مزایای پارتیشن شیشه ای

همواره مدیریت فضای محیط کار یکی از دغدغه‌ های اغلب مدیران بوده ‌است. برخی از مدیران به تفکیک محیط کاری کارمندان اعتقاد دارند و نظر آنان بر این است که با جدا کردن محل کار کارمندان، مزاحمت هایی که سبب کاهش حواس و تمرکز می شود جلوگیری شده و درنتیجه بازده فعالیت پرسنل بیشتر می‌ شود.

 اما در مقابل برخی دیگر از مدیران به محیطی فعال و تعاملی معتقد هستند و به ‌نظر آن ‌ها اینگونه محیط کار بیشترین بازدهی را دارد.

حال اگر مدیری قصد داشته باشد که هم محیط تعاملی و فعال داشته باشد و هم پرسنل در محل کار خود دور از حواس‌ پرتی و مزاحمت باشند چه کاری باید انجام دهند؟

 در این‌جا است که نقش پارتیشن شیشه ‌ای مشخص می ‌شود. در این مطلب قصد داریم به بررسی مزایای پارتیشن شیشه‌ ای پرداخته  و ببینیم این نوع از پارتیشن چه تأثیری بر محیط کاری  می‌گذارد.

پارتیشن شیشه ‌ای همانطور که از نام آن پیداست کاملاً از شیشه ساخته ‌شده که در آن از چهارچوب ‌ها یا قاب هایی با جنس پروفیل آلومینیوم، چوب و … استفاده شده ‌است. این نوع دیوار های جداکننده نسبت ‌به دیگر جداکننده ها ویژگی های خاصی را بوجود می آورد که در ادامه به تشریح آن خواهیم پرداخت.

مزایای استفاده از پارتیشن شیشه‌ ای

از جمله مزایای پارتیشن شیشه ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • مقرون ‌به‌ صرفه

مقرون‌ به ‌صرفه بودن پارتیشن ‌های شیشه ای را در ابعاد مختلفی میتوان بررسی کرد. مثلاً اگر بخواهیم محل کار خود را به بخش ‌های مختلف تقسیم کنیم اغلب روش ‌ها نیازمند تخریب و بازسازی مجدد دارد که خود دارای هزینه گزافی است.

 اما با پارتیشن ‌های شیشه ‌ای بدون تخریب می‌توانید به ‌راحتی محل کار خود را تقسیم ‌بندی کنید.

موضوع بعدی که به صرفه‌جویی در هزینه منجر می‌شود، استفاده از نور طبیعی در طول روز است. با پارتیشن شیشه ‌ای راه ورود نور به قسمت ‌های مختلف کاملاً هموار است و بنابراین نیاز به مصرف انرژی برای ایجاد نور مصنوعی و نورپردازی برای هر بخش به حداقل ترین حالت ممکن می رسد.

  • طول عمر بالا

پارتیشن های شیشه ای چنانچه مورد اصابت و ضربه بسیار شدید قرار نگیرند طول عمر بالایی نسبت به دیگر جداکننده‌ ها دارند.

اغلب جداکننده ‌ها دارای عمر مفیدی هستند و بعد از آن رفته‌ رفته دچار پوسیدگی و فرسودگی می ‌شوند. همان ‌طور که می‌دانید اگر به شیشه ضربه سنگینی وارد نشود طول عمر بسیار بالایی دارد و سال ‌های سال می‌توانید از این جداکننده استفاده نمایید.

علاوه بر این استحکام قاب آلومینیومی و همچنین شیشه های لیمینت نشکن تضمین کننده طول عمر سازه است.

  • انعطاف ‌پذیری بالا

همان‌طور که اشاره شد طول عمر پارتیشن های شیشه ‌ای بسیار بالا است. حال اگر در این مدت در چیدمان محیط کار خود خسته شوید و بخواهید تغییری ایجاد کنید به‌راحتی می‌توانید با این نوع پارتیشن تغییرات دلخواه خود را اعمال کنید. جهت اعمال تغییرات در پارتیشن شیشه ‌ای نیاز به پرداخت هزینه ندارید، کافی است از محل اتصالات آن ‌ها را باز کرده و مطابق با سلیقه خود از دوباره آن ‌ها را متصل کنید. البته باید در نظر داشت اگر قصد جابجایی و تغییر دکوراسیون پارتیشن ها را دارید نوع ریلی آن را تهیه کنید.

  • عایق صدا

در برخی از قسمت ‌های مجموعه کاری متناسب با کاری که انجام می شود مستلزم آرامش بیشتری هستند، در مقابل قسمت ‌های دیگر مانند قسمت ‌هایی که دارای مراجعه‌ کننده است و یا مرکز پاسخگوی تلفن، آلودگی صوتی بسیار زیاد است و اگر نتوان نیاز هر بخش را فراهم کرد راندمان کاری پرسنل قطعاً پایین خواهد آمد، اما چگونه باید این تضاد را برطرف کرد؟ خوشبختانه پارتیشن ‌های شیشه ‌ای دوجداره و تک جداره عایق صوتی بسیار خوبی هستند و می‌توانند این نیاز اغلب مدیران و برطرف نمایند.

  • ظاهری زیبا و شیک

زیبا بودن محیط اداری در روحیه پرسنل و همچنین در جذب مشتری بسیار تأثیر گذار است. این نوع پارتیشن به دلیل این‌که قابلیت انعطاف بسیار خوبی از نظر طراحی داخلی با انواع محیط را داراست، می‌تواند به محیط کاری جلوه‌ زیبایی ببخشد و یک محیط بی ‌روح را به محیطی زنده و فعال تبدیل کند.

  • نگهداری آسان

نگهداری از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای نسبت به انواع جداکننده ‌ها به ‌مراتب راحت‌ تر و ارزان‌تر است. برای جلوگیری از آسیب فقط کافیست از ضربه‌ های سنگین حفظ شود و برای تمیز کردن آن فقط به یک شیشه ‌شور و دستمال نیاز است.

  • جایگزینی بهتر

انواع پارتیشن ‌های دیگر نسبت ‌به زمان دچار تغییر در مدل و ظاهر می‌ شوند، اما پارتیشن ‌های شیشه ‌ای همواره جذاب و مورد توجه مدیران بوده ‌است. اگر به قسمتی از جداکننده ‌های غیر شیشه ‌ای شما آسیبی وارد شود و نیاز به تعویض آن قسمت باشد، ممکن است دیگر آن مدل طرح و رنگ را دیگر یافت نکنید و مجبور به تعویض کلی پارتیشن‌ ها شوید، اما در هر زمان به بعد از هر مدتی می‌توان شیشه را پیدا کرد و به ‌راحتی آن را جایگزین قسمت آسیب‌ دیده کرد.

  • تنوع در شیشه

به‌طورکلی چیزی که در تصور عموم از شیشه وجود دارد نوع شفاف آن است گاهی اوقات برخی از قسمت‌ های محیط کار مانند اتاق کنفرانس، اتاق مدیریت و … نیاز به حفظ حریم خصوصی دارد در این موارد می‌توان از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای با شیشه‌ های مات و رنگی و همچنین طرحدار استفاده نمود، افزون بر این می‌توان بر روی اغلب جداکننده‌ های شیشه‌ای پرده کرکره ای و درب های لولایی و یا درب های هوشمند نصب کرد و نسبت به نیاز از آن استفاده نمود. ذکر این نکته لازم است که شیشه ‌های مات هم به‌ خوبی نور را از خود عبور می ‌دهند و در صرفه‌ جویی انرژی کارآمد هستند و برای حفظ حریم خصوصی عالی عمل می‌کنند.

  • تنوع در فریم

و در آخر تنوع بالای این نوع جداکننده‌ ها است که بسیار مورد توجه است، پارتیشن ‌های شیشه ‌ای در انواع فریم لس، فریمدار،  تک جداره و دوجداره و قابلیت ترکیب با پنل هایی از جنس MDF، کناف و فوم برد را دارد که به نام پنل شیشه شناخته می شود و این امکان وجود دارد که با ارتفاع کامل و یا ارتفاع نصف نسبت به سقف نصب شود.

در انتخاب پارتیشن محل کار خود، ابتدا باید نیاز خود را بررسی کنید و بسنجید به چه نوعی از پارتیشن نیاز دارید. در حال‌ حاضر انواع و اقسام پارتیشن ‌ها در بازار وجود دارد که می‌توانید برحسب محیط کار خود از آن استفاده نمایید.

اغلب مدیرانی که به فکر پویایی محل کار و افزایش بهره ‌وری محل پرسنل خود هستند از پارتیشن ‌های شیشه ‌ای استفاده می‌کنند. فارغ از مزایای پارتیشن شیشه ای که گفته شد پارتیشن ‌های شیشه ‌ای ظاهری مدرن به محل کار می بخشند که این نوع چیدمان داخلی بسیار مورد پسند مدیریان و مشتریان است.

نکته دیگری که در انتخاب پارتیشن باید به آن دقت کنید، انتخاب فروشنده معتبر است. همان‌طور که می‌دانید شیشه‌ ها دارای کیفیت متفاوتی هستند که فقط با مرور زمان مشخص م ی‌شود که دارای کیفیت مطلوب بوده ‌است یا خیر. چنانچه از فروشنده معتبر خرید خود را انجام دهید م ی‌توانید با خیال آسوده چندین و چند سال به چیدمان داخلی محل خود فکر نکنید و بعد از آن ‌هم به‌راحتی تنوع مورد نیاز خود را ایجاد نمایید.

شرکت فنی مهندسی دیکا آسیا با بیش از دو دهه سابقه درخشان در حوزه طراحی و تولید انواع پارتیشن اداری یکی از معتبرترین مراکز جهت خرید انواع پارتیشن است. این شرکت از صفر تا صد تقسیم ‌بندی محیط کار شما را با بهترین متریال انجام می‌دهد.

نحوه اجرای این نوع جداکننده ‌ها بسیار مهم می ‌باشد، مجریان دیکا آسیا با داشتن تخصص لازم تمامی مراحل اجرای یک پارتیشن باکیفیت و ایده‌آل را به بهترین شکل ممکن انجام می ‌دهند.

چنانچه قصد خرید و یا بدست آوردن اطلاعات درمورد انواع پارتیشن اداری را دارید تنها کافیست با کارشناسان دیکا آسیا تماس حاصل نمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button