12 ویژگی پارتیشن های بدون قاب

پارتیشن‌ شیشه ‌ای بهترین گزینه برای استفاده در دفاتر و شرکت‌ های امروزی است و می‌ تواند طراحی بسیار ظریف و براقی را در دکوراسیون داخلی ادارات به وجود آورد. وجود پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بدون قاب در طراحی داخلی ادارات، نه‌ تنها شیک و بسیار منحصر به‌ فرد است، بلکه می‌ تواند نور بسیار زیادی را در یک محیط نسبتاً کسل‌ کننده وارد نماید. همچنین انواع پارتیشن‌ بدون قاب می‌ توانند چیدمان اداری را متحول کرده و امکان استفاده از هر قسمت از فضای اداری را افزایش دهند.

همانطور که ممکن است بدانید پارتیشن‌ ها به دیوار های جدا کننده ای گفته می‌ شود که از آن‌ ها علاوه‌ بر ادارات، در بسیاری از ساختمان‌ های مسکونی و غیر مسکونی نیز جهت به وجود آمدن فضا های گوناگون استفاده‌ شده و از متریال‌ های مختلفی در ساخت آن‌ ها استفاده می‌ شود. این دیوار های کاذب در ابعاد، رنگ‌ ها، طرح‌ ها و همچنین در انواع متفاوتی ساخت می‌ شوند که یکی از انواع آن‌ ها پارتیشن‌ های بدون قاب می‌ باشد.

پارتیشن بدون قاب چیست؟

پارتیشن‌ های بدون قاب در واقع پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس هستند که می‌ توانند به‌ صورت تک‌ جداره و دو جداره ساخته شوند و هر کدام دارای ویژگی‌ ها و مزایای خاص خود می‌ باشند. پارتیشن‌ های بدون قاب به‌ طور فزاینده ‌ای جهت استفاده در تقسیم‌ بندی منازل و محل کار بسیار محبوب هستند و در طراحی داخلی تغییر منحصر به‌ فردی را ایجاد می نمایند. این پارتیشن‌ ها دارای سطوحی بسیار صاف و یکنواخت بوده و بدون درز ساخته و اجرا می‌ شوند. از پارتیشن‌ های بدون قاب اغلب جهت تقسیم‌ بندی فضای داخلی دفاتر و شرکت‌ های کوچک استفاده‌ شده اما می‌ توان در مراکز تجاری بزرگ و همچنین شرکت‌ هایی دارای متراژ بیشتر نیز استفاده نمود.

در واقع می‌ توان گفت که پارتیشن‌ های بدون قاب، به یک روند ثابت در طراحی و توسعه مجدد دفاتر تبدیل شده و دارای ظاهر بصری بی‌ نقص و منحصر به‌ فردی هستند. این پارتیشن‌ ها دارای ویژگی‌ های متفاوتی می‌ باشند که در ادامه به بررسی آن‌ ها خواهیم پرداخت.

ویژگی های پارتیشن‌ بدون قاب

از جمله ویژگی انواع پارتیشن‌ بدون قاب و یا پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • اتصالات نامرئی

پارتیشن‌ های بدون قاب و یا پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس در ادارات، دارای ستون‌ های عمودی و همچنین اتصالات قابل دید در اشکال مختلف نبوده و دارای ظاهری بسیار ساده هستند. این نوع از پارتیشن‌ ها توسط اتصالات تقریباً نامرئی و یا اتصالات سیلیکونی به یکدیگر وصل می‌ شوند و سطحی بدون درز را ایجاد می‌ نمایند. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای بدون قاب به‌ طور کامل قابل جدا شدن هستند و بسته به نیاز هایی چون قاب در ها، پایه‌ های کاهنده و همچنین سر های انحراف شامل طیف گسترده ‌ای از یراق الات می‌ شوند.

 • طرح‌ های سفارشی

انواع پارتیشن‌ بدون قاب دارای قابلیت شخصی‌ سازی کاملی هستند و می‌ توانند بر اساس نیاز و طراحی موجود در ادارات و دفاتر ساخته و اجرا شوند. این پارتیشن‌ ها می‌ توانند در صورت لزوم به‌ صورت ساده و برجسته ساده ساخته‌ شده و وجود پارتیشن‌ های فریم لس ساده و صاف می‌ تواند مانند یک طراحی بسیار منحصر به‌ فرد و خوب به‌ نظر برسد. پارتیشن‌ های فریم لس در رنگ‌ های متفاوتی ساخته می‌ شوند و انتخاب آن‌ ها به‌ عنوان تفکیک سازی فضای داخلی ادارات هیچ گونه محدودیتی نداشته و بر اساس سلیقه افراد ساخته می‌ شوند.

 • استفاده از طیف گسترده‌ ای از درب‌ ها

پارتیشن‌ بدون قاب به‌ راحتی با طیف گسترده ‌ای از درب‌ ها مانند درب های شیشه‌ ای بدون فریم و یا درب‌ های شیشه ‌ای کشویی تطبیق‌ پذیر بوده و می‌ توان از انواع این درب‌ ها در پارتیشن‌ های شیشه ‌ای فریم لس استفاده نمود. پارتیشن‌ های شیشه ‌ای فریم لس گزینه بسیار مناسب و راحت و در عین‌ حال مؤثری جهت تبدیل فضای دفتر کار به محیط کاری بسیار مدرن و کارآمد تر هستند و همچنین پارتیشن‌ های بدون قاب تک جداره و یا دو جداره، این قابلیت را دارند که به دفتر شما ظاهری حرفه ‌ای و براق بخشیده و نمایی منحصر به‌ فرد را ایجاد نمایند.

 • تعمیر و نگهداری آسان

پارتیشن‌ بدون قاب لمینیت شده و یا ساده هر ۲ به‌ راحتی تمیز می‌ شوند و هیچ گونه لکه و یا چربی بر روی آن‌ ها باقی نمی ‌ماند. مکان‌ هایی که در آن ها از این نوع پارتیشن‌ ها استفاده می‌ شود، جزء مناطق پر تردد و پر رفت‌ و آمدی همچون اتاق‌ های کنفرانس، اتاق‌ های جلسه، سالن‌ های سخنرانی و کلاس‌ های درس و همچنین در داخل دفاتر و ادارات بوده و به‌ همین دلیل نگهداری آسان این پارتیشن‌ ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

 • ایمنی

همانطور که ممکن است بدانید در ساخت انواع پارتیشن‌ بدون قاب از شیشه‌ های بدون فریم استفاده‌ شده و شیشه ‌ای که در این پارتیشن‌ ها به کار می ‌روند، سکوریت و یا نشکن هستند. در صورت شکسته شدن شیشه این پارتیشن‌ ها، به قطعات بسیار کوچک و گردی تقسیم شده و سبب ایجاد حوادث ناگوار و خطرناک نخواهند شد. همچنین بسیاری از کار فرمایان جهت محافظت بیشتر از این پارتیشن‌ ها، آن‌ها را به‌ صورت دوجداره نصب کرده و توسط نصابان حرفه ‌ای در جای خود فیکس و ثابت می‌ کنند.

 • دوام و ماندگاری

متریالی که در ساخت پارتیشن‌ های بدون قاب استفاده می‌ شوند، جزء شیشه‌ هایی هستند که از دوام و ماندگاری بسیار بالایی برخوردار بوده و در برابر آسیب‌ ها و صدمات بیرونی، بسیار مقاوم و مستحکم هستند. همچنین نوع دو جداره این پارتیشن‌ ها نیز می‌ توانند سطوح بالاتری از آسیب، شکستگی و تنش را تحمل کرده و همچنین از دوام بالاتری برخوردار باشند.

 • قابلیت تعویض

شیشه به‌ کار رفته در پارتیشن‌ های بدون قاب، امکانات خصوصی و غیر خصوصی بودن را فراهم کرده و می‌ تواند در عرض چند ثانیه به یک دفتر شخصی و یا به یک اتاق مشترک تبدیل شود.

 • ظاهری زیبا و منحصر به‌ فرد

پارتیشن‌ بدون قاب و یا پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس، دارای ظاهری یکدست و یکپارچه بوده و به‌ همین دلیل می‌ تواند نمایی بسیار شیک و مدرن را در محیط داخلی ادارات به وجود آورند.

 • بهره ‌مندی از نور بیشتر

در ساخت پارتیشن‌ بدون قاب از انواع شیشه استفاده‌ شده و به‌ همین دلیل این پارتیشن‌ ها می‌ توانند انواع نور طبیعی و مصنوعی را به‌ راحتی از خود عبور داده و سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی شوند. در محیط‌ های اداری که از پارتیشن‌ های بدون قاب استفاده می‌ شود، فضایی بسیار روشنی فراهم شده و می‌ تواند سبب عدم خستگی در کارکنان و افزایش بهره‌وری از فعالیت‌ های آن‌ ها شود.

 • نصب و اجرای سریع

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای فریم لس در مدت بسیار کوتاهی توسط تکنسین‌ ها و نصابان حرفه‌ای نصب و اجرا شده و می‌ توانند فضای داخلی بسیار شیکی را به وجود آورند.

 • عایق حرارتی و صوتی

پارتیشن‌ بدون قاب دو جداره، عایق بسیار مناسبی در برابر صوت و حرارت بوده و می‌ تواند از پخش شدن صدا در مکان‌ ها و فضا های اداری پر رفت‌ و آمد جلوگیری کرده و با حفظ دما، سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی شوند.

 • هزینه مناسب

نصب و اجرای پارتیشن‌ های شیشه‌ای بدون قاب در مقایسه با ساخت دیوار های ساختمانی جهت جدا سازی فضای داخلی ادارات، دارای هزینه بسیار مناسبی است و به دلیل صرف زمان بسیار کوتاه برای نصب آن‌ ها، از هر لحاظ مقرون‌ به‌ صرفه می‌ باشند.

عزیزانی که قصد اطلاع از قیمت پارتیشن‌ بدون قاب و همچنین چگونگی سفارش و نصب آن‌ ها را دارند، می‌ توانند با شرکت دیکا آسیا تماس حاصل نموده و با کارشناسان ما در ارتباط باشند.

در پایان

شرکت دیکا آسیا تولید کننده و اجرا کننده انواع پارتیشن‌ اداری در سبک‌ های متفاوت بوده و از باکیفیت‌ ترین و بهترین متریال ها در ساخت محصولات خود استفاده می‌ کند. این مجموعه علاوه‌ بر طراحی پارتیشن‌ های اداری، خدمات نصب و اجرای آن‌ ها را نیز توسط متخصصین خود ارائه داده و دارای سال‌ ها تجربه و سابقه در این زمینه است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button