکنان، فاصله مناسب اتاقک‌ها و نحوه قرار گیری پنل ها جزء این فاکتور ها هستند.

 چنانچه فضای کوچکی در اختیار دارید از گزینه ‌های مینیمال تر استفاده کنید. اگر تعداد کارمندان زیاد است می‌ توانید از میز های مشترک و پنل هایی که در روی آن نصب ‌شده استفاده کنید. اما باید بدانید که قرارگیری کارکنان در یک بخش کوچک سبب ازدحام می ‌شود.

  • عایق صدا

 از جمله مهم ‌ترین ویژگی پارتیشن‌ های اداری، توانایی در عایق‌ بندی صدا و حذف آلودگی ‌های صوتی در مکان ‌های شلوغ ادارات و دفاتر است. ایجاد سکوت برای حفظ تمرکز کارمندان و افزایش راندمان کاری با پارتیشن ‌های دو جداره به‌ خوبی فراهم می‌ شود. چنانچه برایتان ایجاد سکوت و آرامش اهمیت دارد به سراغ دو جداره ها بروید.

  • پنل شیشه مناسب

 از آنجا که پارتیشن شیشه‌ ای نسل پرکاربرد از انواع پارتیشن اداری هستن گزینه‌ های مختلفی از پنل شیشه در دسترس‌ تان است. پنل های به‌ کار رفته در پارتیشن‌ های اداری شیشه‌ ای می ‌تواند معمولی، لمینت، سکوریت، مات و رنگی باشد.

 می‌توانید لوگو و طراحی‌ های مختلف در پنل شیشه سفارش دهید.

 شیشه ‌های لمینت گزینه ایمن ضد صدا و ضد حرارت هستند. چنانچه برایتان ایمنی سازه از اهمیت ویژه‌ ای برخوردار است و یا این ‌که مکان اداری شلوغی دارید و نگران آسیب‌ دیدگی پارتیشن هستید شیشه ‌های لمینت و سکوریت انتخابی شایسته است. شیشه ‌های رنگی نیز می ‌توانند جزء گزینه ‌های هیجان ‌انگیز باشند به این صورت که با سفارش آن ‌ها محیطی شاد سازنده و زنده خواهید داشت.

  • امکان نصب درب و پرده

 چنانچه می‌ خواهید اتاقک ‌های مجزا تعریف کنید حتماً نیاز است که سازه دارای درب باشد. گزینه ‌های دربی که در اختیار دارید شامل درب هوشمند، درب کشویی و لولایی است. اگر مایل باشید می ‌توانید پرده‌ کرکره‌ ای را نیز در ساختار تعبیه کنید.

و اما مهم ‌ترین نکته در انتخاب پارتیشن برای دفتر کارتان شناخت دقیق انواع آنست. احتمالاً می‌ خواهید بدانید چه گزینه‌ هایی برای انتخاب دارید در ادامه لیست کاملی از انواع پارتیشن را آورده‌ایم تا با توجه به شناخت کامل ویژگی و کارکرد هرکدام بتوانید نوع مناسب خود را برگزینید.

انتخاب و خرید پارتیشن اداری فریم دار

اغلب پارتیشن ‌ها دارای ساختار قاب و یا چارچوب هستند. این قاب عمدتاً از جنس فلز آلومینیوم و یا استیل است. قاب آلومینیومی در رنگ ‌بندی متنوع موجود است که انتخاب آن به سلیقه شما و میزان هماهنگی با سایر لوازم دفتر کاری شما برمی ‌گردد. نوع فریم دار از استحکام بسیار خوبی برخوردار است بنابراین مزایای طولانی ‌مدت به‌ همراه دارد.

انتخاب و خرید پارتیشن اداری فریم لس

فریم لس به‌ معنای به حداقل رساندن و حذف ساختار قاب است. پارتیشن اداری فریم لس نسل جدید از این سازه‌ ها هستند. نوع پارتیشن فریم لس شیشه ‌ای بسیار زیبا است. اگر می‌خواهید ساختاری بدون قاب داشته باشید این نوع مناسب ‌ترین گزینه برای شماست و همچنین اگر می‌خواهید به میزان کافی نور و دید در اختیار کارمندان قرار دهید، فریم لس با انتخابتان سازگار است.

انتخاب و خرید پارتیشن اداری شیشه ‌ای

پارتیشن‌ شیشه ای به ‌معنای واقعی سبب مدرنیته شدن ساختمان شما می ‌شوند. نوع شیشه ‌ای دارای ویژگی‌ های منحصر به‌ فردی نیز هست. علاوه ‌بر اشتراک دید و نور، عایق ‌بندی صدا را به‌ خوبی انجام می ‌دهد. اگر می ‌خواهید روحیه کارمندان را بالا ببرید و اجازه دهید نور طبیعی به میزان کافی در ساختمان جریان داشته باشد و استفاده از نور مصنوعی را به حداقل برسانید پنل های شیشه‌ ای را انتخاب کنید.

انتخاب و خرید پارتیشن پنلی

مهم‌ترین مزیتی که انتخاب این نوع دارد قیمت مقرون ‌به‌ صرفه‌ آن‌ ها است.  پارتیشن‌ های پنلی با اینکه نسل قدیمی ‌تر همنوعان شیشه‌ ای هستند، اما هنوز هم به ‌خوبی کار برد دارند. پنل های به‌ کار رفته در آن ‌ها می ‌تواند برای برخورداری از برخی مزیت ‌های پارتیشن شیشه ‌ای با آن ها ترکیب شده و به نوع پنل شیشه دست یافت.

انتخاب و خرید پارتیشن تک‌ جداره و دوجداره

انتخاب نوع تک ‌جداره و دوجداره به میزان حساسیت شما نسبت ‌به صدا و حذف آن از محیط کاری ‌تان بر می‌گردد. هر دوی آن ‌ها عایق صدا هستند. اما نوع دوجداره تا میزان بسیار زیادی در کاهش صدا موفق ‌تر عمل می‌کند. جهت مطالعه تفاوت های موجود در پارتیشن تک جداره و دوجداره کلیک کنید.

در این راهنمای انتخاب و خرید پارتیشن اداری، برای اطمینان از دریافت پارتیشن مناسب برای فضای اداری، تلاش شد تمام گزینه ‌هایی که در اختیار دارید و همچنین نکات انتخاب و خرید ذکر شوند. اگر بخواهیم آن را جمع ‌بندی کنیم باید استحکام، زیبایی سازه، بهره ‌وری فضا و بودجه خود را در نظر بگیرید.

 اهمیت به‌ کارگیری پارتیشن‌ ها برای ایجاد فضاهای کاری تفکیک ‌شده برای بخش ‌های مجزا و کارمندان با توجه به بیماری کووید چند برابر شده ‌است. بنابراین ایجاد محیطی سالم و پاکیزه نیز جزء گزینه ‌های خود در نظر داشته باشید.

شرکت دیکا آسیا طراح، تولید کننده و مجری انواع پارتیشن اداری آماده عرضه محصولات خود به متقاضیان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین مجموعه در تماس باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button