مقایسه‌ شیشه‌ شفاف و شیشه مات در پارتیشن شیشه‌ ای

در حال حاضر طراحی دکوراسیون داخلی ادارات نسبت‌ به زمان گذشته تغییرات بسیار چشمگیری داشته و از المان‌ ها و تجهیزات بسیار مدرن و نوینی در آن‌ ها استفاده می‌ شود. پارتیشن‌ های اداری یکی از جذاب‌ ترین المان‌ های موجود در طراحی داخلی ادارات بوده و علاوه‌ بر تفکیک سازی فضای داخلی دفاتر اداری، دارای نمای بسیار زیبا و منحصر به‌ فردی نیز می‌ باشند. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای، یکی از رایج‌ ترین و پرکاربرد ترین دیوار های پیش‌ ساخته به‌ کار رفته در ادارات هستند و از شیشه‌ های متفاوتی در ساخت آن ها استفاده می‌ شود. پارتیشن‌ های شیشه ‌ای به‌ طور کلی به ۲ دسته پارتیشن شیشه‌ ای شفاف و پارتیشن شیشه‌ ای مات تقسیم‌ بندی می‌ شوند. در این مقاله نیز قصد داریم تا به مقایسه‌ پارتیشن شیشه ای شفاف و مات پرداخته و آن‌ ها را مورد بررسی قرار دهیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

پارتیشن شیشه‌ ای شفاف

در این نوع از پارتیشن‌ اداری از شیشه شفاف در متریال اصلی آن استفاده‌ شده و به‌ صورت تک‌ جداره و دوجداره قابل‌ اجرا هستند. پارتیشن‌ های شیشه ‌ای شفاف به‌ راحتی نور طبیعی و مصنوعی را از خود عبور داده و سبب صرفه‌ جویی در مصرف انرژی خواهند شد. همچنین این پارتیشن‌ ها از ظاهر بسیار زیبایی برخوردار هستند و می‌ توانند سبب مدرنیته شدن طراحی دکوراسیون داخلی در ادارات شوند. در ساخت پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف، از تجهیزات و یراق آلات بسیار با کیفیتی استفاده می‌ شود و علاوه‌ بر محیط‌ های اداری، در فضای داخلی منازل و همچنین مراکز تجاری و تفریحی نیز قابل استفاده هستند.

پارتیشن شیشه‌ ای مات

متریال اصلی به‌ کار رفته در این نوع از پارتیشن‌ ها نیز، شیشه مات بود و به‌ صورت پارتیشن‌ های شیشه‌ ای ساده و هوشمند قابل طراحی و اجرا هستند. با استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای مات، کارفرمایان می‌ توانند حریم خصوصی بسیار مناسبی را برای کارمندان خود فراهم کرده و علاوه‌ بر دو چندان نمودن زیبایی محل کار، سبب افزایش بهره ‌وری در فعالیت کارمندان نیز می‌ شوند. این نوع از پارتیشن‌ ها نیز به ۲ صورت ثابت و متحرک قابل اجرا بوده و بسیار مناسب برای استفاده در اتاق‌ های کنفرانس و جلسات می‌ باشند.

مقایسه‌ پارتیشن شیشه ای شفاف و مات

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف و مات، هر کدام از ویژگی‌ ها و خصوصیات منحصر به‌ فرد خود برخوردار بوده و دارای تفاوت‌ هایی نیز با یکدیگر می‌ باشند.

از جمله مقایسه‌ پارتیشن شیشه ای شفاف و مات نیز می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • ایجاد حریم خصوصی

استفاده از هر دو پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف و مات، علاوه بر تفکیک سازی فضای داخلی ادارات، می‌ تواند سبب ایجاد حریم خصوصی برای فعالیت کارمندان شود. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای مات همان‌ طور که از نامشان پیداست، محیط را در وضوح بسیار پایینی نشان داده و از این‌ رو جهت ایجاد حریم خصوصی در ادارات بسیار گزینه بهتری نسبت‌ به پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف هستند. همچنین پارتیشن‌ های شیشه‌ ای مات دارای کاربرد فراوانی در اتاق‌ های کنفرانس و جلسات، اتاق استراحت و همچنین نمازخانه‌ ها بوده و سبب حفظ حریم شخصی کارکنان خواهند شد.

  • برقراری ارتباط

نکته دیگر مقایسه‌ پارتیشن شیشه ای شفاف و مات، تأثیرشان در نحوه‌ برقراری ارتباط کارکنان با یکدیگر است. با استفاده از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف در ادارات، کارکنان می‌ توانند به‌ راحتی بر فعالیت یکدیگر نظارت داشته و در مقابل نیز در فضای شخصی به‌ وجود آمده خود مشغول به کار شوند. اما در مقایسه با پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف، نوع مات آن از برقراری تعامل و ارتباط میان کارکنان کاسته و سبب افزایش حریم خصوصی و حفظ تمرکز کارکنان در حین فعالیت می‌شود. در پارتیشن‌ های شیشه‌ ای نیز امکان استفاده هم‌ زمان از ۲ نوع شیشه مات و براق وجود داشته و برخی از کارفرمایان از شیشه شفاف در قسمت پایینی پارتیشن و از شیشه‌ مات در قسمت بالای آن‌ ها استفاده می‌کنند. همچنین پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف برای کارفرمایانی که قصد دارند به‌ طور مداوم در نحوه فعالیت کارمندان و کارکنان خود نظارت داشته باشند، گزینه بسیار مناسب‌ تری نسبت‌ به پارتیشن‌ های شیشه ‌ای مات می‌ باشد.

  • تمیزکاری و نگهداری

نگهداری از شیشه‌ های شفاف نسبت‌ به شیشه‌ های مات در پارتیشن‌ ها بسیار دشوار تر بوده و لک پذیری آن‌ ها نیز بسیار بیشتر است. بنابراین پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف نیاز به نگهداری‌ های مداوم و همچنین تمیز کاری مکرر داشته و زمان بیشتری را برای تمیز کردن به خود اختصاص می‌ دهند.

  • زیبایی ظاهری

هر ۲ پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف و مات، از نما و زیبایی ظاهری منحصر به‌ فردی برخوردار هستند و کارفرمایان می‌ توانند بر اساس طراحی داخلی اداره و همچنین نوع کاربرد، هر کدام از این پارتیشن‌ ها را انتخاب کرده و اجرا نمایند.

  • قیمت

از دیگر نکات مقایسه‌ پارتیشن شیشه ای شفاف و مات، هزینه خرید و اجرای این پارتیشن‌ ها با یکدیگر است. پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف و مات بر اساس نوع کاربرد و نیاز کارفرمایان و کارمندان در اداره انتخاب‌ شده و به‌ همین دلیل نیز دارای قیمت‌ های متفاوتی در اجرا هستند. همچنین کیفیت متریال، نوع یراق آلات، طرح و رنگ، تیم اجرایی، شرکت سازنده و غیره نیز در قیمت این نوع از پارتیشن‌ های شیشه‌ ای تأثیرگذار است.

  • نوع طرح و رنگ

پارتیشن‌ های شیشه‌ ای شفاف، از قابلیت نورپردازی بیشتری نسبت‌ به پارتیشن‌ های شیشه‌ ای مات برخوردار بوده و سبب انعکاس نور در محیط داخلی ادارات می‌ شوند. بنابراین کارفرمایانی که قصد به نمایش گذاشتن انواع رنگ در محیط داخلی اداره خود را دارند، می‌ توانند از پارتیشن‌ شیشه‌ ای شفاف استفاده کرده و سبب زیبایی فضای داخلی شوند.


اینجا بخوانید: پارتیشن های شیشه ای مناسب چه کسب و کار هایی هستند؟

در پایان

شرکت دیکا آسیا طراح و تولید کننده انواع پارتیشن‌ های اداری است و محصولات خود را با بهترین کیفیت و مناسب‌ ترین قیمت به مشتریان عرضه می‌ کند. این مجموعه نصب و اجرای پارتیشن‌ های اداری خود را نیز توسط تیم حرفه ‌ای انجام داده و مشتریان عزیز می‌ توانند جهت اطلاع از قیمت و چگونگی سفارش پارتیشن‌ های اداری، با مجموعه دیکا تماس گرفته و از کارشناسان ما اطلاعات لازم را دریافت نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button