برترین مزایای پارتیشن‌ های متحرک

پارتیشن‌ ها دیوار های از پیش ساخته ‌ای هستند که امروزه به‌ جای استفاده از دیوار های ساختمانی و گچی، جهت تفکیک سازی فضای داخلی محیط به کار برده می ‌شوند. از انواع پارتیشن‌ ها در فضا هایی چون منازل، هتل‌ ها و رستوران‌ ها، سالن‌ های زیبایی و به‌ خصوص شرکت‌ ها و سازمان‌ های اداری استفاده می ‌شود.

به‌ طور کلی پارتیشن‌ ها به دو دسته پارتیشن‌ های منازل و پارتیشن‌ های اداری تقسیم‌ بندی می ‌شوند. از متریال‌ های به‌ کار رفته در ساخت پارتیشن‌ ها می‌ توان به چوب، شیشه، ام دی اف و آلومینیوم اشاره کرد. این پارتیشن ‌ها در انواع تک‌ جداره و دو جداره بنا بر شرایط محیط ساخته‌ شده و به‌ صورت تمام قد و نیم قد بر اساس سفارش مشتریان نیز اجرا می ‌شوند. همچنین پارتیشن ‌ها در دو نوع پارتیشن‌ های ثابت و پارتیشن‌ های متحرک نیز وجود دارند که ما در این مقاله قصد داریم تا با پارتیشن متحرک بیشتر آشنا شده و مزایای استفاده از آن ها را بررسی کنیم. پس در ادامه مطالب با ما همراه باشید.

پارتیشن متحرک چیست؟

امروزه در دکوراسیون داخلی ادارات مدرن و همچنین برای تفکیک سازی فضای داخلی آن ها به‌ خصوص در اداراتی با متراژ کوچک از پارتیشن‌ های اداری به‌ جای دیوار های ساختمانی و تیغه کشی استفاده می ‌شود. یکی از پر کاربردترین پارتیشن‌ های اداری که از متریال‌ های متفاوت نیز ساخته می ‌شوند پارتیشن‌ های متحرک هستند. پارتیشن‌ های متحرک در زیر خود دارای ریل ها و یا چرخ‌ هایی هستند که می ‌توانند در فضای داخلی ادارات جا به‌ جا شده و فضا های به‌ وجود آمده را کوچک تر و یا بزرگ تر نمایند.

با استفاده از پارتیشن‌ های اداری متحرک، محدودیتی برای کار فرمایان جهت تغییر دکوراسیون داخلی ادارات وجود نداشته و می ‌توانند پس‌ از مدت ‌ها استفاده، فضای داخلی را به‌ صورت دلخواه تغییر شکل دهند.

نصب و اجرای پارتیشن متحرک

پس‌ از بررسی کامل فضای داخلی اداره توسط کارشناسان مربوطه و تعیین محل قرار گیری پارتیشن‌ ها و همچنین انتخاب متریال پارتیشن توسط کار فرمایان نوبت به ساخت آن ها میرسد. پارتیشن ‌های متحرک به‌ طور کامل در کارگاه ساخته‌ شده و سپس برای نصب و اجرا به محل مورد نظر فرستاده می ‌شوند. پارتیشن‌ های متحرک برای نصب در محل خود به دو صورت اجرا می ‌شوند. برخی از پارتیشن‌ ها به‌ صورت نیم قد طراحی‌ شده و بر روی ریل‌ هایی که بر کف زمین متصل شده ‌اند در فضای اداری حرکت می ‌کنند. برخی دیگر نیز به‌ صورت تمام‌ قد طراحی می ‌شوند که هم در قسمت بالایی و هم در قسمت پایینی پروفیل خود دارای ریل‌ هایی هستند که به سقف و کف متصل شده و در فضای داخلی ادارات جا به‌ جا شده و حرکت می ‌کنند.

از پارتیشن‌ های متحرک علاوه‌ در سازمان‌ های اداری و سالن‌ های کنفرانس، در هتل‌ ها، رستوران‌ ها و همچنین مراکز تجاری بزرگ نیز استفاده می ‌شود.


اینجا بخوانید: تفاوت پارتیشن های متحرک، تاشو و ساده


مزایای استفاده از پارتیشن متحرک

به‌ طور کلی استفاده از انواع پارتیشن‌ ها به‌ جای دیوار های ساختمانی دارای مزایای بسیار زیادی است.

از جمله مزایای استفاده از پارتیشن‌ های متحرک می‌ توان به موارد زیر اشاره نمود:

  • قیمت مناسب

زمانی‌ که کار فرمایان برای تفکیک سازی محیط داخلی اداره خود از سیستم پارتیشن‌ های متحرک استفاده می ‌کنند، نیازی به استخدام تیم‌ هایی مانند پیمانکاران جهت ساخت دیوار های ساختمانی، سیم‌ کشی، قاب ‌بندی و غیره را نداشته و به‌ همین دلیل می ‌توانند در صرف هزینه بسیار صرفه‌ جویی نمایند. زیرا ساخت دیوار های ساختمانی در مقایسه با پارتیشن‌ های متحرک، علاوه‌ بر صرف زمان بسیار زیاد و همچنین آسیب به محیط‌ زیست اطراف خود، هزینه بسیار زیادی را نیز در بر خواهد داشت، بنابراین استفاده از پارتیشن‌ های متحرک به‌ جای این دیوار ها بسیار مقرون‌ به‌ صرفه‌ تر و متناسب‌ تر می ‌باشد.

  • سرعت در نصب و اجرا

نصب و اجرای پارتیشن‌ های متحرک بر خلاف ساخت دیوار های سنتی بسیار سریع‌ تر بوده و در عرض چند ساعت اجرا می ‌شوند. در نصب پارتیشن‌ های متحرک نیاز به ابزار های تخصصی برقی و همچنین استفاده از ملات‌ های گوناگون نبوده و در عرض چند ساعت بدون ایجاد آلودگی در محیط به‌ راحتی اجرا می ‌شوند.

  • سازگاری با محیط‌ زیست

از لحاظ علمی می ‌توان گفت که ۹۵ درصد از اجزای مورد استفاده در ساخت پارتیشن‌ های متحرک قابل باز یافت بوده و این پارتیشن‌ ها را می ‌توان در صورت نیاز پس‌ از مدت‌ ها استفاده به‌ عنوان پارتیشن‌ های متحرک دست‌ دوم به فروش رساند. بنابراین استفاده از پارتیشن‌ های متحرک در جدا سازی قسمت‌ های مختلف فضا، به محیط‌ زیست اطراف خود آسیب نرسانده و بسیار دوستار با محیط‌ زیست می ‌باشد.

  • عدم ایجاد آلودگی

در ساخت دیوار های ساختمانی، از رنگ، گچ، سیمان و سایر مصالح استفاده می‌ شود که این ها علاوه‌ بر بوی نا مطبوع، سبب آسیب به بنا و ایجاد گرد و خاک و آلودگی در محیط می ‌شوند. اما پارتیشن‌ های متحرک به‌ طور کامل در داخل کارگاه‌ ها توسط تکنسین‌ های ماهر ساخته‌ شده و تنها برای نصب به محل مورد نظر ارسال می ‌شوند. در هنگام نصب و اجرا نیز نیاز به هیچ گونه ملات و مصالح خاصی نداشته و در کوتاه‌ ترین زمان در محل خود نصب می ‌شوند.

  • خاصیت انعطاف‌ پذیری

سیستم پارتیشن‌ های متحرک طوری طراحی شده ‌اند که به هر شکلی پیکر بندی شده و مطابق با نیاز مشتریان طراحی و ساخته می ‌شوند. با استفاده از پارتیشن‌ های متحرک شما می ‌توانید دفتر موقت و یا بلند مدت، اتاق‌ های جلسه و اتاق‌ های کنفرانس و غیره را ایجاد کرده و آن ها را بر اساس برنامه‌ و رویداد های آینده تنظیم کنید.

  • سرعت بالا در تغییر فضای داخلی

با استفاده از پارتیشن‌ های اداری متحرک، شما می ‌توانید فضای داخلی ادارات را در کمترین زمان ممکن تغییر داده و سبک دکوراسیون را نیز مطابق با نوع و سلیقه خود عوض کنید.

  • استفاده در انواع دکوراسیون

یکی دیگر از مزایای استفاده از پارتیشن‌ های متحرک، سازگاری آن ها با انواع دکوراسیون‌ های داخلی مدرن و کلاسیک است. زیرا همان طور که گفته شد پارتیشن‌ های متحرک از متریال‌ های گوناگون و در اندازه و ابعاد متفاوتی ساخته‌ شده و مطابق با انواع دکوراسیون می‌ باشند.

  • دوام و ماندگاری

پارتیشن‌ های متحرک علاوه‌ بر مزایای گفته‌ شده، دارای طول عمر و ماندگاری بسیار بالایی بوده و پس‌ از مدت‌ ها استفاده دچار ایراد و مشکل نشده و شکل اولیه خود را از دست نمی ‌دهند.

  • عایق صوت و حرارت

به دلیل ساخت پارتیشن‌ های متحرک از متریال‌ های گوناگون مانند پارتیشن‌ های شیشه ‌ای دو جداره، این پارتیشن‌ ها می ‌توانند عایق بسیار مناسبی در برابر صدا و حرارت باشند.

قیمت پارتیشن متحرک

قیمت پارتیشن‌ های متحرک بر اساس عوامل و فاکتور های بسیار زیادی متفاوت بوده و از جمله عوامل تأثیر گذار در قیمت این پارتیشن‌ ها می ‌توان به نوع متریال به‌ کار رفته در ساخت آن ها، کیفیت و مرغوبیت متریال ها، نوع شرکت سازنده، تک‌ جداره و یا دو جداره بودن این پارتیشن‌ ها، اجرای آن ها به‌ صورت تمام قد و نیم قد و غیره اشاره نمود. با توجه به این عوامل نیز نمی ‌توان قیمت مشخص و دقیقی را برای پارتیشن‌ های متحرک تعیین نمود.

با توجه به توضیحات فوق و اهمیت پارتیشن ها در محیط های مختلف، برای بهترین انتخاب در خرید پارتیشن مورد نظر خود مقاله قبل از خرید پارتیشن اداری به این نکات توجه داشته باشید را مطالعه کنید.

در پایان

شرکت دیکا آسیا، مجموعه ‌ای معتبر و با سابقه در زمینه طراحی و تولید انواع پارتیشن اداری بوده و از بهترین و مرغوب‌ ترین متریال ها در ساخت پارتیشن‌ های خود استفاده می‌ کند. این مجموعه دارای تیمی بسیار متخصص و حرفه ‌ای است و تمامی محصولات خود را با توجه به سفارش مشتریان و نوع دکوراسیون داخلی فضا طراحی کرده و اجرا می ‌نمایند. مشتریان عزیز می‌ توانند جهت سفارش انواع پارتیشن اداری، پارتیشن شرکتی شیشه ای  و اطلاع از قیمت آن با این شرکت تماس گرفته و برای مشاهده نمونه کار ها، در شبکه‌ های اجتماعی نیز ما را دنبال نمایند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button